کف‌پوش آشپزخانه

ایده‌هایی جدید برای کف‌پوش آشپزخانه

انواع کف‌پوش آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مکان‌های مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که در زیبایی و جذابیت خانه نقش اساسی دارد. پس باید در انتخاب و طراحی آن دقت بسیاری انجام شود. یکی از این موارد کف‌پوش آشپزخانه است که می‌توان از مدل‌ها و طرح‌های مختلف استفاده کرد. به تعدادی از این کف‌پوش‌ها اشاره می‌کنیم که عبارت‌اند از:

کف پوش وینیل

نوعی کاشی لوکس است که شبیه سنگ مرمر بوده و یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین و حتی بادوام‌ترین کف‌پوش برای آشپزخانه محسوب می‌شود. این نوع کف‌پوش ضد آب است و در برابر خراش و ایجاد لکه مقاوم است. از نوعی پلاستیک ساخته شده است. این کف‌پوش اگر افراد زیادی هر روز از روی این نوع کف‌پوش رفت‌وآمد کنند، سایش ندارد. فقط با یک جارو تمیز می‌شود و نیاز به تعمیر مجدد یا تکمیلی ندارد.

این نوع کف‌پوش مناسب آشپزخانه‌های شلوغ است؛ زیرا می‌تواند در برابر شلوغی بچه‌ها و نشت مواد غذایی، پاشیدن آب‌روی زمین، مهمانی‌های هر هفته مقاومت کرده و دچار مشکل نشود. این کف‌پوش معمولا به‌صورت ورقه‌ای ارائه می‌شود.

 کف‌پوش LVP وLVT

اگر می‌خواهید ظاهر آشپزخانه شما مجلل به نظر بیاید از نوع کف‌پوش (LVP )پلانک وینیل لوکس و یا کف‌پوش (LVT) یا کف‌پوش کاشی وینیل لوکس استفاده کنید. این دو نوع کف‌پوش LVT وLVP از مواد ضخیم و محکمی ساخته شده‌اند. شبیه کاشی‌ها یا تخته‌هایی هستند که ظاهر چوب یا سنگ را شبیه‌سازی می‌کنند. این کف‌پوش‌ها تا بیست سال دوام دارند و شما می‌توانید آشپزخانه‌ای با ظاهر لوکس گرانیت یا چوب سخت را بادوام وینیل در خانه داشته باشید.

کف‌پوش بامبو در آشپزخانه معاصر

نوعی دیگر از کف‌پوش‌های مناسب آشپزخانه و دارای زیبایی و دوام زیاد، کف‌پوش بامبو است که مثل چوب سفت‌وسخت است و حتی سختی و دوامش بیشتر از چوب است. کف‌پوش بامبو در برابر رطوبت و نشتی آب بسیار مقاوم است. برای کسانی که می‌خواهند کف‌پوش آشپزخانه آن‌ها ضد آب باشد گزینه مناسبی محسوب می‌شود. این کف‌پوش موردعلاقه خیلی از افراد قرار گرفته و بسیار محبوب است. کف‌پوش بامبو هم سه نوع متفاوت وجود دارد که عبارتنداز:

  • کف‌پوش بامبوی مهندسی شده
  • کف‌پوش بامبوی جامد
  • کف‌پوش بامبوی رشته‌ای

بامبوی رشته‌ای از بامبوی خمیری فشرده شده به‌صورت تخته ساخته شده که می‌تواند بهترین انتخاب برای کف‌پوش آشپزخانه شما باشد. زیرا در برابر آب بادوام و سخت است. بامبوی جامد از برش‌های بامبو که به هم فشار دادن ساخته شده و در مقابل آب مقاومتی ندارد و نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای آشپزخانه باشد. این نوع کف‌پوش بامبو را در صورت خرابی می‌توان بازسازی کرد؛ ولی ازآنجایی‌که دانه طبیعی ندارد فقط یک متخصص این کار می‌تواند کار بازسازی را انجام دهد.

کف‌پوش لمینت پرگو در آشپزخانه انتقالی

کف‌پوش لمینت یک نوع کف‌پوش مقرون‌به‌صرفه است و به‌عنوان کف‌پوش مناسب امتحان خود را پس داده است و امروزه نمونه‌هایی شبیه چوب واقعی است که در عین مقرون‌به‌صرفه بودن بادوام هم هست. این نوع کف‌پوش از تخته‌های خرده چوب ساخته شده است که روی آن‌ها از تصویری از دانه‌های چوب قرار گرفته است و روکشی شفاف روی آن کشیده شده تا از صدمه و آسیب ناخن‌های سگ و گربه، کفش‌های پاشنه بلند و انواع نوشیدنی‌ها محافظت شود.

لمینت ضد خش نیز است و تمیزکردن آن بسیار راحت بوده و از کف‌پوش سنگ، کاشی، سرامیک یا چوب سخت مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این نوع کف‌پوش مانند سایر کف‌پوش‌ها ضد آب نیست و اگر این تخته خرد چوب با آب برخورد کند متورم می‌شود. ازآنجایی‌که این کف‌پوش از ورقه‌های بسیار نازک است اگر چیز سنگین مانند گلدان چدنی روی آن بیفتد هسته تخته خرده چوب‌ها هم خرد می‌شوند و کف‌پوش از بین می‌رود.

سخن آخر

برای انتخاب یک کف‌پوش مناسب برای آشپزخانه باید حتما نکات زیادی را رعایت کرده و توجه شود تا مجبور به تعمیر و یا تعویض مجدد نباشید. در نوع کف‌پوش‌ها تحقیق کرده و مناسب‌ترین را انتخاب کنید. در انتخاب کف‌پوش باید حتما گزینه ضد آب بودن و تمیزی آسان مدنظر قرار بگیرد؛ زیرا برای خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. گزینه‌های جدید و مناسبی امروزه به بازار وارد شده است. کف‌پوش آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون داخلی هم اهمیت دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button