با سبک جپندی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

انواع سبک‌های متنوع دکوراسیون داخلی

بیشتر مردم آرزو دارند خانه‌ای زیبا، آرام و دلنشین داشته باشند تا یک مکان امن برای فرار از شلوغی و هیاهوی بیرون از خانه داشته باشند. ساده‌ترین روش داشتن این چنین مکان با دکوراسیون و چیدمان یک‌خانه با علاقه و سلیقه افراد ساکن آن است که هر کسی اتاق خود را آن‌چنان که می‌پسندد، دکور کند. برای چیدمان مناسب و خوب باید یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی مانند سبک جپندی را انتخاب کنید که طبق سلیقه و روحیه و حتی نیازهای شما باشد و طبق ویژگی و خصوصیات این سبک با چند قانون ساده  بتوانید یک چیدمان زیبایی را داشته باشید.

سبک جپندی در دکوراسیون داخلی چیست؟

این سبک در دکوراسیون داخلی سبکی مدرن و جدید بوده و دارای طرف‌داران زیادی است. این سبک از ترکیب دو سبک ژاپنی و اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی به وجود آمده است. سبک جپندی به هدف‌هایی مانند سادگی، هنر و برقرارکردن ارتباط با طبیعت تمرکز دارد. این سبک ترکیبی روی خط‌های صاف، رنگ‌های روشن و شکل‌های هندسی تمرکز دارد که ظاهری زیبا در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند.

در این سبک از المان و وسایل طبیعی که دارای رنگ‌های گرم و روشن هستند، استفاده زیادی می‌شود که حس آرامش را به افراد منتقل می‌کند. در طراحی داخلی سبک مینیمال که از شلوغی‌های داخلی جلوگیری می‌کند و بسیار کارآمد است. از وسایل و المان‌های هوشمند در تراز چینش و ترکیب بی‌عیب استفاده می‌کند و معمولا از طبیعت الهام گرفته شده که از نقاط قوت جپندی هم محسوب می‌شود.

ویزگی سبک دکوراسیون جپندی چیست؟

برای اینکه بهتر با سبک جپندی آشنا شوید باید با ویژگی‌های آن هم آشنا شوید که مهم‌ترین ویژگی این سبک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • از نور طبیعی در هر قسمت از خانه استفاده می‌شود که از ویژگی‌های این سبک است.
 • رنگ‌های اصلی در این سبک یعنی رنگ‌های خاموش و خنثی استفاده می‌شود.
 • در این سبک استفاده‌کردن از مواد طبیعی نزدیک به طبیعت چه از لحاظ رنگ و شکل دارای اهمیت است.
 • عدم استفاده‌کردن از زرق‌وبرق و وسایلی که امروزه وجود دارد از نکات مهم در سبک جپندی است.
 • از ویژگی‌های اصلی این سبک استفاده‌کردن از عنصرهای اصلی و المان‌هایی است که از مواد طبیعی ساخته شده است.

چیدمان به سبک جپندی چگونه است؟

در این سبک معمولاً از وسایل و المان‌های طبیعی که دارای رنگ‌های روشن و گرم است بسیار دیده می‌شود که حس دلنشین و آرامشی را انتقال می‌دهد. در این سبک باید روی فضاهای باز و خط‌های منظم تمرکز کرد و از اکسسوری و وسایل غیرلازم و ضروری کمتر استفاده کرد و چیدمان‌های نامنظم را به حداقل رساند. زمانی که از رنگ‌های گرم و خنثی متناسب با طبیعت در این سبک استفاده می‌شود آرامش به‌خوبی احساس می‌شود و رنگ‌هایی مانند کرم، سفید و شکلاتی بسیار محبوب هستند.

از متریال‌هایی مانند بامبو و چوب که دارای رنگ‌های طبیعی هستند استفاده زیادی می‌شود تا مکان و فضایی دلنشین‌تر ایجاد شود. در سبک جپندی از وسایل و المان‌هایی مانند قالیچه‌های دستبافت که دارای طرح‌های ساده هستند و کوسن‌های کنفی و چرمی و المان‌هایی از چوب بسیار استفاده می‌شود. البته چیدمان مبل در سبک‌های ژاپنی و اسکاندیناوی متفاوت هستند.

در اسکاندیناوی از مبل‌های مدرن و سبک با رنگ‌بندی خنثی استفاده زیادی می‌شود و در سبک ژاپنی از متریال چوب که دارای ظرافت بوده و دارای رنگ‌های گرم است استفاده بیشتری می‌شود. اما اشتراک این سبک در مینیمال بودن آنها است که به‌صورت جدا یا ترکیبی به‌خوبی در جپندی و در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

عناصر موجود در سبک دکوراسیون جپندی

عناصر موجود در سبک دکوراسیون جپندی

هر سبکی در دکوراسیون داخلی از یک سری المان‌ها و عناصر بیشتر استفاده می‌شود که از ویژگی‌های آن سبک محسوب می‌شود. در سبک جپندی از عناصری مانند موارد زیر موجود هستند:

 • چوب (بلوط، ساج، گردو)
 • قالیچه‌های دست‌بافت
 • روکش‌های پنبه یا کتان
 • پنبه برس خورده ارگانیک
 • گلدان‌های سفالی و شمع‌ها
 • وسایل چرمی و کوسن‌های روی مبل
 • خیزران، نیشکر، حصیر

کلام پایانی

سبک جپندی سبکی در دکوراسیون داخلی است که نوظهور بوده از محبوبیت بالایی برخوردار است. طراحان داخلی باسلیقه و علاقه افراد آشنا هستند و با روش‌ها و ترکیباتی سعی می‌کنند رضایت افراد در جامعه را جلب کنند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button