اجرای درب‌های دکوراتیو

امکان‌سنجی، مهندسی، طراحی و اجرای درب‌های دکوراتیو و مخفی

درب‌های دکوراتیو و مخفی

درب‌های مخفی هم یکی از قسمت‌های هیجان‌انگیز خانه محسوب می‌شود که برای طراحی و اجرای آن طراحان باید از خلاقیت‌های خود استفاده کنند. این درب‌های مخفی فقط برای زمان‌های لازم و ضروری نیست. می‌توان وسایل مهم را هم مخفی کرد و یا مهمانی و دورهمی خصوصی برقرار کرد و دیگر موارد … البته طراحی و اجرای درب‌های دکوراتیو و مخفی بیشتر برای منازلی با مساحت زیاد و شخصی به کاربرده می‌شود.

ولی اگر به طور ساده اجرا شود مانند: درب کابینت و … می‌توان گفت در هر خانه امکان اجرا دارد. بیشتر درب‌های مخفی از دید بقیه افراد پنهان است و فقط صاحب منزل و تعدادی از افراد خانه از آن اطلاع دارند. بعضی از این درب‌های مخفی طوری ساخته می‌شوند که جلب‌توجه نکنند.

طراحی درب مخفی در دکوراسیون داخلی

اگر این درب‌های دکوراتیو مخفی کابینت که ظاهری زیبا دارد، در دکوراسیون داخلی آشپزخانه اجرا شود، موجب می‌شود زیبایی و طرح‌های کابینت از مد نیفتد. این درب‌های مخفی کابینت‌ها توسط نیروی فنر که در پشت درب یا توسط آهنربا یا مگنتی است باز و بسته می‌شود. حتی تمیزکردن آن‌ها هم بسیار راحت است. این نوع درب‌های مخفی کابینت برای همه نوع سبک کابینت مناسب است؛ ولی برای سبک‌های مدرن و لوکس مناسب‌تر است.

در این مدل درب مخفی نیاز به ست‌کردن دستگیره با کابینت‌ها نیست و زیبایی همیشگی خود را دارا هستند. البته هزینه طراحی و نصب چنین درب‌هایی کمی بالا است. افراد با استفاده از این درب‌های مخفی می‌توانید، فضایی برای انبارکردن مواد غذایی ایجاد کرده و با درب مخفی از محیط آشپزخانه جدا کنید.

ویژگی‌های درب‌های مخفی

ویژگی‌های درب‌های مخفی

همان گونه که گفته شد، این اجرای درب‌های دکوراتیو و مخفی باید از دید افراد دیگر پنهان باشد و این پنهان بودن درب‌های مخفی نیاز به چند نکته دارد که شامل: نداشتن درز، عادی‌سازی، دستگیره پنهان است.

نداشتن درز

یکی از مواردی که موجب می‌شود مکان درب‌های مخفی مشخص شود، درزها هستند. زیرا یکی از علت‌های وجود درب‌های این‌چنینی وجود درز است. برای این که علت و مشخصه را رفع کنید، باید چند نکته را رعایت کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

لولاهای مخصوص و اندازه‌های دقیق

  • این لوله‌ها موجب می‌شوند، هیچ درزی ایجاد نشود. اگر اندازه درب و قاب در یکی و یکسان باشد، درب مخفی لو نمی‌رود.

عادی‌سازی

مهم‌ترین خصوصیات این درب‌های مخفی عادی ساختن محل درب یا فضای اطراف است. زیرا اگر تفاوتی زیاد بین ظاهر درب مخفی با فضای اطراف آن باشد، وجود درب مخفی آشکار می‌شود. برای این کار باید از روش‌های خاصی استفاده کرد که عبارت‌اند از:

  • آینه – قرارگرفتن قاب‌آینه بر روی درب‌های مخفی
  • پوشش – استفاده از یک وسیله در برابر درب‌های مخفی
  • کتابخانه – استفاده از طرح کتابخانه استفاده‌ای چندگانه برای مخفی‌سازی
  • طرح – طرح درب مخفی با اطراف باید یکی باشد.

دستگیره

  • یکی از مشخصات وجود درب‌ها داشتن دستگیره در روی آن است. اگر این دستگیره‌ها روی درب‌های مخفی قرار بگیرد، مکان این درب‌ها فاش می‌شود. برای این که این موقعیت ایجاد شود، می‌توان از راه‌حل‌هایی مانند: دستگیره پنهان و حذف دستگیره استفاده کرد.

ایده طراحی و اجرای درب‌های مخفی

ایجاد درب‌های مخفی در خانه به ویژگی شگفت‌انگیز و جادویی به مکان می‌دهد و کاربردهای زیادی هم دارد. طراحی و مهندسی و اجرای دکوراتیو مخفی در بخش‌هایی از خانه موجب می‌شود تا برای نگهداری وسایل ارزشمند خود پشت درب‌ها مکان مناسبی داشته باشید. حتی برای نگهداری وسایلی که می‌خواهید دور از چشم کنجکاو اطرافیان باشد. چند مورد از این ایده‌های طراحی و اجرای درب‌های دکوراتیو و مخفی را معرفی می‌کنیم که شامل موارد زیر هستند:

درب‌های تزئینی

  • برای این که درب‌های مخفی طراحی شده در خانه را بتوان پنهان کرد از روش‌های خلاقانه باید استفاده کرد. مثلا استفاده از یک قفسه یا درب تزئینی که بهترین گزینه برای مکانی که بتوانید کلکسیون‌ها وسایل مخفی خود را پنهان کنید.

تابلوهای دیواری

  • برای طراحی درب‌های مخفی در فضای موردنظر خود می‌توانید از پوستر یا تابلوی بزرگ و شیک روی دیوار استفاده کنید. این طراحی درب مخفی برای هنرمندانی که می‌خواهند استودیو مخفی داشته باشند و تمرین موسیقی کنند بسیار مناسب است.

کتابخانه جادویی

  • اجرای یک درب مخفی برای اتاق‌های مخفی می‌توان از گزینه پشت کتابخانه استفاده کرد. استفاده‌کردن از کتابخانه کشویی برای پنهان‌کردن درب‌های مخفی ایده بسیار جذابی است که می‌توان از این طریق فضایی را پشت این کتابخانه پنهان کرد.

کلام پایانی

دکوراسیون زنبق یکی از برترین نوع دکوراسیون داخلی را ازجمله طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. این مجموعه از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها برای ایده‌های خود استفاده می‌کند. اجرای درب‌های دکوراتیو و مخفی هم نمونه‌ای از طراحی و اجرا در دکوراسیون داخلی منازل است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button