با دکوراسیون انگلیش هوم آشنا شوید

با دکوراسیون انگلیش هوم آشنا شوید

انواع دکوراسیون‌های داخلی

در کشورهایی مانند انگلیس سبک دکوراسیون با طبیعت ارتباط خوب و مستقیمی دارد. از جمله سبک‌های پرطرف‌دار است که بسیار محبوبیت دارد، دکوراسیون انگلیش هوم است که در این سبک بیشتر از رنگ‌های ملایم و بیشتر از وسایلی که دارای طرح‌های گل‌دار هستند، استفاده می‌شود. دلیل این کار به‌خاطر آب‌وهوای سرد و بارانی است که دارد و کمتر پیش می‌آید، آسمان صاف و خورشید قابل مشاهده باشد.

سبک انگلیش هوم چیست؟

بیشتر سبک‌هایی که از کشور انگلیس ظهور می‌کند دارای خصوصیات مشابهی هستند و روی طبیعت و عناصر طبیعی تمرکز می‌کنند. در سبک دکوراسیون انگلیش هوم روی عناصری مانند گیاهان و چوب بیشتر تاکید می‌شود تا یک حس آرامش و انرژی موجود در طبیعت را برای خود ایجاد کنند.

افرادی که نیاز به فضاهای آرام و تصویری از طبیعت دارند می‌توانند، سبک انگلیش هوم را برای خود انتخاب کنند. در این سبک روی دکورهایی که کارایی دارند بیشتر تمرکز می‌کنند و به‌ظاهر آن اهمیت چندانی نمی‌دهند. این سبک را می‌توان برای خانه‌های بزرگ و کوچک به‌خوبی اجرا کرد.

عناصر اصلی در سبک انگلیش هوم

هر سبکی برای خود مشخصه و ویژگی‌های مخصوصی دارد که با رعایت آن می‌توان به سبک موردنظر دست پیدا کرد. عناصر مورد اهمیت و نحوه اجرای سبک دکوراسیون انگلیش هوم شامل یک سری موارد مهم است‌. این موارد عبارت‌اند از:

مبلمان سنتی و چوبی

در این سبک از دکوراسیون  مبلمان سنتی مانند مبل‌های استیل، کویین یا ویکتورین استفاده می‌شود که یادآور گذشته‌های دور است. بیشتر خانواده‌های انگلیسی از وسایل قدیمی خود برای چیدمان استفاده می‌کنند. مبلمان چوبی هم در این سبک بسیار طرف‌دار دارد؛ زیرا به طبیعت نزدیک‌تر است. از میزها، قفسه‌هایی از جنس کاج، بلوط و ماهان در ساخت آنها بهره برده می‌شود.

مبل شزلون گل‌دار و کاور

در این سبک از یک مبل شزلون استفاده می‌شود. می‌توان گفت از عناصر مهم محسوب می‌شود که دکوراسیون لوکس و جذابی را ایجاد می‌کند و طرح آن با مبل‌های دیگر باید هماهنگ باشد. در این دکوراسیون انگلیش هوم از کاور یا روکش‌های روی مبل و کوسن‌ها استفاده می‌کنند که طرح‌های گل‌دار یا ساده دارند و با دیوار و پرده‌ها هماهنگی دارند. روکش میزها به شکل دامن و بسیار بلند است.

سبک انگلیش هوم چیست

پرده

این عنصر از مهم‌ترین وسایل موردنیاز در این سبک است. پرده‌هایی گل‌دار که می‌تواند بسیار جذاب باشد و از قسمت‌هایی از آن برای دوخت کوسن‌ها هم بهره برده شود‌ که در زیبایی محیط بسیار تاثیر گذار است.

کاغذدیواری گل‌دار

از دیگر شاخصه‌های سبک دکوراسیون انگلیش هوم استفاده از کاغذهای دیواری گل‌دار است که برای شلوغ‌نشدن بیش از حد معمولا برای یکی از دیوارهایی که بیشتر موردتوجه است، از این طرح استفاده می‌کنند و بقیه دیوارها رنگ‌های ساده و شاد اجرا می‌شوند.

لوسترها و آباژورها

در سبک انگلیش هوم معمولا از لوسترهایی به سبک کلاسیک استفاده می‌کنند که با این سبک همخوانی خوبی دارد. می‌توان از یک آباژور سفید که دارای کلاهک گل‌دار است و یا به رنگ صورتی است، هم برای جلوه بیشتر استفاده کرد.

گلدان‌های زیبا با اکسسوری‌ها

در سبک انگلش هوم از گل‌های طبیعی و گلدان‌ها و یا سبدهای پر از گل‌های مصنوعی برای چیدمان و تزیین خانه استفاده می‌شود. حتی از اکسسوری‌های مختلف و متنوعی مانند عکس‌ها، آویزهای دست‌ساز و بالش‌ها استفاده می‌کنند که از ویژگی‌های خاص این سبک است. بیشتر این اکسسوری‌ها یادآور روابط خانواده‌ها با تمام جزئیات است.

دکوراسیون آشپزخانه انگلیش هوم

آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین مکان‌ها برای طراحی دکوراسیون هستند که با طراحی و سبک دکوراسیون انگلیش هوم فضایی هیجان‌انگیز به وجود می‌آید. اگر سبک دکوراسیون آشپزخانه مدرن یا روستیک یا ترکیبی از هر دو دارید این نوع سبک‌ها با سبک انگلیش هوم فضایی جذاب و دلنشین ایجاد می‌کند و یک آشپزخانه معاصر و امروزی را به وجود می‌آورد.

کلام پایانی

انتخاب سبک دکوراسیون از اقدامات مهمی است که همیشه قبل از شروع خرید وسایل خانه مخصوصا جهیزیه عروس بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. افرادی که طالب آرامش و زیبایی طبیعت هستند و می‌خواهند آن را در کنار خود و در خانه احساس کنند، سبک دکوراسیون انگلیش هوم بهترین انتخاب بوده و گزینه مناسبی است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button