انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی

سبک‌های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی مانند دیگر هنرها شامل سبک و ریزه‌کاری‌های مختلفی است که طبق سلیقه و نیازهای زمانه در حال تغییروتحول است. هر فردی زمانی که تصمیم به تزیین خانه خود دارد در مورد بهترین چیدمان وسایل منزل فکر می‌کند و نقش یک دکوراتور داخلی را ایفا می‌کند. یعنی به‌نوعی در طراحی داخلی شرکت می‌کند. دکوراسیون داخلی برای بیشتر مردم معمولا یک سرگرمی محسوب می‌شود؛ چون که برای این کار نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و می‌تواند با ایده‌های خود خانه را دکور کند. اما اولین قدم برای تغییر دکوراسیون داخلی این است که اطلاعاتی در مورد انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی به دست بیاورید که در اینجا به‌اختصار برای شما بیان می‌کنیم.

انواع دکوراسیون داخلی

معماری داخلی هم همان فضا را ایجاد می‌کند که هم زیبا باشد هم تاثیر گذار و کارایی لازم را هم داشته باشد. طراح معمولا با ترکیب اصول و اساس تخصصی، معمار داخلی هم با یک حس زیباشناسی هر دو فضایی را به وجود می‌آورند که هویت، نیاز و درک طرف مقابل را نشان دهند. پس دکوراسیون داخلی زمینه اتصال دو علم معماری و طراحی داخلی است.

سبک دکوراسیون امروزی

این سبک را معمولا با سبک مدرن شبیه می‌دانند؛ ولی تفاوت‌هایی با هم دارند. سبک امروزی یا همان معاصر دارای انعطاف‌پذیری است و پایبند سبک خاصی نیست و می‌توان در این سبک وسایل یا طراحی‌های به خطوط خمیده هم استفاده کرد؛ یعنی در این سبک فضا به‌راحتی و خودمانی بودن اهمیت می‌دهد. در این فضا افراد احساس راحتی و صمیمیت را منتقل می‌کنند و می‌توان گفت هر دوره‌ای که زندگی می‌کنید سلیقه آن دوره از تاریخ سبک دکوراسیون امروزی را تعریف می‌کند.

سبک دکوراسیون صنعتی

سبک صنعتی معمولا از سبک‌های دوره انقلاب صنعتی اروپا و الهام گرفته از خانه‌هایی که در قرن 17 و 18 میلادی اروپا بودند است. در این نوع از سبک بیشتر عناصری را می‌بینید که نشان می‌دهد طرحی به پایان نرسیده یعنی مانند اینکه از آجر و چوب در دکوراسیون استفاده شده است و یکی از عناصری که حتما در این سبک وجود دارد و از اجزای اصلی است استفاده از مبلمان چرم در دکوراسیون خانه است که در دوره‌ای از تاریخ اروپا طرف‌داران زیادی بین کارخانه‌دارها و پول‌دارها داشته است.

سبک دکوراسیون صنعتی

سبک دکوراسیون سنتی غربی

این نوع از سبک‌های دکوراسیون داخلی وسایل کلاسیک را همراه لوازم تزئینی زیاد و مبلمان‌های تجملی استفاده می‌کنند. از چوب‌های تیره، انواع رنگ‌های پررنگ، بافت‌های مختلف در طراحی، مبلمانی که پارچه آن مخملی یا پارچه‌های بافتنی و ابریشمی وگلدوزی را مشاهده می‌کنید. این سبک از طراحی به حساسیت‌های اروپایی در طراحی اشاره می‌کند.

سبک فرانسوی

سبک فرانسوی شامل رنگ‌های ملایم و گرم است و از سری رنگ‌های زرد و قرمز طلایی استفاده می‌شود. مصالح استفاده شده در این سبک مانند سنگ و آجر باعث می‌شود که سبک فرانسوی برجسته باشد. در این نوع سبک از ظرف‌های چینی تزئینی و روتختی‌هایی که اصولا خیلی کلفت و سنگین است استفاده می‌شود. روکش مبل‌ها از روکش‌های دامن دار و پرده‌های بسیار بلند استفاده می‌شود. سبک فرانسوی به استفاده از فرش اهمیت زیادی قائل است. در دیوارها و سقف این نوع خانه‌ها گچ‌بری‌های مجلل دیده می‌شود که یکی از عناصر اصلی سبک فرانسوی است.

سبک دکوراسیون مدرن

اگر بخواهید مدرن را تعریف کنید معانی گسترده‌ای دارد که در زمینه دکوراسیون خانه مدرن می‌توان به خانه‌ای اشاره کرد که از خط‌های صاف و مرتب و انواع رنگ‌های ساده  از مواد و وسایل استیل و شیشه در طراحی استفاده می‌شود.

در این سبک می‌توان حس ساده بودن و سادگی را در بیشتر وسایل منزل و حتی مبل‌ها مشاهده کرد. از ویژگی‌های مهم این سبک صیقلی و صاف بودن، شفافیت و براقی را می‌توان دید. در سبک مدرن از شکل‌های هندسی مانند چهارگوش و دایره استفاده می‌شود و آثار نقاشی و مجسمه‌هایی که مفهوم انتزاعی دارند که در این سبک ویژه هستند.

سخن آخر

سبک‌های دکوراسیون داخلی دارای انواع بسیار متنوعی است که اگر بتوان در مورد هرکدام اطلاعاتی به دست آورد می‌توان در طراحی و چیدمان منزل از آن‌ها کمک گرفت. در این سبک‌های بی‌شمار شما می‌توانید سلیقه و طرح دلخواه خود را پیدا کنید و از طراحی آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان دکوراسیون داخلی مجموعه زنبق تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button