انتخاب میزناهارخوری

انتخاب میز ناهارخوری در دکوراسیون داخلی

انتخاب میزناهارخوری

افراد که برای قرارگرفتن مبل در مکان مناسب و چیدمان و هماهنگی آن با وسایل موجود دقت به خرج می‌دهند. در مورد صندلی و انتخاب میز ناهارخوری و مکانی که باید قرار بگیرد، هم باید دقت شود و به‌عنوان یک چالش به آن رسیدگی کرد. زمانی که فضای کمی برای چیدمان میزناهارخوری دارید این چالش دارای اهمیت بیشتری می‌شود مخصوصا امروزه با داشتن آپارتمان‌های کوچک که متراژ کمی هم دارند.

البته اولین نکته‌ای که باید موردتوجه قرار بگیرد مکانی است که برای  انتخاب میز ناهارخوری در نظر می‌گیرید. اندازه و سایز میز که باید با فضایی که دارید متناسب باشد که این در مورد چیدمان مسئله مهمی است.

انتخاب میزناهارخوری و خرید

میزناهارخوری جایی است که افراد خانواده در زمان‌های مناسب دور هم جمع می‌شوند و حتی می‌توان گفت یک نقطه کانونی در خانه است. اگر می‌خواهید یک‌دست میز ناهارخوری داشته باشید که برای مدت زیاد برای شما ماندگار باشد باید در خرید و انتخاب میزناهارخوری  دقت کنید. البته خرید میز ناهارخوری به عواملی هم مانند مستاجر یا مالک بودن فرد هم‌بستگی دارد. ولی در کل می‌توان نکات و مواردی که به آن اشاره می‌کنیم را برای خرید در نظر بگیرید که شامل موارد زیر است:

توجه به شکل میز ناهارخوری هنگام انتخاب میز ناهارخوری

شکل میز و تناسب آن با فضا مهم است. بیشتر اوقات در مکان‌های کوچک مانند آپارتمان‌هایی با متراژ کم معمولا میزهای گرد مناسب است که فضای کمی را هم اشغال می‌کند. میزهایی با اشکال گرد و بیضی معمولا افراد بیشتری می‌توانند دور آن جمع شوند.

امکان جابه‌جایی راحت

این ویژگی برای افرادی که مستاجر هستند و باید جابه‌جا شوند اهمیت زیادی دارد که باید حتما وزن میزناهارخوری را هم برای جابه‌جایی در نظر گرفت. اگر فضای مناسب دارید و میز بزرگی هم نیاز است می‌توانید از میزهایی که چندتکه می‌شوند و به قطعات کوچک‌تر تقسیم شوند، استفاده کنید که بهترین گزینه است.

راحتی میز و صندلی در انتخاب میز ناهارخوری

باید در انتخاب میزناهارخوری به بلندی میز، راحتی پشتی و نشیمن صندلی‌ها دقت کرد. پایه‌های میز و صندلی که در رفت‌وآمد مشکل نباشد و به آن برخورد نکنید و بین طول و عرض آن تناسب باشد تا برای چیدن ظروف مشکلی نباشد. این مواردی است که باید توجه کرد.

انتخاب میز ناهارخوری در دکوراسیون داخلی

توجه به کیفیت میز هنگام انتخاب میزناهارخوری

بعد از انتخاب میزناهارخوری از لحاظ شکل و فرم یکی از مواردی که خیلی اهمیت دارد کیفیت این میزها است. چرا که این وسیله‌ای نیست که اگر قطعات آن دچار مشکل شد بتوان آن را تعویض کرد. بهترین نمونه میزهای ناهارخوری که بادوام و در مقابل شیطنت بچه‌ها و جابه‌جایی مقاوم است، میزهای چوبی است که از چوب‌های طبیعی مانند بلوط، افرا و گردو ساخته شدند.

این‌ها بهترین گزینه برای میزهای ناهارخوری است. هرچند که امروزه چوب‌های کامپوزیت مانند ام‌دی‌اف هم در بازار زیاد است و حتی مقرون‌به‌صرفه هم هستند؛ ولی دوام و استحکام چوب‌ها را ندارند.

طرز هماهنگی میزناهارخوری با دکوراسیون داخلی

هر فردی طبق سبک داخلی منزل خود و باتوجه‌به رعایت هارمونی خانه در انتخاب میزناهارخوری باید نکاتی را رعایت کند تا هماهنگی بین وسایل خانه برقرار شود. اگر فضای خانه فردی به سبک مدرن و امروزی چیده‌مان شده باید میز ناهارخوری که انتخاب می‌کند هم شیک و مدرن باشد تا در تکمیل کردن دکور خانه و برجسته‌کردن سبک خانه موفق باشد. معمولا میز و صندلی‌های چوبی بی‌نظیر به سبک دکوراسیون کلاسیک و سنتی شبیه است که استفاده از وسایل چوبی به سبک روستیک یا همان روستایی هم شباهت داشته و بسیار زیبا است.

این سبک حس نزدیکی و صمیمیت را به اطرافیان منتقل می‌کند. میز و صندلی‌های فلزی که رویه چوبی یا سنگی دارند هم نمونه‌های خاصی هستند که مناسب سبک معماری صنعتی است. اگر دوستدار میز و صندلی ناهارخوری سفید هستید، این مدل مناسب خانه‌های مینی مال و دکوراسیون‌هایی که رنگ‌های روشن و درخشان در آن استفاده شده، است و مکمل سادگی هم به حساب می‌آید.

سخن پایانی درباره انتخاب میز ناهارخوری

انتخاب میزناهارخوری یکی از موارد مهم در سبک‌های دکوراسیون داخلی است. از نظر شکل، اندازه و مکانی که در آن قرار می‎گیرد، اهمیت دارد. ما در این مقاله به مطالب کمی از این وسیله پرداختیم. در مورد انتخاب میزهای ناهارخوری ابتدا به فضایی که دارید باید بیشتر دقت کنید تا بعدها دچار مشکل جاگذاری نشوید. برای اطمینان بیشتر میتوانید از طریق سایت زنبق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button