اصول انتخاب کاغذدیواری

اصول انتخاب کاغذدیواری

روش‌های انتخاب کاغذدیواری مناسب

نصب کاغذدیواری یکی از راه‌هایی است که به‌راحتی می‌توان دکوراسیون منزل را تغییر داد و این محصول سال‌های خیلی زیادی است که موردتوجه بوده و مورداستفاده قرار می‌گیرد. این کاغذ دیواری‌ها امروزه دارای رنگ‌ها و طرح‌ها و بافت‌های متنوعی است. برخی از آنها از ویژگی مهم قابل شستشو بودن هم برخوردار است و تاثیری که در دکوراسیون‌های منزل می‌گذارد را نمی‌توان منکر شد. برای تهیه و نصب این کالاها باید با اصول انتخاب کاغذدیواری برای هر مکان آشنایی داشت تا بتوان کاغذ دیواری‌های مناسبی را تهیه کرد.

کاغذدیواری چیست و چه کاربردی دارد؟

کاغذ دیواری‌ها نوعی محصول هستند که به‌عنوان یک روکش و پوشش برای پوشاندن دیوارها از آنها استفاده می‌شود. این روکش‌های دیواری در انواع چاپ مسطح، اسکرین، کلیشه‌ای، سیلک و چاپ‌های دورانی تولید می‌شوند که می‌توان آنها را به‌صورت متری و یا رولی تهیه کرد. با استفاده‌کردن از کاغذ دیواری‌ها می‌توان دکوراسیون مکان‌های مختلف را تغییروتحول داد و برخلاف رنگ‌ها که دارای طرح‌های کمتر هستند.

این محصول دارای طرح‌ها و رنگ‌های بی‌شماری است که می‌توان با آشنایی با اصول انتخاب کاغذدیواری مناسب آن را تهیه و از آن بهره‌مند شد. کاغذدیواری ها برای دیوارهایی که آسیب‌دیده‌اند، مناسب هستند و توسط آن می‌توان دیوارها را ترمیم کرد. این محصول برای افرادی که به بوی رنگ حساس هستند و نمی‌توانند از آن برای رنگ‌کردن دیوارهای منزل استفاده کنند، بسیار کاربردی است و می‌تواند بهترین گزینه باشد.

اصول انتخاب کاغذدیواری

اصول انتخاب کاغذدیواری

برای اینکه بتوان یک کاغذدیواری مناسبی را برای مکان‌های خود انتخاب کنید، کار دشواری است و اگر تابه‌حال این کار را انجام نداده‌اید، این کار سخت‌تر می‌شود. زیرا این کاغذ دیواری‌ها دارای تنوع بسیار در رنگ، جنس و طرح هستند که موجب سخت‌شدن انتخاب می‌شوند. پس می‌توان به نکاتی برای اصول انتخاب کاغذ دیواری‌ها توجه کرد به این نکات عبارت‌اند از:

  • در زمان انتخاب باید به مهم‌ترین نکته یعنی به نوع و جنس کاغذها توجه کنید و بدانید که یکی از بهترین و بادوام‌ترین آنها کاغذ دیواری‌های وینیل هستند که به‌راحتی قابل شستشو هستند.
  • باید هماهنگی بین وسایل منزل و کاغذدیواری وجود داشته باشد.
  • قبل از انتخاب کاغذدیواری باید به رنگ وسایل منزل هم توجه کرد. زیرا اگر رنگ وسایل با کاغذدیواری متناسب نباشد خانه‌ای بی‌نظم و کسل‌کننده خواهید داشت.
  • تناسب طرح کاغذدیواری با سبک و چیدمان خانه مهم است.
  • سبک هر خانه یا مدرن است یا سنتی که به طور مثال برای تهیه کاغذدیواری برای سبک‌های مدرن می‌توان از طرح‌هایی که نقش‌ونگار کمتری دارند یا طرح‌های ساده استفاده کرد.

توجه به ارتفاع سقف خانه

یکی از اصول انتخاب کاغذدیواری توجه به بلندی و ارتفاع سقف خانه است. زیرا خانه‌هایی که سقف‌های بلندی دارند باید معمولا از کاغذ دیواری‌های افقی استفاده شود تا صمیمیت و گرمای بیشتری در خانه جلوه‌گر شود و سقف هم کمی کوتاه‌تر به نظر بیاید.

توجه به روحیه در انتخاب کاغذدیواری

محیط منزل مکانی است که افراد بعد از ساعت‌های طولانی به آنجا برمی‌گردند پس باید محیطی آرام و دلنشین باشد تا بتواند خستگی چندین ساعت کار را از جسم و روح افراد پاک کند. افراد همگی دارای روحیه‌های مختلفی هستند که باید در زمان انتخاب کاغذ دیواری‌ها به آن هم توجه کرد به طور مثال افرادی باروحیه آرام می‌توانند از کاغذ دیواری‌های گل‌دار با رنگ‌های ملایم استفاده کنند.

تناسب کاغذدیواری با کف‌پوش

یکی دیگر از اصول انتخاب کاغذدیواری تناسب آن با کف‌پوش خانه است که بسیار از اهمیت دارد. زیرا اگر کف‌پوش ساده‌ای دارید می‌توانید از کاغذ دیواری‌های با طرح‌های شلوغ یا گل‌دار بهره‌مند شوید و یا برعکس کاغذ دیواری‌های ساده برای کف‌پوش‌های طرح‌دار مناسب هستند؛ زیرا  زیبایی خانه را بیشتر جلوه می‌دهند.

کلام پایانی

در زمان تهیه و خرید کاغذدیواری یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکاتی که باید آن را موردتوجه قرارداد متریال و نوع کاغذدیواری است. می‌توان از کاغذ دیواری‌هایی که پوشش وینیل دارند و از بادوام‌ترین نوع کاغذ دیواری‌ها هستند استفاده کرد که توانایی شستشو را هم دارا هستند و این کاغذ دیواری‌ها دارای دو مدل متفاوت هستند. پس با آشنایی با اصول انتخاب کاغذدیواری می‌توانید تناسب آن را با دکوراسیون خانه خود هماهنگ کنید و بهترین مدل و طرح و متریال برای خود انتخاب کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button