اصول دیزاین دکوراسیون منزل

اصول دیزاین دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی

زمانی پیش می‌آید که از دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود خسته می‌شوید و به دنبال یک راه جدید برای تغییر حال و هوای خانه هستید. زیرا تمام وسایل، رنگ‌ها و حتی چیدمان منزل در روحیه افراد تاثیر گذار است. به همین دلیل باید به دیزاین و دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی داد. برای اینکه چیدمان درست و اصولی انجام دهید، می‌توانید با یک جستجوی کوچک تمامی سبک‌های دکوراسیون‌های داخلی را دیده و از آنها ایده بگیرید. در اجرای دیزاین دکوراسیون منزل علاوه بر اینکه علاقه و حتی سلیقه خود را دخالت می‌دهید، باید به قوانین و اصول خواص چیدمان هم دقت کنید.

ایجاد سبک در دیزاین منزل

یکی از نکات مهم در دکوراسیون منزل یک سبک خاص و اصولی در منزل است. البته روش دکوراسیون منزل را می‌توان به دو صورت تقسیم کرد:

سبک اول

همان سبک مهم و معروف در دکوراسیون‌های داخلی است که مانند. سبک کلاسیک، روستیک و مدرن است که نوع مواد اولیه مورداستفاده در این سبک‌ها بسیار مهم است.

سبک دوم

همان سلیقه و سبک خاص فرد است که می‌تواند دیزاین دکوراسیون منزل را توسط رنگ‌ها، بافت و الگو و حتی مواد اولیه به بهترین شکل در کنار هم چید و یک چیدمان زیبایی را ایجاد کرد. اگر به سبک‌های روستیک علاقه دارید و به وسایلی مانند چوب و سنگ هم علاقه‌مند هستید، می‌توانید از مبل و یا میزهای چوبی در دیزاین دکوراسیون منزل خود بهره ببرید.

با نگاه‌کردن و استفاده از آن انرژی بگیرید. اگر به دکوراسیون‌های رنگی علاقه‌مند هستید باید به قانون رنگ‌ها توجه کرده و باتوجه‌به هارمونی رنگ‌ها از مبلمان رنگی، فرش یا کاشی‌های گل‌دار استفاده کنید. پس می‌توان از سبک‌های متنوع و معروف در دیزاین و دکوراسیون خود استفاده کنید.

برای مکان و فضاهای خود برنامه‌ریزی کنید

یکی از کارهایی که دررابطه‌با انجام یک دکوراسیون خانگی باید در نظر گرفت، برنامه‌ریزی است. زیرا برای خرید هر نوع وسیله و چیدمان برای فضای خانه باید طبق برنامه‌ریزی خرید کرده و برای اجرای یک سبک در خانه باید با برنامه‌ریزی قبلی شروع خرید کرد. البته می‌توانید از خلاقیت خود هم در این برنامه‌ریزی استفاده کنید. با برنامه‌ریزی می‌توان از روش‌های مختلفی در دکوراسیون داخلی مانند از پارتیشن‌ها در ایجاد یک فضای جداگانه استفاده کرد.

اصول دکوراسیون

تلفیق وسایل در دکوراسیون خانه

یکی از کارهایی که می‌توان امروزه در طراحی دکوراسیون انجام داد، تلفیق وسایل و ابزار قدیمی با وسایل جدید است. این کار را باید طوری انجام داد که یک حس تعادل و هماهنگی خوبی ایجاد شود. در زمان جابه‌جایی و جمع‌وجور کردن خانه معمولا وسایلی را پیدا می‌کنید که می‌توان در چیدمان خانه از آن‌ها استفاده کرد. وسایل قدیمی ممکن است برای زمان‌های قدیم باشد.

فرش، صندوقچه و خیلی از وسایلی که به‌راحتی می‌توان در چیدمان و دیزاین دکوراسیون داخلی از آن استفاده کرد و خاطرات شیرین و خوبی را برای خود تداعی کرد. پس می‌توان با اکسسوری و وسیله‌های متنوع در رنگ‌های مختلف نقاط مشترکی در بین فضاهای خانه ایجاد کرد.

رنگ‌های خنثی در دکوراسیون منزل استفاده کنید

یکی از ایده‌های بسیار زیبایی که می‌توان در چیدمان دکوراسیون منزل استفاده کرد، این است که از رنگ‌های خنثی مانند: سفید، خاکی، طوسی و خاکستری بهره برد. می‌توانید مبلمان یا حتی پارچه‌های آن را از رنگ‌های خنثی انتخاب کرد. البته برای این کار می‌توانید از دکوراتیوهای داخلی هم کمک گرفته و به‌صورت اصولی رنگ‌ها را با هم هماهنگ کنید.

دکوراسیون یک فن چیدمان لوازم تزئینی و اشیا در یک محل است. طبق یک همنشینی برنامه‌ریزی‌شده است، برای رسیدن به این چیدمان هنرمندانه با استفاده از رنگ‌ها مبلمان و … امکان‌پذیر است. پس از طراحی و دیزاین دکوراسیون منزل یک هنر آراستن فضاهای درونی است که با معماری هم تناسب دارد.

کلام پایانی

برای طراحی دکوراسیون‌های داخلی راه‌های زیادی است که بتوان به نتیجه مطلوب رسید. برای بهترین طراحی دکوراسیون خود می‌توانید از برترین دکوراسیون داخلی زنبق مشاوره گرفته و از بهترین ایده‌های این مجموعه استفاده کنید. این مجموعه دارای متخصصین ماهری در طراحی و اجرای بهترین دکوراسیون‌های داخلی را دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button