بازسازی اقتصادی منزل در تهران

بازسازی اقتصادی منزل در تهران

بازسازی خانه به معنای انجام‌دادن تغییراتی در ساختمان مسکونی، به‌منظور بهبود شرایط زندگی و همچنین افزایش ارزش ملک می‌باشد. بازسازی خانه می‌تواند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز  باشد؛ اما سر به فلک کشیدن هزینه‌ها می‌تواند چالش‌هایی را برای مالک ساختمان به وجود آورد. در این مطلب از سایت دکوراسیون داخلی  زنبق قصد داریم شما را با نحوه بازسازی اقتصادی منزل در تهران آشنا کنیم.

بازسازی خانه به چه معنایی است؟

بهتر است قبل از هر چیزی با معنای بازسازی خانه آشنا شوید تا آن را با نوسازی اشتباه نگیرید. گاهی اوقات می‌خواهید فعالیت‌هایی را برای تعمیر و یا تغییر در قسمت‌هایی از خانه انجام دهید تا نمای ظاهری خانه را بهبود ببخشید. در واقع هدف شما از این کارها، مرمت خانه می‌باشد، به این کار بازسازی خانه می‌گویند. برای بهینه‌کردن ظاهر خانه نیاز به یک تیم معمار دارید تا بتوانید با کمک آنها ایده و طرح مناسب با سلیقه اتان را پیدا کنید و هزینه های بازسازی را محاسبه نمایید.

اما اگر قصد تغییر در ساختار ساختمان را داشته باشید و بخواهید آن را به ساختار جدیدی تبدیل نمایید در واقع شما قصد نوسازی ساختمان را دارید. هزینه نوسازی خانه بسیار بالاتر از هزینه بازسازی آن می‌باشد؛ زیرا برای نوسازی به مصالح و نیروی کار بیشتری نیاز خواهید داشت.

انواع بازسازی منزل

هر خانه‌ای پس از گذشت چند سال نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می‌کند. مرمت خانه علاوه بر اینکه باعث ایجاد رفاه بیشتر برای ساکنین می‌شود در افزایش عمر بنا نیز تاثیر به سزایی می‌گذارد. اگر برای این کار از یک تیم حرفه‌ای کمک بگیرید می‌توانید ضمن بازسازی لاکچری منزل، در هزینه‌هایتان هم صرفه‌جویی کنید. به‌طورکلی بازسازی منزل به 4 شکل زیر انجام می‌شود:

  1. بازسازی حفاظتی: این نوع بازسازی به‌منظور شناسایی ساختارهای ضعیف ساختمان و تعمیر و تقویت آنها انجام می‌شود. برای این کار باید در مورد قسمت‌های مختلف ساختمان تحقیقات مفصلی انجام شود.
  2. بازسازی سبکی: در این نوع بازسازی قسمت‌های فرسوده بنا به نحوی مرمت می‌شوند که در نمای اولیه ساختمان تغییری ایجاد نگردد. به این نوع بازسازی آناستیلوز نیز می‌گویند و معمولاً از این سبک برای تعمیر مکان‌های تاریخی و قدیمی استفاده می‌شود.
  3. پاک‌سازی سبکی: در این نوع بازسازی اقتصادی منزل در تهران، متخصصین با حذف عوامل فرسوده ساختمان، باعث طول عمر و ماندگاری خانه می‌شوند.
  4. بازسازی تکمیلی: در این نوع بازسازی قسمت‌های فرسوده خانه شناسایی شده و مورد بازسازی قرار می‌گیرند.
بازسازی آشپزخانه با قیمت مناسب
بازسازی آشپزخانه با قیمت مناسب

بازسازی خانه شامل چه مواردی است؟

اگر خانه شما قدیمی شده و قصد شما بازسازی تکمیلی خانه می باشد، این کار را به افراد حرفه‌ای مانند مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق بسپارید. آنها بهتر می‌دانند که برای بازسازی لاکچری و ایجاد دکوراسیون داخلی خاص، چه چیزهایی نیاز دارید. هدف متخصصین زنبق اجرای بهترین و به‌روزترین ایده‌ها با هزینه اقتصادی برای شماست. به‌طورکلی برای بازسازی خانه می‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

بازسازی سقف: سقف خانه تأثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. بهترین و کم‌هزینه‌ترین نوع بازسازی سقف خانه شامل موارد زیر است:

  • استفاده از سقف کاذب کناف
  • سقف کاذب رابیتس
  • سقف کاذب شیشه‌ای

بازسازی کف و دیوارها: یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه که در افزایش طول عمر ساختمان نیز تأثیر میگذارد دیوارها و کف خانه است. برای بازسازی آنها می‌توانید یکی از موارد زیر را باتوجه به بودجه‌ای که دارید، انتخاب کنید:

  • بازسازی کف خانه: چوب، سرامیک، سنگ، پارکت، لمینت، اپوکسی و موکت
  • بازسازی دیوارهای خانه: دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی، بتنی، آجری، سنگی، تاپ شیت، کناف و انواع کاغذدیواری

بازسازی آشپزخانه: برای بازسازی آشپزخانه می‌توانید از کابینت‌های شروع کنید که بیشتر از هر چیزی به چشم می‌آیند. تغییردادن کف‌پوش، نصب دیوارپوش‌های جدید، تغییر پرده، جابه‌جایی لوله‌ها و تعویض سیم‌کشی نیز می‌تواند باعث بهترشدن نمای آشپزخانه شود. البته بازسازی آشپزخانه هزینه زیادی لازم دارد.

بازسازی اقتصادی منزل در تهران

اگر ساکن تهران هستید و می‌خواهید خانه یا آپارتمان خود را طوری بازسازی کنید که خاص و لوکس شود، به‌طوری‌که از زندگی‌کردن در آن لذت ببرید. بهتر است با شرکت دکوراسیون داخلی زنبق تماس بگیرد و از ایده‌ها و طرح‌های متخصصین ماهر و خوش‌ذوق این مجموعه استفاده کنید.

متخصصین زنبق برای بازسازی اقتصادی منزل در تهران از طرح‌های به‌روز و متریال‌های مدرن استفاده می‌کنند. همچنین بر این باور هستند که اجرای یک دکوراسیون داخلی خوب، معقول و به‌صرفه فقط در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که متخصصانی ماهر و باتجربه اجرایی بالا این مسئولیت را انجام دهند تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button