اسلایدینگ یا درب کشویی چیست؟

اسلایدینگ یا درب کشویی چیست؟

انواع درب‌های مورداستفاده در دکوراسیون‌های داخلی

چند سالی است که فناوری و تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته به زندگی‌های امروزی راه پیدا کرده است که همه این تکنولوژی‌ها برای راحتی زندگی امروزی طراحی می‌شوند. یکی از این فناوری‌های جدید تولید و اجرای اسلایدینگ یا درب کشویی است. امروزه در بیشتر مکان‌های عمومی و خصوصی دیده می‌شوند و کمتر مکانی را می‌توان پیدا کرد که از درب‌های اتوماتیک استفاده نکرده باشد. مانند درب‌های اتوماتیک گاراژی و شیشه‌ای که هر کدام مختص فضاها و مکان‌های خاصی است.

معرفی اسلایدینگ

درب‌های کشویی یا همان اسلایدینگ‌ها توسط دست باز و بسته می‌شوند که ابتدا با حرکت‌دادن شیشه اول بقیه شیشه‌ها هم به‌صورت خودکار و پیوسته شروع به حرکت می‌کنند. این شیشه‌ها روی ریل‌های پنج شیاره قرار می‌گیرند و می‌توان ۸۵ درصد از پنجره را به‌راحتی باز کرد. این درب‌ها امنیت را تامین می‌کنند؛ زیرا از شیشه سکوریت و قفل‌های مخصوص برخوردار هستند که هم در مقابل آب، گردوخاک و حشرات مقاومت دارند.

 حتی این درب‌های کشویی نوعی عایق بسیار مفید در مقابل صدا و حرارت هستند. از این درب‌ها در رستوران، منازل، آرایشگاه، استخر، کافی‌شاپ، تالار، ویلا و… استفاده می‌کنند. اسلایدینگ باز و بسته کردن پنجره‌ها و درب‌ها را بسیار راحت‌تر کرده است.

کاربرد درب‌های شیشه‌ای کشویی

این درب‌های شیشه‌ای از درب‌های خودکار هستند و مواد اصلی ساخت آنها شیشه است که به دلیل زیبایی و تهیه و دسترسی راحت در بیشتر محیط‌ها و مکان‌ها از آن استفاده می‌شود. از کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هتل‌ها و رستوران‌ها

از این درب‌های شیشه‌ای در ورودی‌های رستوران‌ها و هتل‌ها استفاده می‌شود که ورود و خروج راحت انجام گیرد و یک حس خاص و لوکس را ایجاد می‌کند.

ایستگاه مترو و فرودگاه‌ها

از این درب‌های کشویی شیشه‌ای که از نمونه اسلایدینگ یا درب کشویی محسوب می‌شوند در فرودگاه‌ها و متروها برای محیط و فضاهای مختلف و اینکه به‌راحتی در دسترس مسافران قرار بگیرد استفاده می‌کنند.

ساختمان‌های تجاری و اداری

از این درب‌های شیشه‌ای به‌عنوان یکی از درب‌های اصلی و یا داخلی استفاده می‌شود.

مراکز خرید و فروشگاه‌ها

به دلیل دسترسی راحت و داشتن جذابیت‌های ظاهری از این درب‌ها در ورودی مراکز خرید و فروشگاه‌ها هم به کار برده می‌شوند. درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای توسط موتور الکتریکی و سیستم‌های حسگری کار می‌کنند و با حرکت افراد به طور خودکار بسته یا باز می‌شوند.

کاربرد و طرز استفاده از اسلایدینگ

درب‌های کشویی از ظاهر زیبایی خاصی برخوردار هستند و قابلیت عبور نور را به‌راحتی دارند. می‌توان این درب‌ها را به طور کامل بازکرده و با فضاهای دیگر هماهنگ و یکسان کرد. در سیستم اسلایدینگ یا درب کشویی با حرکت یکی از اسلایدها دیگر اسلایدها هم به حرکت در می‌آیند و در آخر به‌اندازه یک اسلاید می‌شوند. ویژگی اسلایدینگ‌ها از مفیدترین و کاربردی‌ترین سیستم برای درب‌ها و پنجره‌ها و برای فضاهای کوچک است.

می‌توان از این اسلایدینگ‌ها به‌عنوان یک پارتیشن در محیط کاری یا اتاق‌های کوچک هم به کاربرد. همچنین به دلیل جنس آن که شیشه و براق است می‌توان فضای زیبای خاصی را به وجود آورد و یک عایق بسیار مناسب حرارت و صدا هم محسوب می‌شود. به جز ویژگی‌هایی که ذکر شد اسلایدینگ یا درب کشویی دارای استحکام و مقاومت زیادی است و از طول عمر بالایی هم برخوردار است و از محصولی به نام سکوریت ۱۰ میل تولید می‌شود.

یراق آلات آن هم از جنس آلومینیوم مرغوب ترک است و دارای ضمانت است. این درب‌ها بهداشت و سلامت و حتی زیبایی ظاهری مکان را هم بیشتر می‌کند. در سیستم این درب‌ها یک قفل الکترومغناطیسی در اپراتور درب قرار گرفته که زمان خاموش‌کردن دستگاه قفل سیستم درب اتوماتیک فعال می‌شود و موجب به‌وجودآمدن امنیت در مکان مورداستفاده درب می‌شود.

کلام پایانی

درب اسلایدینگ به معنی درب کشویی است. اسلایدینگ یا درب کشویی یکی از انواع مختلف درب و پنجره‌های کشویی هستند که کاربردهای بسیار زیادی دارند. همچنین به دلیل استفاده  راحتی که دارند در بیشتر مکان‌ها و محیط‌ها مورداستفاده قرار گرفته و کاربرد دارند و علاوه بر زیبایی مکان به امنیت آن ها هم کمک می کنند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button