انتخاب دکور آشپزخانه زیبا و شکیل

انتخاب دکور آشپزخانه زیبا و شکیل

شکیل جلوه‌دادن آشپزخانه

آشپزخانه معمولا یکی از پرکاربردترین قسمت‌های خانه افراد است. پس بهتر نیست آن را طوری تزئین کرد که به مکانی لذت‌بخش برای گذراندن وقت تبدیل شود؟ استفاده از چند استراتژی کوچک برای انتخاب دکور آشپزخانه به افراد کمک می‌کند که فضای آشپزخانه خود را به مکانی گران‌قیمت و زیبا تبدیل کنند. مکانی که افراد از گذراندن زمان در آن کاملا لذت ببرند.

طراحی هنری مقرون‌به‌صرفه

با وجود طرح‌های مختلف برای دکور آشپزخانه، انتخاب مناسب خیلی سخت شده است. یک مدل طراحی مناسب باعث می‌شود، فضای این مکان به‌جای «فقط» یک آشپزخانه‌ با کابینت‌ها، میزها و لوازم دیگر، به‌صورت اندیشمندانه و شبیه ادامه خانه باشد. البته، اگر افراد نمی‌خواهند هزینه زیادی برای ایجاد یک مکان هنری خرج کنند، می‌توانند از تابلوها و قطعه‌های چاپی زیبا استفاده کرد. این یک انتخاب‌ هوشمندانه‌ و مقرون‌به‌صرفه برای تزئین آشپزخانه است.

می‌توان یک تم مناسب با ظاهر جذاب را از میان رستوران‌های موردعلاقه خود انتخاب کرد و از طراحی آن برای تزئین آشپزخانه الهام گرفت. استفاده از تابلوهای میوه‌ها یا منوهای قاب شده و … به سلیقه افراد بستگی دارد. این تزئین‌های ساده می‌تواند باعث ایجاد یک محیط زیبا شود.

استفاده از نورپردازی مناسب برای آشپزخانه

استفاده هوشمندانه از لامپ‌ها برای ایجاد نورپردازی زیبا یک روش برای زیباکردن دکور آشپزخانه است. افراد باتوجه‌به بودجه خود می‌توانند از لامپ‌های متفاوت، فانوس‌های طلایی و لوسترها در طرح‌های مختلف استفاده کنند. حتی می‌توان یک لامپ زیبا و کوچک را روی میز قرارداد. افراد می‌توانند با قراردادن کتاب‌های آشپزی روی میز یک تصویر شیک و زیبا ایجاد کنند.

نورپردازی در آشپزخانه

قراردادن درست لوازم و ظروف

دیگر قابل‌قبول نیست که تمام شیشه‌ها و لوازم آشپزخانه خود را مانند خوابگاه‌های دانشگاهی در بالای یخچال قرار دهید. افراد می‌توانند قسمتی از آشپزخانه برای قرار دادن شیشه‌ها و بطری‌ها انتخاب کنند. استفاده از ظروف کریستالی و زیبا می‌تواند طراحی دکور آشپزخانه را تا حدود زیادی جذاب‌تر کند. درصورتی‌که به‌صورت مداوم از این قسمت آشپزخانه استفاده می‌شود بهتر است یک یا چند کشو کوچک برای قرار دادن دستمال‌های مخصوص، زیرلیوانی و … در نظر گرفت.

استفاده از فلز در دکوراسیون آشپزخانه

افراد می‌توانند با استفاده از لوازم فلزی و دستگاه‌های فولادی ضدزنگ و اجاق‌گازهای رنگی برجسته، به آشپزخانه خود حس و حال خاصی دهند. استفاده از لوازم دکوری فلزی می‌تواند در تزئین آشپزخانه تاثیر زیادی بگذارد و آن را زیباتر جلوه دهد.

کابینت و کشو با طراحی مدرن

استفاده از کابینت‌ها و کشوهای زیبا یک راه حل سریع برای تزئین دکور آشپزخانه است. کابینت‌های مدرن می‌تواند محیط را به کلی تغییر دهد و یک جایگزین مناسب برای کابینت‌های قدیمی است. امروزه طرح‌های زیادی برای کابینت‌های آشپزخانه ایجاد شده است که افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند طرح موردعلاقه خود را انتخاب کنند.

استفاده از سطل ها و کیسه های زیبا

کیسه‌ها، جعبه‌ها و سطل‌ها، در هر آشپزخانه‌ای ضروری هستند. افراد هر روزه از این لوازم استفاده می‌کنند. بنابراین ظاهر و طرح این لوازم در تزئین آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. حتی می‌توان برچسب‌هایی با طرح موردعلاقه خود را روی این لوازم چاپ کرد و طرح آن‌ها را با کمترین هزینه تغییر داد.

تمیز نگه داشتن آشپزخانه

یک آشپزخانه تمیز و پاکیزه نسبت به یک آشپزخانه به هم ریخته جلوه بسیار زیباتری دارد. بهتر است ظروف و لوازم استفاده شده روی هم انباشته نشوند و فضا را شلوغ نکنند. باید برای ظروف کثیف یک مکان مشخص تعیین کرد تا احساس به هم ریختگی در آشپزخانه به وجود نیاید.

مواد تمیزکننده و شوینده را در ظروف و بطری‌هایی ساده یا با طرح زیبا ریخته تا از استفاده از بطری‌های صنعتی بدشکل جلوگیری کرد. استفاده از بطری‌های زیبا در زیبایی دکور آشپزخانه کمک زیادی می کند.

انتخاب یک طرح مناسب برای آشپزخانه

با وجود طرح‌ها و دیزاین‌های مختلف که امروزه ایجاد شده است، انتخاب یک دکور آشپزخانه برای افراد خیلی سخت‌تر از قبل شده است. همچنین فضای هر خانه نیازمند یک طرح متناسب با آن خانه است. در صورت استفاده از طرح‌های نامناسب، می‌تواند از زیبایی خانه بکاهد. یک راه حل مناسب مشاوره با کارشناسان خبره مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button