اهمیت رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی

آیا درهای داخلی باید همرنگ دیوارها باشد

وقتی به تغییر دکوراسیون خانه فکرمی کنید، درب‌های خانه هم باید موردتوجه قرار بگیرند. رنگ‌آمیزی درب‌ها از انتخاب‌های شخصی افراد است. اما اگر می‌خواهید از روش‌های تطبیق رنگ و هماهنگی در چیدمان استفاده کنید، باید به این مورد هم توجه کنید. پس در اینجا باید فکر کنید که چه رنگی مناسب درب‌ها است؟ آیا باید با رنگ دیوارها هماهنگ باشد و یک‌رنگ شود؟ می‌توان رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی را با رنگ دیوارها هماهنگ کرد تا ظاهری شفاف پیدا کند. رنگی که انتخاب می‌کنید به عواملی بستگی دارد که برای شما بیان می‌کنیم.

بهترین رنگ برای درب‌های داخلی چیست؟

معمولا افراد برای زمان مشخصی رنگ درب ها را مانند رنگ دیوار رنگ آمیزی می‌کنند. گاهی رنگ درب به‌جای اینکه با دیوارها همخوانی داشته باشد، معمولا با مبلمان یا دکوراسیون دیگری که در اطراف است، هماهنگ می‌شود. برای اینکه رنگ مناسب را انتخاب کنیم، طیف وسیعی از رنگ‌ها برای انتخاب وجود دارد که باید بدانیم کدام رنگ برای آن مناسب است. باید بدانیم که آیا باید تمام درب‌ها باهم هماهنگ باشند؟ یا اینکه دو طرف درب باید یکسان رنگ شود؟ این مقاله را مطالعه کنید تا به نکات درستی برسید.

انتخاب رنگ مناسب برای درب‌ها به ترکیب کلی اتاق یا خانه بستگی دارد. گزینه‌هایی از رنگ‌ها مانند سایه‌های خنثی، رنگ کلاسیک مانند سفید، خاکستری، رنگ خاکی و مشکی که با انتخاب آن‌ها برای درب اشتباه نمی‌کنید. البته این رنگ‌ها برای اتاق‌هایی که روشن هستند با کمی تفاوت انتخاب می‌شود. پس درب‌های داخلی باید با طراحی اصلی اتاق یا خانه مطابقت داشته باشد. یعنی می‌توانید قسمتی از درب را به رنگ دیوارها هماهنگ کنید یا اگر با رنگ دیوار متفاوت باشد به طور برجسته نشان داده می‌شود.

انتخاب رنگ درب

انتخاب رنگ درب به چه عواملی بستگی دارد؟

در هماهنگ کردن رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی درب‌ها هم جایگاه خود را دارند که باید بدانید رنگ این درب‌ها را با چه چیز در خانه می‌خواهید تطبیق دهید و یا می‌خواهید مانند دیوارها یکدست باشد. پس در اینجا به شما می‌گوییم که رنگ درب به عواملی بستگی دارد که شامل:

اندازه اتاق

معمولا درب‌هایی که با رنگ دیوارهای خانه فرق می‌کنند برای اتاق‌هایی با فضای بزرگ مناسب است. این کار کمک می‌کند به درب توجه ویژه شود مخصوصا وقتی که فضای بیشتری برای پرکردن دارید. وقتی رنگ یک درب با رنگ‌های دیگر متفاوت است اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهد پس بهتر است درب را با کمی تضاد با دیوارها رنگ‌آمیزی کنید.

تعداد درب‌ها

بعضی از خانه‌ها ممکن است دارای درب‌های متعددی باشند البته به‌غیراز درب ورودی که اگر تعداد زیاد باشد فضای کمتری برای طراحی و تغییر خواهید داشت. درب‌هایی که در اتاق‌های بسته مانند اتاق‌خواب‌ها هستند با رنگ دیوار فرق می‌کنند و معمولا با رنگ مبلمان اتاق مکمل هستند رنگ‌آمیزی می‌شوند. در فضای دیگر خانه که بازتر است درب‌ها معمولا با رنگ فضای خانه هماهنگ هستند.

طرح رنگ فعلی

طرح رنگ خانه یکی از عواملی است که تعیین می‌کند رنگ درب‌ها چطور باید ترکیب شوند. اگر مبلمان خانه با رنگ دیوارها متفاوت است می‌توانید درب‌های داخلی را هم به همان رنگ‌دانه‌ها رنگ‌آمیزی کنید. به‌اندازه اتاق باید توجه کنید که اگر اتاق کوچک باشد نباید درب‌ها را برجسته نشان دهید.

رنگ درب‌های داخلی و خارجی باید باهم مطابقت کند؟

بیشتر مردم فقط روی رنگ‌آمیزی درب‌های ورودی تمرکز می‌کنند که تأثیر آن را بر زیبایی شناسی نشان می‌دهد. با رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی هم به‌ظاهر، دکور، حال و هوای خانه توجه می‌شود. همه درب‌های خانه نیاز نیست باهم یک رنگ باشند ولی می‌توانند طراحی یکنواخت و یکسان را نشان دهد. برای رنگ‌آمیزی درب‌ها می‌توان از سایه‌های مختلف رنگ برای برجسته‌کردن استفاده کرد.

حتی برای تمرکز و کانون توجه بودن قسمتی از دیوارمی توان آن را هم با رنگ جلوه دار نمود. البته می‌توانید فقط درب ورودی خانه را با بقیه درب‌ها متفاوت رنگ کنید تا تمایز داشته باشد و حتی از داخل هم همین کار را انجام دهید.

کلام آخر

وقتی اقدام به رنگ‌آمیزی درب‌های خانه خود می‌کنید باید مواردی که در بالا ذکر شد را موردتوجه قرار دهید و هنگامی که می‌خواهید، باهم هماهنگ کنید به سبک رنگ‌آمیزی و حفظ هارمونی رنگ‌ها توجه کنید و از سایه‌روشن‌های رنگ‌ها هم استفاده کنید. رنگ درب‌ها در دکوراسیون داخلی دارای اهمیت است و به زیبایی و طراحی مناسب خانه کمک می‌کند. برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button