اصول چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم

اصول چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم

چیدمان در دکوراسیون‌های کوچک

به دلیل افزایش جمعیت ساخت‌وساز خانه‌های کوچک با متراژ کم ایجاد شده است. زمانی که فردی این گونه خانه‌ها را خریداری می‌کند به نحوه چیدمان وسایل در آپارتمان‌های کوچک فکر می‌کند و می‌توان گفت یکی از دغدغه‌های مهم این افراد این است که نهایت استفاده را از فضای محدود بکنند. چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم دارای اصول و راهکارهایی است که باتوجه‌به آنها می‌توان دیزاین زیبا و کاربردی را طراحی و اجرا کرد.

چیدمان مبل در پذیرایی‌های به شکل مستطیل

هر خانه دارای شکل ویژگی‌های خاصی است امروزه بیشتر فضاهای خانه به شکل مربع یا مستطیل هستند. در این فضاها چیدن مبل نه‌نفره کار بسیار اشتباهی است و در این پذیرایی‌های به شکل مستطیل فضاهای بیشتری اشغال می‌شود و فضای خالی کمتر می‌ماند که موجب کوچک‌تر شدن محیط از حد معمول است. از اصولی که در چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم و یا مستطیل‌شکل باید توجه کرد این است که تمام اجزای مبل را نباید در قسمت طول پذیرایی قرارداد.

با این کار روی شکل مستطیل خانه یا پذیرایی بیشتر تاکید می‌شود. اگر مبلمان را در قسمت عرض خانه قرار دهید فضای خانه پهن‌تر دیده می‌شود و این که راحتی و صمیمیت در محیط بیشتر جلوه می‌کند. از مشکلات و دغدغه‌هایی که در این گونه خانه‌ها وجود دارد وجود فضای کمتر برای رفت‌وآمد است و راحتی عبور و مرور است. می‌توان از یک دکوراسیون مناسب استفاده کرده و وسایل موردنیاز را طوری خلاقانه طراحی و چیدمان کرد که از فضاهای کوچک بهترین بهره را برد.

چیدمان مبل ال در پذیرایی با عرض کم

از جدیدترین و بهترین مبلمان مدرن برای آپارتمان‌های کوچک استفاده از مبل‌هایی به شکل ال است و از گزینه‌های عالی برای چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم یا به شکل مستطیل است. این مبل‌ها فضای کمتری اشغال می‌کنند و بسیار کاربردی هستند و فضای خالی بیشتری را هم باقی می‌گذارند.

پس اگر آپارتمان کوچک با عرض کم دارید بهترین انتخاب برای خرید مبلمان مبل‌هایی به شکل ال است. زیرا می‌توان کنج‌های  خالی خانه را پرکرده  و فضای بیشتری برای رفت‌وآمد و چیدن دیگر وسایل در اختیار قرار می‌گیرد.

چیدمان مبل در پذیرایی با عرض کم

اهمیت فرش در پذیرایی مستطیل‌شکل

زمانی که نحوه چیدمان پذیرایی مستطیل‌شکل با اندازه و ابعاد مبلمان تعیین شد باید در انتخاب فرش برای فضاهای جدا شده هم دقت کرد. زیرا فرش می‌تواند به محدوده این دو فضای مشخص شده تاکید بیشتری داشته باشد و بهتر است از فرش‌هایی با رنگ‌هایی که با مبلمان هماهنگی دارد و مکمل آن است استفاده شود که در این صورت می‌توانید یک پذیرایی با چیدمان شیک و لوکسی را طراحی کنید.

از رنگ‌های خنثی در چیدمان استفاده کنید

در اصول چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم درنظرگرفتن رنگ‌های خنثی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. زیرا موجب می‌شود فضای خانه باز و دلبازتر شود. در پذیرایی با عرض کم و به شکل  مستطیل می‌توان از فرش‌هایی به رنگ روشن و مبل‌هایی به رنگ‌های خنثی استفاده کرد و با این چیدمان ساده و شیک خانه‌های زیبا و مدرن ایجاد کرد. در این نوع پذیرایی مستطیل‌شکل چیدمان وسایل بسیار کار دشواری محسوب می‌شود. زیرا برای جابه‌جاکردن وسایل انتخاب‌های کمتری دارید.

اما اگر نکات مهمی را رعایت کنید می‌توانید از پذیرایی کوچک خود بهترین استفاده را ببرید. با قراردادن مبل‌های مناسب می‌توانید از یک میزناهارخوری کوچک هم در آن محیط استفاده کنید. استفاده‌کردن از انواع مبل، پرده، فرش با رنگ‌های روشن از اصول مهم در چیدمان فضاهای مستطیل و مربع‌شکل است رنگ‌های روشن فضاها را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

کلام آخر

برای به‌وجودآوردن یک دکوراسیون دلباز و شیک حتما نیاز به فضاهای بزرگ و جادار نیست. می‌توان در خانه‌های کوچک با رعایت بعضی از اصول و قاعده‌های مناسب و ساده با استفاده از دکوراسیون‌های سبک‌تر و چیدمان مبلمان در پذیرایی با عرض کم و وسایل موردنیاز دیگر یکی از جذاب‌ترین دکوراسیون‌ها را در خانه‌های خود داشته باشید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button