بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار

بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار

تغییر دکوراسیون محل کار

باتوجه‌به ساعت‌های کاری اداره‌ها بیشتر افرادی که مشغول به کار در این مکان‌ها هستند، معمولا یک‌سوم از طول شبانه‌روز خود را در این مکان و محیط‌ها می‌گذرانند که زمان زیاد و قابل‌توجهی است. اگر می‌خواهید محیط‌های کاری فضای مطلوب و دل‌پذیری باشند، با بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار می‌توان تاثیر خوب و مثبتی در نتیجه کار داشته باشید. این بازسازی می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد و محیط اداری یکنواخت و کسل‌کننده را به فضای مدرن و دلنشین تبدیل کند و تاثیر مثبتی روی روحیه و فرایند کاری افراد بگذارد.

بازسازی طراحی داخلی اداری

برای هر نوع سازی و بازسازی برای مکان‌های مختلف از جمله بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار می‌توان بها روش کلی و جزئی انجام داد. برای ایجاد هر نوع بازسازی و یا نوسازی می‌توان با طراحان داخلی و متخصصین این فعالیت‌ها مشورت کرد تا یک مکان و فضایی کاربردی در شرکت ایجاد کرد. در بازسازی‌های کلی ساختمان‌های اداری زمانی این کار انجام می‌شود که مالک قصد داشته باشد در نقشه سازه تغییراتی ایجاد کند. یک اتاق را کم و یا اضافه کند و دیواری را حذف کرده تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشد.

بازسازی‌های جزئی که در این محیط‌ها انجام می‌شود، شامل عوض‌کردن کف‌پوش‌ها یا ترمیم دیوارها می‌شود که برای پوشش بهتر از کاغذدیواری یا رنگ استفاده می‌کنند. حتی در تغییرات جزئی می‌توان ابزار و وسایل قدیمی را کنار گذاشته وسایل جدید و تازه به آن محیط اضافه کرد. اگر می‌خواهید فضای اداری شما صمیمی باشد از پانل‌های چوبی در بازسازی و برای دیزاین استفاده کنید و حتی دیوارها را با روکش‌های چوب بپوشانید. میز و صندلی، حتی مبلمان از تغییرات جزئی محسوب می‌شوند که باعث ایجاد آرامش در محل کار می‌شود.

مراحل بازسازی دکوراسیون اداری

برای اینکه بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار را شروع کنید باید مراحلی را دانسته و طبق این مراحل پیش بروید تا از هدررفتن هزینه‌های دوباره‌کاری جلوگیری کنید. مراحل عبارت‌اند از:

بررسی نیاز کارفرما و اولویت‌ها

در شروع کار باید نیاز شرکت برای بازسازی را مطرح کنید. تعداد افراد حاضر در شرکت و نوع کاربری محل کار را باید مشخص کرد. زیرا تمامی نیازها طبق اولویت‌بندی توسط تیم طراحان به‌صورت طراحی سه‌بعدی و مدل‌سازی شده نشان داده می‌شود تا قبل از صرف هزینه زیاد نمای کلی تغییر را ببینید و هزینه‌ها طبق زمان و نیاز تخمین زده می‌شود و حتی بیشتر هزینه‌ها صرف زیرساخت‌هایی مانند کف‌سازی و لوله‌کشی و… می‌شود

مراحل بازسازی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون سه‌بعدی پیش از تخریب

بعد از بررسی نیازها و اولویت‌ها تیم طراحان طراحی سه‌بعدی با جزئیات را به‌صورت کامل اجرا می‌کنند که با تهیه این طرح هزینه‌های دوباره‌کاری پروژه کمتر می‌شود و دکوراسیون نهایی طبق نظر کارفرما اجرا می‌شود.

تخریب ضروری در بازسازی اداری و محل کار

قبل از شروع بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار پروژه تخریب مکان‌ها برای جداسازی، عملیات زیرساخت جدید انجام می‌شود که سرعت و دقت بسیار اهمیت دارد. سرعت به دلیل عدم ایجاد مزاحمت بیشتر برای همسایگان و دقت هم برای عدم تخریب اشتباه و آسیب رساندن به زیرساخت‌ها و ایجاد هزینه مرمت است.

اجرای تاسیسات الکتریکال و مکانیکال

در این مرحله بعد از تخریب عملیات اجرای تاسیساتی مانند نصب قسمت توکار شیرآلات، لوله‌کشی، سرویس بهداشتی، برق‌کاری و… انجام می‌شود و کار برای اجرای پروژه بنایی مانند سیمان و گچ‌کاری آماده می‌شود.

اجرای پروژه بنایی

بعد از اتمام عملیات زیرساخت‌ها که در واحد اداری انجام می‌شود. بنایی شامل کاشی‌کاری، گچ‌کاری و دیگر نیازهای قبل از نازک‌کاری انجام می‌شود.

نازک‌کاری و اجرای بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار

در مرحله نهایی بازسازی محل کار تمامی عملیات ها باید باظرافت انجام شود. مانند: اجرا و نصب کابینت‌های آبدارخانه، نصب پارکت یا موکت اداری، میزهای اداری، نصب قفسه‌ها و… که در مرحله آخر انجام می‌شود.

کلام پایانی

با توضیحاتی که داده شد بازسازی دکوراسیون اداری و محل کار وابسته به عوامل متعددی مانند: متراژ محل کار، حجم عملیات، نوع متریال‌ها، مدت‌زمان لازم برای بازسازی و… بستگی دارد و به‌راحتی نمی‌توان قیمت مشخصی برای انجام پروژه تعیین کرد. اگر احتیاج به بازسازی محل کار یا زندگی خود هستید با بهترین دکوراسیون داخلی یعنی زنبق تماس بگیرید و از مشاوره متخصصین و طراحان باتجربه آن استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button