کاغذ دیواری آشپزخانه

انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری در هر نقطه خانه باعث زیبایی و جذابیت خاص آن نقطه می‌شود. آشپزخانه هم یکی از این نقاطی است که زیبایی آن به شما در انجام بهتر کارها با لذت کمک می‌کند. کاغذ دیواری نسبت به گذشته تنوع بسیار زیادی پیدا کرده است که می‌توان نسبت به طراحی آشپزخانه خود نمونه زیبایی را انتخاب کرد. استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه باعث تغییرات چشمگیری می‌شود.

جزیره آشپزخانه

یکی از قسمت‌های آشپزخانه که بسیار مهم است و بیشتر به چشم می‌خورد، جزیره آشپزخانه است که نباید از آن غافل شد. اگر این جزیره بزرگ باشد و نقطه کانونی آشپزخانه باشد. می‌توان اگر رنگ آشپزخانه خنثی است، جزیره را با پوشاندن پایه‌های آن با کاغذ دیواری رنگارنگ، طرح‌دار یا بافتنی که باعث عمق دادن به این نقطه می‌شود، جذاب کرد.

آشپزخانه کوچک و کاغذ دیواری

برای  انجام کاغذ دیواری آشپزخانه  نیاز به داشتن یک آشپزخانه بزرگ نیست. اگر این منطقه کوچک است یک کاغذ دیواری با طرح‌های روشن انتخاب کنید تا آن را برجسته کند و باعث شود در هنگام غذا درست‌کردن یا قهوه درست‌کردن لبخند به لب‌های شما بیاید. پس اگر آشپزخانه شما کوچک است، اگر بخواهید تمام دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید بیش از حد در چشم میاید و زیبا نمی‌شود.

ولی اگر یک دیوار را برجسته کنید و فقط روی آن را کاغذ دیواری بچسبانید، می‌توانید باقی دیوارها را با رنگ‌آمیزی باهم هماهنگ کنید تا با رنگ اتاق نشیمن هم نزدیک شود. اگر انباری هم در این قسمت قرار دارد، می‌توانید آن راهم بخشی از دکوراسیون قرار دهید و با یک کاغذ دیواری جالب در پشت قفسه‌ها به آن هم جان بدهید.

آشپزخانه کوچک و کاغذ دیواری

چاپ‌های الهام گرفته از سفر را انتخاب کنید

در کاغذ دیواری آشپزخانه از نوعی که به‌صورت چاپ هستند و یک سفر را تداعی می‌کنند، استفاده کنید. فضای آشپزخانه را به مقصدی که می‌خواهید، سفر کنید، تبدیل کنید. مثلا گل‌های خاموش حومه فرانسه را شبیه‌سازی می‌کنند و کاغذ دیواری مدل کاشی‌های مدیترانه‌ای به شما احساس بودن در یونان را می‌دهد.

کاغذ دیواری‌های علفزار ازچه ساخته شده‌اند

نوعی پارچه علفی طبیعی هستند که در آسیا از علف و نیزارهای واقعی ساخته می‌شوند. تقریبا تمام علف‌های طبیعی در آسیا تولید می‌شوند و بعد به کشورهای دیگر ارسال می‌شوند. این نوع کاغذ دیواری اگر در یک اتاق استفاده شود به‌ظاهر اتاق شما حس و بوی خاکی می‌دهد. انگار واقعا از پارچه علفزار طبیعی استفاده کرده‌اید و حتی می‌توانند از نظر دید و لمس هم شبیه به هم باشند.

این پارچه علف طبیعی فضای اتاق را با رایحه علفزار پر می‌کند. البته بعد از مدتی این بوی علفزار کم‌کم محو می‌شود. در این نوع کاغذ دیواری بعد از نصب درزهایی قابل‌مشاهده دارد که یکی از ویژگی‌های مهم این نوع کاغذ دیواری است بعد از نصب معمولا چندین خط روی دیوارها دیده می‌شود که‌این‌طور طراحی شده و بخشی از ظاهر این نوع کاغذ دیواری محسوب می‌شود.

بیشتر مردم با این مدل مشکلی ندارند؛ ولی کسانی هستند که روی خطوط قابل دید حساس هستند و تحریک شده و اقدام به‌عوض کردن آن می‌کنند. در کاغذ دیواری باید لکه‌ها به‌صورت نقطه‌ای هم پاک شود و اگر کثیفی دارد با برس جاروبرقی تمیز شود. این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو است و به طور کامل با طبیعت سازگار است.

نصب کاغذ دیواری علفزار

نصب این‌گونه کاغذ دیواری نیاز به یک چسب مخصوص و تخصص دارد تا منظم و درست نصب شود. می‌توان در خرید این کاغذ دیواری از راهنمای آن استفاده کرد. برای نصب این‌گونه کاغذ دیواری نیاز به یک نصاب کارکشته دارید تا بداند با مواد تخصصی مانند این چگونه کار کند. پس توصیه می‌شود ازآنجایی‌که این پارچه‌های علفی از نوع گران‌قیمت کاغذ دیواری‌ها هستند، به نفع شما خواهد بود که یک نصاب حرفه‌ای را برای این کار بیاورید.

به‌خاطر بافت ارگانیکی که دارد به چسب مخصوص و نصب ماهرانه احتیاج دارد. این کاغذ دیواری‌های طبیعی از تمام الیاف طبیعی می‌تواند، ساخته شود. بیشتر اوقات از کتان هم استفاده می‌شود و مواد خام دیگر مانند چوب یا چوب پنبه که این نوع کاغذ دیواری را کسانی که دوستدار محیط‌زیست هستند، می‌پسندند. به‌خاطر گران‌قیمت بودن آن کمیاب هم هستند. کسانی که درگیر حساسیت هستند، این نوع کاغذ دیواری بیشتر مصرف کنند؛ چرا که ضد حساسیت هم است.

کلام آخر

همانطور که گفته شد کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد و برای هر سلیقه‌ای، طرح و رنگ مناسب وجود دارد. کمی با تجربه کسب کردن و تحقیق می‌توانید بهترین کاغذ دیواری را برای خانه خود به ارمغان ببرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button