انتخاب رنگ فرش برای مبلمان قهوه ای

انتخاب رنگ فرش برای مبلمان قهوه ای

اهمیت انتخاب رنگ فرش‌ها در هر خانه‌ای

انتخاب رنگ فرش می‌تواند یکی از سخت‌ترین قسمت‌های دکوراسیون داخلی باشد، چرا که تصمیمات زیادی مانند سبک فرش، نوع الیاف، طرح، کیفیت و در نهایت رنگ فرش وجود دارد. انتخاب رنگ اغلب یکی از سخت‌ترین تصمیمات برای مشتریان است. چرا که تجسم رنگ در یک فضای بزرگ، با دیدن یک نمونه کوچک، می‌تواند دشوار باشد. هنگامی که نیاز به یک فرش مناسب برای اتاق نشیمن است، ابتدا باید به رنگ مبلمان منزل نگاه کرد. به دلیل وجود رنگ‌های مختلف موجود برای مبلمان، در این مقاله ما فقط به رنگ قهوه‌ای می‌پردازیم.

فرش چه رنگی با مبل قهوه‌ای می‌آید؟

هیچ خانه‌ای بدون یک فرش زیبا کامل نمی‌شود. امروزه، فرش‌ها با هراندازه، رنگ، بافت و ابعاد زیادی وجود دارند و انتخاب رنگ فرش را برای افراد سخت کرده‌اند. یک فرش زیبا باعث ایجاد یک فضای گرم و دلپذیر می‌شود. اما با وجود انواع زیادی فرش در بازار، انتخاب یک فرش مناسب برای خانه شما، ممکن است کار سختی به نظر برسد. ابتدا باید به لوازم و سایر وسایل موجود در فضای انتخابی نگاه کرد.

فرش چه رنگی با مبل قهوه‌ای می‌آید؟

باید مطمئن شد که رنگ انتخابی مکمل این وسایل باشد. یکی از وسایلی در هر اتاق نشیمنی وجود دارد، مبلمان است. رنگ مبلمان و فرش شما باید در یک نگاه با هم هماهنگ باشد. اگر یک‌دست مبلمان قهوه‌ای دارید و نمی‌دانید باید چه نوع فرشی را انتخاب کنید، می‌توانید از این راهنما استفاده کنید.

رنگ‌های خاکی

استفاده از قالی‌ها و فرش‌هایی با طرح‌های قدیمی که رنگ خاکی دارند، می‌تواند به زیبایی فضا کمک زیادی کند. این نوع فرش‌ها تقریبا با همه رنگ‌ها جفت می‌شوند. البته قبل از تصمیم‌گیری و انتخاب رنگ فرش باید به سایه رنگ مبل دقت کرد. یعنی باید دانست مبلمان چه سایه‌ای از قهوه‌ای است و باتوجه‌به چرخه رنگ، رنگی به آن می‌آید را انتخاب کرد.

اگر مبل رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای دارد، می‌توان فرشی را  که رنگ سبز و طبیعی تری دارد را انتخاب کرد، چرا که اثر آرامش بخشی به منزل می‌دهد. البته می‌توانید ابتدا را کارشناسان طراحی دکراسیون داخلی مشورت کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

استفاده از رنگ‌های گرم

افراد در انتخاب رنگ فرش باید دقت زیادی داشته باشند. اگر رنگ قهوه‌ای مبلمان شما کمی روشن‌تر است، بهتر است از رنگ‌های گرم استفاده کنید. یک انتخاب عالی برای مبلمانی که رنگ قهوه‌ای کتان یا کتان روشن‌تر دارد، فرش‌های قدیمی با رنگ‌های قرمز زنگ‌زده یا شکلاتی است. رنگ‌های عمیق‌تر می‌تواند فضا را تثبیت کرده و جلوه خاصی را به آن ببخشد.

استفاده از رنگ‌های خنثی

اگر به استایل ساده‌تری علاقه دارید، می‌توانید هنگام انتخاب رنگ فرش به سراغ رنگ‌های خنثی رفته و از آنها استفاده کرد. برای حفظ حالت طبیعی در سرتاسر فضا می‌توان، یک فرش خاکستری، عاجی یا کرم رنگ استفاده کرد که می‌تواند مکمل مبلمان قهوه‌ای باشد. البته باید توجه داشت که رنگ خنثی که انتخاب شده با سایه رنگ قهوه‌ای هماهنگ باشد.

مبلمان قهوه‌ای از لوازمی هستند که در خانه‌های زیادی پیدا می‌شوند. این مبلمان فورا جلب‌توجه می‌کند و یک پیچیدگی و حس خاصی به خانه می‌دهند. افراد، برای روشن‌تر کردن فضا می‌توانند از یک فرش عاج پر پرز یا کرم رنگ استفاده کنند. نرمی فرش عاج به همراه بافت‌های آن می‌تواند یک همراه عالی برای مبل قهوه‌ای باشد.

بافت خاص فرش

همانطور که گفته شد، افراد می توانند از رنگ های خنثی برای فرش خود استفاده کنند، اما بافت فرش نیز اهمیت ویژه ای دارد. فرش هایی با بافت جالب در رنگ های روشن تر یا فرش هایی که نخ قهوه ای دارند، می توانند به فضای منزل حس تکامل بدهند. این ترکیب، صرف نظر از سبک طراحی، می تواند جذاب و برجسته باشد.

دکوراسیون حرفه‌ای

درصورتی‌که فکر می‌کنید انتخاب رنگ فرش برای شما سخت است و یا باید دکور خانه خود را به کل تغییر دهید، بهتر است با کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه تماس بگیرید. در این راستا ما به شما مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق را معرفی می‌کنیم که انواع خدمات دکوراسیون داخلی را به شما ارائه می‌دهند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button