انتخاب رنگ پرده برای دیوارهای خاکستری

انتخاب رنگ پرده برای دیوارهای خاکستری

پرده چه رنگی با دیوارهای خاکستری می‌آید؟

انتخاب یک پرده مناسب برای یک قسمت از خانه می‌تواند کار بسیاری دشواری باشد، به‌خصوص اگر رنگ اتاقی که برای آن پرده نیاز است، غیر سفید باشد. اگر اتاق موردنظر دارای دیوارهایی با رنگ خاکستری باشد، باید به دنبال چه رنگی برای پرده بود؟ پاسخ به این سوال باتوجه‌به نظرات طراحان زیادی به‌دست‌آمده، اما در آخر احتمالات زیادی برای این زنگ وجود دارد. گاهی انتخاب رنگ پرده برای خانه میتواند از سخت ترین کارها باشد.

ممکن است افراد، به رنگ‌های خنثی علاقه داشته باشند یا اضافه‌کردن رنگ‌های متضاد را در نظر داشته باشند. البته مشاوره گرفتن از کارشناسان حرفه‌ای می‌تواند کمک زیادی به انتخاب رنگ درست بکند. در این مقاله نکاتی را برای انتخاب رنگ مناسب آورده‌ایم.

رنگ سفید یا سیاه

برای انتخاب رنگ پرده، می‌توان سفید و سیاه که از رنگ‌های بی‌نظیر کلاسیک هستند، را در نظر گرفت. این رنگ‌ها برای جفت شدن با رنگ خاکستری عالی هستند. برای خنثی نگه‌داشتن فضا، می‌توان از پرده‌های سفید یا کرم رنگ استفاده کرد یا بالعکس، از رنگ مشکی استفاده کرد و فضا را تیره کرد. حتی می‌توان از ترکیب رنگ این دو، مانند پرده‌ای با راه‌راه‌های سیاه‌ و سفید استفاده کرد. البته افراد می‌توانند از پرده‌هایی با الگوهای متفاوت و مطابق با سلیقه خود نیز استفاده کنند.

استفاده از رنگ‌های عمیق

ممکن است افراد به رنگی‌های خنثی علاقه نداشته باشند، در این صورت چند راه‌حل جایگزین برای انتخاب رنگ پرده وجود دارد. اگر فرد می‌خواهد به فضای انتخابی، رنگ‌های بیشتری اضافه کند، می‌تواند رنگ‌های سرد را با رنگ‌های عمیق ترکیب کند، تا فضا روشن‌تر جلوه کند. برای مثال، رنگ آبی تیره به‌خوبی با رنگ خاکستری هماهنگی می‌شود. اگر رنگ خاکستری دیوارها دارای ته رنگ گرم است، می‌توان رنگ سبز شکاری را امتحان کرد. پس از انتخاب رنگ پرده، انتخاب نوع پارچه کاملا به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد.

استفاده از رنگ‌های متضاد

توجه به ته رنگ خاکستری دیوار برای انتخاب رنگ پرده اهمیت زیادی دارد. می‌توان باتوجه‌به سایه رنگ خاکستری، یک رنگ در قسمت مقابل چرخه رنگ انتخاب کرد، تا برجسته به نظر برسد. به‌عنوان‌مثال، اگر رنگ دیوار خاکستری گرم باشد و ته رنگ بنفش داشته باشد، رنگ مخالف آن زرد خواهد بود. اگر خاکستری سرد باشد و ته رنگ آبی داشته باشد، رنگ مخالف آن نارنجی خواهد بود. امکان اشتباه کردن در مورد رنگ خاکستری وجود ندارد. خوشبختانه، رنگ خاکستری با همه رنگ‌ها ست می‌شود. برای انتخاب رنگ درست بهتر است ابتدا با روانشناسی رنگ ها آشنا شده و چند رنگ را با هم مقایسه کرد.

استفاده از الگوهای متفاوت برای پرده

اگر شما از افرادی هستید که به طور مداوم در حال تعویض پرده و انتخاب رنگ پرده جدید هستید، می‌توان به‌جای تغییر رنگ پرده‌ها، از پرده‌ها با الگوهای رنگی استفاده کرد. پرده انتخابی، حتما نباید یک رنگ یکپارچه باشد. می‌توان از پرده‌هایی با راه‌راه خاکستری یا طرح‌های دیگر استفاده کرد. طرح‌های ظریف‌تر و رنگ‌های تیره‌تر می‌تواند فضا را بسیار زیباتر جلوه دهد. در نهایت انتخاب الگوی پرده به سلیقه ی شخصی افراد بستگی دارد.

اگر افراد علاقه دارند، فضا را کمی شادتر نشان دهند، می‌توانند از طرح‌های خال‌خالی، اشکال هندسی متفاوت، راه‌راه‌های ضخیم و دیگر طرح‌های زیبا استفاده کرد. استفاده ازاین‌گونه طرح‌ها حتما مورد استقبال قرار می‌گیرد و فضا را دلنشین‌تر می کند.

استفاده از رنگ خاکستری با ته رنگ متفاوت

در صورتی که افراد به دنبال رنگ خاصی برای پرده باشند، استفاده از یک رنگ یکسان هیچ اشکالی ندارد. می توان در یک اتاق با دیوارهای خاکستری، از رنگ خاکستری برای پرده استفاده کرد اما برای جلوه بیشتر می توان از یک درجه رنگ روشن تر استفاده کرد. همچنین استفاده از رنگ خاکستری گرم نیز می تواند به فضا زیبایی خاصی ببخشد. ست کردن دیوارهای اتاق با پرده ختی می تواند حس درامی را به خانه اضافه کند.

استفاده از رنگ خاکستری برای پرده

انتخاب درست با بهترین کارشناسان

در صورتی که در انتخاب رنگ پرده خود شک داشته و یا قصد تغییر دکوراسیون داخلی کل خانه خود یا قسمتی از آن را دارید، بهتر است ابتدا با کارشناسان مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق مشورت کنید. این مجموعه خدمات زیادی در زمینه دکوراسیون داخلی مدرن به افراد ارائه می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button