انتخاب بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی

انتخاب بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی

استفاده از کاغذدیواری برای پوشش دیوارهای داخلی یکی از کم‌دردسرترین و اقتصادی‌ترین راه‌ها برای تغییر دکوراسیون پذیرایی است. البته جدای از انتخاب طرح و رنگ مناسب، نحوه کاربرد کاغذدیواری در دکور خانه نیز تأثیر چشمگیری در جذابیت محیط دارد. در ادامه این مقاله از شرکت دکوراسیون داخلی زنبق شما را با نحوه انتخاب بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی آشنا خواهیم کرد.

نحوه انتخاب بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی

اگر قصد دارید با هزینه کم، تغییر چشمگیری در دکوراسیون خانه خود به وجود آورید بهترین راهکار پوشش دیوارهای پذیرایی با کاغذدیواری است. ازاین‌رو در هنگام انتخاب کاغذدیواری مناسب برای پذیرایی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ کاغذدیواری

باتوجه‌به اینکه عمومی‌ترین بخش خانه، اتاق پذیرایی می‌باشد؛ بنابراین باید در انتخاب طرح و رنگ پوشش دیوارهای این بخش از خانه نهایت وسواس را به خرج دهید. زیرا اتاق نشیمن بیشتر از نقاط دیگر منزل در معرض دید است و سلیقه صاحب‌خانه را نشان می‌دهد. اما انتخاب طرح، رنگ و نوع کاغذدیواری باید به‌صورت کاملاً هوشمندانه باشد. زیرا هماهنگی بین پوشش دیوارها با میلمان، فرش، پرده و دیگر لوازم پذیرایی بسیار چالش‌برانگیز است.

برای انتخاب درست رنگ و طرح کاغذدیواری حتماً سبک دکوراسیون داخلی منزل را مدنظر بگیرید. معمولاً استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن با طرح‌های ساده با هر سبک از دکوراسیون به‌راحتی هماهنگ می‌شود.

متراژ پذیرایی را در نظر بگیرید

توجه به متراژ دیوارهای پذیرایی در انتخاب نوع کاغذدیواری اهمیت زیادی دارد. مثلاً اگر پذیرایی  شما کوچک است استفاده از طرح‌های ساده با رنگ روشن و طرح‌های راه راه افقی، باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا می‌شود. اما در صورتی که پذیرایی بزرگی دارید می‌توانید از کاغذ دیورای هایی با طرح‌های شلوغ و رنگ تیره و خنثی استفاده کنید.

انتخاب نوع طرح کاغذدیواری

طراحان دکوراسیون داخلی معمولاً طرح‌های بزرگ و تیره را برای دیوارهای بزرگ و یا فضای پشت تلویزیون پیشنهاد می‌کنند. همچنین استفاده از کاغذ دیواری‌های سه بعدی و پوسترهای دیواری برای دیوار شاخص پذیرایی و یا دیوار پشت تلویزیون، از ترندهای جدیدی است که اغلب طراحان برای نو کردن پذیرایی از آن بهره می‌برند. درحالی‌که برای دیوارهای کوچک توصیه می‌کنند از طرح‌های ساده استفاده شود. در ادامه انتخاب  بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی، جنس این متریال را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب جنس مناسب برای کاغذدیواری

انتخاب جنس کاغذدیواری تأثیر مهمی در دوام و طول عمر این محصول دارد. کاغذ دیواری‌های قابل شستشو بهترین گزینه برای پذیرایی هستند؛ زیرا این بخش از خانه بیشترین تردد را دارد و در نتیجه تمیزکاری و نظافت زیادی احتیاج دارد.

معرفی برخی از کاغذ دیواری‌های مناسب برای پذیرایی

انتخاب کاغذ دیواری مناسب
انتخاب کاغذ دیواری مناسب

اگر می‌خواهید با هزینه مناسب فضای پذیرایی خانه خود را با کاغذدیواری تغییر دهید. بهتر است یکی پوشش‌های زیرا را برای تزیین دیوارهای اتاق نشیمن انتخاب کنید.

کاغذدیواری کنفی و بافت‌دار

کاغذدیواری کنفی با بافت چشم‌نواز خود می‌تواند فضای پذیرایی را شیک و منحصربه‌فرد نماید. این نوع کاغذدیواری قیمت بالایی دارد؛ اما هرگز از مد نمی‌افتد بنابراین می‌توان گفت که از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

کاغذدیواری برجسته

برای دیوار شاخص پذیرایی می‌توانید از کاغذدیواری برجسته استفاده کنید. در این صورت نیازی به تزیینات اضافی در این بخش از اتاق  نشیمن نخواهید داشت. برجسته بودن کاغذدیواری حس زنده بودن را به فضای پذیرایی می‌دهد. فراموش نکنید که از این نوع کاغذدیواری باید به میزان محدود استفاده نمایید.

کاغذدیواری طرح‌دار و ضخیم

اگر فضای پذیرایی بزرگی دارید و به سبک کلاسیک علاقه‌مند هستید. بهتر است از کاغذ دیوارهای طرح دارد استفاده کنید. زیرا این ایده باعث کوچک و خفه به‌نظررسیدن اتاق نشیمن نخواهد شد. برای لوکس‌تر کردن فضا می‌توانید از کاغذدیواری‌های طلاکوب استفاده کنید. همچنین استفاده از کاغذدیواری ضخیم باعث لاکچری کردن فضا می‌شود؛ اما فراموش نکنید که این نوع کاغذدیواری اگر با رنگ تیره انتخاب شود باعث کاهش نور در فضای پذیرایی می‌گردد. بی‌شک این محصول می‌تواند بهترین کاغذدیواری برای پذیرایی باشد.

استفاده از پوستر

بهتر است این نوع کاغذدیواری را برای دیوار بزرگ پذیرایی استفاده کنید. زیرا پوسترهای دیواری باعث می‌شوند تا فضای خانه کوچک نشان داده شوند. از این نوع کاغذدیواری در خانه‌هایی به سبک مدرن استفاده نمی‌شود؛ زیرا  این سبک با شلوغی در تضاد است.

نتیجه‌گیری

در حال حاضر کاغذ دیواری‌ها، دارای تنوع بسیار بالایی از لحاظ جنس، رنگ و طرح هستند. بهتر است در کنار  استفاده از ایده‌های بالا، حواستان باشد که طرح و رنگ انتخابی شما با سبک دکوراسیون خانه و رنگ لوازم پذیرایی هماهنگی داشته باشد. تا به‌مرورزمان از انتخاب کاغذدیواری‌های پذیرایی پشیمان نشوید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button