انواع پرده مدرن چیست و مدل‌های آن

انواع پرده مدرن چیست و مدل‌های آن

معرفی انواع پرده‌های مدرن

بیشتر افراد در مورد نقش موثر پرده‌ها در دکوراسیون‌های داخلی اطلاعات و آشنایی ندارند. زیرا نمی دانند که با پرده‌ها می‌توانند یک دکور و ظاهر بسیار شیک و زیبایی را در محیط ایجاد کنند و با انتخاب نادرست موجب خراب‌شدن دکوراسیون و جلوه زشت آن می‌شوید. پس می‌توان گفت با پرده‌ها دکوراسیون‌های داخلی تکمیل شده و یک فضای جذاب و شگفت‌انگیزی به خانه‌ها می‌دهید. پرده‌ها هم مانند دیگر عناصر در دکوراسیون‌های داخلی دارای انواع مختلفی است که هر کدام برای سبک‌های مختلف کاربرد دارد؛ مانند پرده مدرن که امروزه از جمله پرده‌های محبوب و پرطرف‌دار محسوب می‌شود.

پرده‌های مدرن

پرده‌ها دارای انواع مختلفی مانند کلاسیک و مدرن هستند که پرده‌های مدرن نسبت به دیگر پرده‌ها ساده‌تر و طرحی خلوت دارند و دارای رنگ‌های سفید، خاکستری، کرم و رنگ‌های خنثی هستند که می‌توان این نوع پرده‌ها را با بیشتر دکوراسیون‌های داخلی هماهنگ کرد. با وجود طرح و ظاهر ساده‌ای که این پرده‌ها دارند یک زیبایی خاصی به محیط می‌دهند.

در خانه‌هایی که متراژ آن کم و کوچک هستند، پرده مدرن پیشنهاد می‌شود. این پرده‌ها از انواع مختلف زبرا، شید، پانچ و کرکره‌ای هستند که از نمونه‌های پرده‌های جدید و مدرن هستند. این نوع پرده‌ها بسیار کاربردی هستند و در مکان‌هایی مانند پذیرایی، اتاق‌خواب، بالکن و حتی به‌عنوان پرده‌های آشپزخانه می‌توان از آنها استفاده کرد.

جنس پرده‌های مدرن از چه متریالی است و چه ویژگی‌هایی دارد؟

امروزه پرده‌های مدرن از جمله پرده‌های محبوب به شمار می‌آیند که بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. پرده مدرن معمولا از متریال‌هایی مختلفی مانند موارد زیر تولید می شوند:

  • بیشتر پرده‌های مدرن را از متریال پلی استر تولید می‌کنند که ۱۰۰ قابلیت شستشو را دارند.
  • این پارچه‌ها دارای پوشش آنتی یووی هستند و از رنگ پارچه در مقابل خورشید حفاظت می‌کند.
  • پارچه های مخصوص پرده‌های مدرن یک‌لایه آنتی استاتیک دارند که غالباً ضد چربی و گردوغبار هستند.

پرده‌های مدرن

انواع پرده‌های مدرن

همان‌طور که توضیح داده شد پرده مدرن دارای رنگ و طرح‌های مختلف و متفاوتی است که هر فردی طبق سلیقه و مدلی که می‌پسندد برای خود تهیه می‌کند. انواع پرده مدرن محبوب و مورداستفاده شامل موارد زیر می شوند:

پرده مدرن زبرا

طراحی این پرده مدرن از جنس پارچه و تور است که راه‌راه یا یکی در میان تور و پارچه با یک ظرافت خاص کنار هم بافته می‌شود و دارای تنوع بسیار زیادی است. این پرده به روش لایه‌های موازی روی‌هم قرار می‌گیرد که با بالا و پایین آوردن پرده و جابه‌جاکردن نوار پرده اندازه ورود و خروج نور را تنظیم می‌کنند. پرده زبرا از طریق دستی، برقی و حتی اتوماتیک می‌توان تنظیم کرد و اگر رنگ و طرح مناسبی را انتخاب کنید در بیشتر بخش‌های خانه قابل‌استفاده است.

پرده مدرن پلیسه

این هم مدل پرده مدرن با رنگ‌های متنوع است که در طراحی دکوراسیون‌های داخلی استفاده می‌شود. پرده پلیسه را می‌توان به‌صورت دستی (یک‌طرفه، دوطرفه) موتوردار و زنجیری حرکت داد که البته مدل دستی آن پرطرف‌دار است و در مدل‌های لولایی قابل‌استفاده است. این پرده‌های دکوراتیو بوده و موجب منتشرشدن نور به‌صورت یکنواخت می‌شود.

پرده مدرن اورسی

‌این نمونه‌ای از پرده مدرن به شکل مشبک است و دلیل نصب شبکه‌ها در پشت پنجره این است که از هدررفتن انرژی جلوگیری می‌کند. این پرده‌ها از نمونه پرده‌های رولی است که به‌صورت عمودی پایین آمده و حرکت می‌کند و با باز شدن پرده‌ها سایه‌روشن ایجاد می‌شود.

مدل پرده پانچ

نوع دیگری از پرده‌های مدرن که از یک میله و هشت حلقه تشکیل شده و میله از داخل حلقه پرده‌ها رد می‌شود. در گذشته در حمام‌ها و آزمایشگاه‌ها از این نوع پرده‌ها دیده می‌شد. ولی به دلیل تنوع بسیار در رنگ و طرح امروزه در پذیرایی و اتاق‌خواب‌ها هم قابل‌استفاده است. پرده‌ها به دلیل نصب راحت، قیمت مناسب، شستشوی ساده و هماهنگ با دکوراسیون‌های کلاسیک و ساده مورد محبوبیت زیادی است.

کلام پایانی

انواع پرده مدرن باعث تغییروتحول در دکوراسیون‌های داخلی می‌شود و افرادی که با این نوع پرده‌ها آشنایی دارند، از این نوع پرده‌ها برای بیشتر قسمت‌های محیط‌های خود استفاده می‌کنند و استقبال زیادی از پرده‌های مدرن می‌شود؛ زیرا شیک و امروزی هستند و هر سلیقه‌ای را می‌توانند پاسخگو باشند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button