انواع طرح‌ها و رنگ‌های کف‌پوش لمینت

 انواع طرح‌ها و رنگ‌های کف‌پوش لمینت

طرح‌ها و رنگ‌های کف‌پوش لمینت

کف‌پوش‌ لمینت نوع جدیدی از کف‌پوش است که طرح چوب واقعی را به نمایش می‌گذارد. امروزه از انواع مختلف وجدید کف‌پوش‌ها که طرح پارکت و کف‌پوش طرح چوب دارند، وارد بازار شده‌اند که انتخاب را برای هر فردی مشکل کرده است. البته لمینت برای کف خانه محبوب و طرف‌داران خود را دارد. همین‌طور رنگ‌های لمینت، رنگ‌های خاصی هستند که هر سلیقه‌ای را پاسخگو خواهد بود. رنگ‌های متنوع لمینت عبارت‌اند از:

رنگ عسلی یا قهوه‌ای کف‌پوش لمینت

این رنگ طرح کف‌پوش ایده‌آل که به محیط حس و حال صمیمی را می‌دهد. کف‌پوش‌های عسلی یا قهوه‌ای که شبیه رنگ چوب هم است در اتاق‌خواب استفاده بیشتری می‌شود و فضای را گرم و آرام جلوه می‌دهد. می‌توان برای زیباتر کردن دکوراسیون از روتختی و یا کوسن و حتی آباژور مخملی با رنگ زرشکی یا بادمجانی همراه کف‌پوش عسلی را انتخاب کرده و لذت ببرید. هیچ نگرانی برای هماهنگ شدن با وسایل خانه ندارید؛ زیرا با بیشتر رنگ‌های تیره تا روشن مانند مبل و غیره … سازگاری دارد.

کف‌پوش به رنگ بلوطی تیره

در بیشتر طرح‌ها و رنگ‌های لمینت از بافت انواع چوب الگوبرداری می‌کنند که از همه بیشتر درخت بلوط محبوبیت بیشتری دارد. زیرا از رنگ تیره تا روشن را در برمی‌گیرد این طرح و رنگ بلوطی تیره با ترک و گره‌هایی که دارد شباهت کاملی به چوب بلوط طبیعی دارد. استفاده از این رنگ در کف‌پوش لمینت فضای خانه را گرم و دلپذیر می‌کند و شباهت بیش از اندازه به چوب طبیعی شمارا به‌اشتباه می‌اندازد.

استفاده از رنگ بلوطی روشن در کف‌پوش در دکوراسیون مینیمال و مدرن استفاده می‌شود که با سایه‌های تیره و روشنی که دارد به افراد حس تمیزی و لطافت می‌دهد. روشن و تیرگی کف‌پوش در روشنایی خانه هم تاثیر گذار است و این رنگ زیبا را می‌توان با رنگ مبلمان آبی و سبز حتی بژ هماهنگ کرد. اگر از رنگ بلوطی روشن برای دکوراسیون استفاده می‌کنید از رنگ‌های شاد دیگری برای سرزندگی و تنوع استفاده کنید.

رنگ‌های کف‌پوش لمینت

بهترین رنگ کف‌پوش لمینت رنگ شنی

این رنگ مانند اسمش حس شن‌های کنار ساحل را به انسان انتقال می‌دهد و رنگ‌های تیره و روشن کف‌پوش طرح پارکت با این رنگ از طرح ای لمینت بسیار پرطرف‌دار است. علاقه‌مندان به کف‌پوش‌های روشن می‌توانند از طیف‌های روشن‌تر رنگ شنی استفاده کنند. با ترکیب دورنگ تیره و روشن شنی می‌توان کف‌پوش طرح چوب محبوبی را ایجاد کرد. مبلمانی به رنگ خنثی مانند کرمی و خاکستری در این طیف رنگی بسیار دید بهتری دارند.

کف‌پوش لمینت رنگ طوسی

استفاده از این رنگ کف‌پوش هر فضایی را مدرن جلوه می‌دهد و با وجود بافت صاف و آرام و داشتن برجستگی‌های باظرافت در این نوع کف‌پوش به تعادل محیط در نگاه افراد کمک می‌کند. با این نوع کف‌پوش طراحی کردن دکوراسیون داخلی خیلی راحت انجام می‌شود. زیرا می‌توان با همه رنگ‌ها هماهنگی ایجاد کرد و نمی‌توان نگران مد بودن یا نبودن آن بود. کف‌پوش لمینت خاکستری اگر با رنگ‌های سیاه‌وسفید ترکیب شود یک دکوراسیون شیک ایجاد می‌کند. ولی اگر با رنگ سبز نعنایی و آبی تیره ترکیب شود بسیار چشمگیرتر می‌شود.

کف‌پوش رنگ قهوه‌ای کرم‌مانند چوب درخت کاج

این طرح رنگ چوب درخت کاج در ساخت پارکت‌های چوبی طرف‌داران زیادی دارد و همین موضوع باعث شده تا از الگوی درخت کاج در طرح‌های لمینت استفاده کنند. این طرح جزوه طرح‌های تیره کف‌پوش محسوب می‌شود و در سبک‌های دکوراسیون روستیک و معاصر بسیار استفاده می‌شود. این کف‌پوش طرح درخت کاج همچون همان درخت تراش و گره دارد که محیط موردنظر را بسیار دنج و شیک می‌کند. طرح لمینت درخت کاج را معمولا همه از پیر تا جوان می‌پسندند و موجب باارزش شدن خانه مسکونی فرد هم می‌شود.

کلام آخر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک‌های زندگی کف‌پوش‌ها هم دارای طرح و رنگ‌های زیبا و طبیعی شدند تا بتوانند سلیقه هر فردی را برآورده کنند و همین که محیط و فضای خانه را به طبیعت نزدیک‌تر کرده و حس و حال طبیعی به آن بدهند. پس مختصری برای شما از رنگ‌های لمینت را بیان کردیم. پس با تنوع رنگی لمینت‌ها می‌توان  برای هر سبکی در خانه و محیط کار کف‌پوش موردنظر را انتخاب کرد برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کارشناسان در مجموعه زنبق مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button