ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی با فرش

ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی با فرش

ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی با فرش

فرش هم در دکوراسیون داخلی یک عنصر مهم و نظم‌دهنده محسوب می‌شود که برای جداسازی فضا هم استفاده می‌شود. نقش، رنگ و طرح فرش در انتخاب چیدمان وسایل منزل موثر است. اندازه فرش‌هایی که در هر مکان استفاده می‌شود موجب بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر جلوه‌دادن آن مکان می‌شود. باید در دکوراسیون داخلی با فرش و پرده تناسب ایجاد کرده و به مبلمان و دیگر اجزای دکوراسیون نیز دقت شود.

در هر سبکی از دکوراسیون داخلی، از طرح و نقش مخصوص آن سبک استفاده می‌شود. مثلا در سبک کلاسیک معمولا از فرش‌هایی که نقش‌های اصیل دارند، استفاده می‌شود.

نقش فرش در خانه

همان‌طور که ذکر شد یکی از اجزا مهم در زیبایی و تغییر فضای موجود بسیار نقش دارد دکوراسیون داخلی با فرش است که دارای اهمیت است. فرش در خانه وظایف زیادی دارد که موردتوجه خاصی هم هستت که از نقش‌های آن می‌توان این موارد را ذکر کرد که عبارت‌اند از:

ارتباط بین فضاها

اگر بین دو اتاق یا اتاق‌های دیگر در وجود نداشته باشد و به‌راحتی قابل دید باشند می‌توان از فرش‌های شبیه به هم استفاده کرده تا از نظر دید یکسان باشند و یکدست دیده شوند. این سبک در خانه‌هایی که رنگ خنثی و سبک مینیمالیستی دارند کاربرد دارد.

ایجاد یک‌چشم انداز رنگی

بیشتر ورودی خانه‌ها معمولا دلگیر به چشم می‌آید. بهترین روش برای سرزنده و شاد به‌نظررسیدن آن استفاده از فرش یا قالیچه با رنگ‌های متناسب است که در دید ساکنان و مهمانانی که وارد می‌شوند منظره زیبایی داشته باشد. می‌توان با استفاده از ایده و خلاقیت و استفاده از رنگ‌های متنوع که طرح و نقشه آن با محیط هماهنگی داشته باشد، ظاهری صمیمی و زیبا را ایجاد کرد.

جذب صداها

در هر خانه کوچک یا بزرگی که زندگی می‌کنید اگر کف‌پوش خانه از کاشی یا کف‌پوش‌های چوبی است معمولا فرش‌ها به‌عنوان یک عایق استفاده می‌شوند که کمی از صداها را کنترل کنند.

زینت خانه

همان‌طور که می‌دانید فرش‌ها با آن نقش‌ونگار و طرح مانند یک اثر هنری هستند. حتی می‌توانید اگر فرش زیبای را مشاهده کردید که نیاز به انداختن در کف زمین نبود از دیوار آویزان کرده و موجب زینت و زیبایی خانه شوید.

جداسازی بخش‌های خانه

در بعضی از خانه‌ها بین قسمت‌های مختلف مرزی وجود ندارد و بعضی از وسایل جلوه‌ای ندارند. می‌توان با فرش‌های مناسب این بخش‌ها را از هم جدا و تفکیک کرد. حتی استفاده از فرش در اتاق پذیرایی می‌تواند جلوه و زیبایی به مبل‌ها هم بدهد.

برجسته نشان‌دادن سبک خانه

در چیدمان سبک اتاق‌ها معمولا فرش موجب برجسته‌کردن این سبک چیدمان می‌شود. مثلا در سبک‌های سنتی فرش‌های این سبک سنتی بودن آن را افزایش داده و گرما و صمیمیت بیشتری به آن فضا می‌دهد. پس فرش مناسب با دیگر اجزای خانه معمولا مکمل هستند.

نقش‌ونگار دادن به خانه

اگر می‌خواهید در سبک دکوراسیون داخلی با فرش منزل خود کمی شجاعانه عمل کرده و نقش‌ونگار و تزیین خانه را بیشتر جلوه دهید، از فرش‌هایی با نقش‌ونگار رنگی که احساس بهتری به انسان منتقل می‌کند استفاده کنید و با این کار محیط را باطراوت کرده و نشان از خلاقیت صاحب‌خانه می‌دهد.

بعد جدید خانه از طریق بافت فرش

امروزه با تنوع طرح و رنگ و ایجاد بافت جدید طرح‌های سه‌بعدی هم طراحی می‌شوند که دید عمیقی به خانه می‌دهند. زیبایی و تضاد بافت جدید در خانه ایجاد می‌کنند ویک احساس راحتی و صمیمیت بیشتر به افراد می‌دهند که با پا گذاشتن روی این فرش‌های دوست‌داشتنی انسان ترغیب می‌شود که پابرهنه روی این فرش‌ها راه برود.

نحوه ایجاد تنوع با فرش

استفاده از فرش با طرح و رنگ‌های زیبا و متنوع به اتاق و خانه خود رنگ می‌بخشید و حتی وسایل دیگر را طبق رنگ و طرح فرش می‌توانید تنوع و در تکمیل رنگ‌های دیگر استفاده کنید. اگر خانه شما دارای کاغذ دیواری است فرش را متفاوت از آن انتخاب کنید؛ یعنی اگر کاغذ دیواری پرنقش‌ونگار است باید فرش ساده و یا بالعکس انتخاب کنید.

حتی می‌توان از تابلوفرش برای دکوراسیون خانه به‌جای فرش استفاده کنید. اگر می‌خواهید، خانه‌ای با جلوه زیباتر داشته باشید، به‌جای خرید یک فرش بزرگ، دو فرش شبیه را به‌صورت زاویه‌دار کنار هم پهن کنید. نیاز نیست فقط از فرش‌های مستطیل شکل استفاده کنید، از فرش‌هایی به اشکال هندسی مانند گرد، لوزی و مربعی هم می‌توان در چیدمان استفاده کرد.

سخن پایانی

اگر نیاز به تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی و اجرای مناسب داشتید به دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کنید. این مجموعه، برترین نوع دکوراسیون داخلی را از جمله طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان محترم قرار می‌دهد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button