ایده‌پردازی و اجرای روف‌گاردن در تهران

ایده‌پردازی و اجرای روف‌گاردن در تهران

اجرای انواع بام‌های سبز

رفتن به پشت‌بام و دیدن سطح تیره و نازیبا برای هیچ‌کس جالب و خوشایند نیست. می‌توان با کمی خلاقیت و دانش این فضاهای سرد و نازیبا را تبدیل به یک پشت‌بام با فضای آرام برای سرگرمی، استراحت و بازی کرد. این روزها طراحی و اجرای روف‌گاردن در تهران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا فضای سبز کمتری  برای آرامش و استراحت بدون دغدغه می‌توان پیدا کرد. البته نمی‌توان گفت ایده جدیدی است؛ زیرا طبق تحقیقات تاریخی انسان‌ها از گذشته‌های دور گیاهان و گل‌ها را در بالای ساختمان‌ها یا سازه‌ها پرورش می‌دادند.

روف گاردن یعنی چه؟

قسمتی از طراحی‌های فضای سبز مدرن یا نوعی محوطه‌سازی محسوب می‌شود که بیشتر در برج‌ها و ساختمان‌های بلند انجام می‌شود. روف‌گاردن یا همان بام سبز است که پوشش‌های گیاهی متنوعی را در فضاهای کارآمد طبق متراژ پشت‌بام، و زیرساخت‌های آنها باتوجه‌به تعداد افراد ساکن ساختمان صورت می‌گیرد.

امروزه دارابودن روف‌گاردن در هر ساختمان یکی از مزیت‌های آن ساختمان محسوب می‌شود. می‌توان گفت باغی روی پشت‌بام ساختمان است که معمولا در منطقه‌هایی که فضای سبز کمتری دارد، مورداستفاده قرار می‌گیرد. موجب تمیزی هوا و زیبایی فضای ساختمان و ایجاد یک فضای سبز زیبا در بالاترین ساختمان‌های تجاری و مسکونی می‌شود.

ایده‌های جالب برای طراحی و اجرای روف‌گاردن در تهران

افرادی که دارای تراس در خانه و حیاط روی بام‌ها هستند، می‌توانند از این فرصت هیجان‌انگیز برای اجرای روف‌گاردن استفاده کنند. زیرا امروزه داشتن یک فضا یا مکان به‌دور از هیاهو و تکراری داخل خانه که بتوان روزهای کسل‌کننده خود را با استراحت در این روف‌گاردن‌ها سپری کند، می‌تواند ایده بسیار شگفت‌انگیزی باشد.

مشاوره و اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران

با داشتن روف‌گاردن احساس شادی و نشاط در زندگی بیشتر می‌شود. ایده‌ها و طراحی‌های بسیار متنوع و زیبایی را می‌توان در این فضاها ایجاد کرد. اما نکته مهمی که بسیار اهمیت دارد این است که افرادی که از آن استفاده می‌کنند، احساس راحتی کنند و کنار خانواده و دوستان خود آخر هفته‌های خوبی را سپری کنند. چند ایده اجرای روف‌گاردن در ساختمان‌ها عبارت‌اند از:

آلاچیق یا پرگولا در اجرای روف‌گاردن در تهران

این آلاچیق را می‌توان در مدل‌ها و سبک‌های متنوع انتخاب کرده و روف‌گاردنی رویایی در پشت‌بام طراحی کرد. برای روشنایی آلاچیق‌ها می‌توان از چراغ‌های روشنایی و یا لوسترها هم استفاده کرد که زیبایی مکان را بیشتر می‌کند و می‌توان یک دورهمی دلچسبی را گذراند.

انتخاب و کاشت مناسب گیاهان در اجرای روف‌گاردن در تهران

طراحی باغ روی سقف یعنی تنوع و هماهنگی در آن  که می‌توان برای زیبایی بیشتر آن درختان و گیاهان و گل‌های زیبایی را در کنار هم کاشت تا یک بام با جلوه‌ای فوق العاده ایجاد کرد.

محل نشستن بام در اجرای روف‌گاردن در تهران

می‌توان در این بام‌ها باربیکیو یا آشپزخانه کوچکی را  طراحی کرد تا یک محل مناسبی برای جشن‌ها و مهمانی‌های کوچک در آخر هفته تبدیل شود. اجرای روف‌گاردن در تهران می‌تواند شامل ایده‌ها و نوآوری‌های جدیدی باشد که مورد استقبال بیشتر افراد قرار می‌گیرد.

بهترین ایده برای به‌وجودآوردن چشم‌اندازی زیبا در بام‌های سبز

برای اینکه بتوان یک طراحی عالی برای اجرای روف‌گاردن در تهران داشته باشید، باید ایده‌پردازی کنید و از عناصر و المان‌های کوچک ولی تأثیرگذار بهره ببرید. از تاثیرگذارترین عناصر می‌تواند استفاده از چمن‌‌های مصنوعی باشد که به‌عنوان پوشش کف استفاده می‌شود. این کار برای بام‌هایی مناسب است که فضای کافی برای گنجاندن گل‌وگیاه به‌اندازه مناسب ندارد و می‌توان از سایه‌بان‌های چتری استفاده کرده تا فضا  زیباتر جلوه کند.

از دیگر ایده‌های زیبایی که می‌توان در روف‌گاردن اجرا کرد دیوار سبز است که می‌توان در کنار سایه‌بان چتری یک‌چشم انداز زیبایی را برای استراحت ایجاد کرد. یکی دیگر از ایده‌های جذابی که می‌توان در روف‌گاردن‌ها اجرا کرد، محیط‌های مخصوص پیاده‌روی یا قدم‌زدن است که می‌توان توسط حاشیه از فضای سبز جدا کرد و حتی به‌راحتی آن را اجرا کرد فقط باید بین درز کف‌پوش‌ها را جداسازی کرد.

کلام آخر

در اجرای روف‌گاردن در تهران می‌توانید با عوامل متعدد هزینه‌های پایین‌تری را پیشرو داشته باشید. با مشاوره و طراحی روف‌گاردن توسط دکوراسیون داخلی زنبق می‌توانید از ایده‌های جدید و مناسب همراه با متریال‌های عالی و قیمت‌های مناسب بهره‌مند شوید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button