استفاده مناسب از ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ در فنگ شویی

رنگ‌ها برای ایجاد یک فضای مناسب خیلی تاثیرگذار هستند که این مسئله در فنگ شویی از اهمیت بالایی برخوردار است. همان‌طور که اطلاع دارید، رنگ‌ها هرکدام به‌تنهایی دارای یک قدرت بالا هستند و تاثیرات خوب و بد را روی انسان به جا می‌گذارند. یکی از عنصرهای اصلی بسیار قدرتمند در فنگ شویی، ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی است. اگر فردی می‌خواهد، محیطی سرشار از انرژی مثبت داشته باشد، لازم است که از رنگ‌ها اطلاعاتی به دست بیاورد. باید در استفاده از رنگ‌ها دقت کند، چرا که انرژی که از محیط فعالیت خود می‌گیرد، تاثیر زیادی در کارهای روزانه او دارد.

تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی برای ایجاد یک محیط مثبت و سرشار از انرژی از عوامل بسیار مهمی محسوب می‌شود. باید به‌صورت اصولی و قانونی  به رنگ در فضای خانه توجه شود. اگر از رنگ‌ها به‌صورت درست در دکوراسیون داخلی استفاده کنید مطمئنا بهترین عملکرد را خواهید داشت. هر رنگ یکی از پنج عنصر فنگ شویی را بیان می‌کند. آتش، خاک، فلز، آب و چوب رنگ‌های خاصی هستند که ما به طور عمد در خانه‌های خود استفاده می‌کنیم تا باعث هماهنگی و توازن مثبت شود.

اگر از رنگ‌های مناسب در خانه استفاده کنیدف می‌تواند معجزه‌ای برای شما باشد. همه انسان‌ها عاشق رنگ‌ها هستند و به روش‌های مختلف کم یا زیاد به رنگ‌ها پاسخ می‌دهند هر رنگ انرژی فنگ شویی موردنظر هرکسی را به خانه‌اش می‌آورد تا تعادل و نظم را برقرار کند. رنگ‌ها از قرمز پر از جوش‌وخروش تا آبی آرام و سفید خنک که این رنگ‌ها در فنگ شویی باعث می‌شود شما خانه‌ای شاد باانرژی مثبت و زیبا داشته باشید.

اصول مهم رنگ‌ها در فنگ شویی

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که تصمیم دارید حال و هوای منزل خود را تغییر دهید و می‌خواهید با اصول و روش صحیح این تغییرات انجام شود از یک کارشناس ماهر استفاده کنید. افرادی که نقاشی ساختمان را به‌صورت مهارت کاری انجام می‌دهند که معمولا با تم‌های رنگ‌شناسی مانند فنگ شویی آشنا هستند و می‌توانند شمارا درست و اصولی راهنمایی کنند. یکی از اصل‌های مهم در فنگ شویی استفاده از رنگ‌های ترکیبی از عناصر مختلف است.

اگر از یک رنگ بیش از اندازه استفاده کنید تعادل و نظم را در فنگ شویی از بین می‌برید و انرژی مثبت و متمرکز موردنیاز شما  در خانه ایجاد نمی‌شود. مثلاً استفاده از ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی از رنگ‌های قهوه‌ای سبز یا آبی فیروزه‌ای کنار هم جزوه ترکیب رنگ‌های پر طرف‌دار است که بیشتر در پذیرایی یا نشیمن خانه خصوصی استفاده می‌شود. اگر از رنگ قهوه‌ای بیشتر استفاده کنید باعث تأثیر بد روی پیشرفت در زندگی خود می‌گذارید و باعث کمی تحرک و بی‌انگیزگی می‌شود.

استفاده از دایره رنگ برای ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

اگر فردی می‌خواهد رنگ درست و متناسب با خانه خود انتخاب کند باید با چرخه یا دایره رنگ که به شما کمک می‌کند تا بهترین را انتخاب کنید آشنا شوید. باید روش استفاده از این چرخه یا دایره رنگ را یاد بگیرید این دایره از 3 بخش تشکیل شده است. درونی‌ترین بخش دایره رنگ‌های آبی زرد و قرمز است که جزوه رنگ‌های اصلی محسوب می‌شوند.

دایره رنگ برای ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

بقیه رنگ‌های موجود در این چرخه از ترکیب این سه رنگ به وجود می‌آیند. بخش‌های بعدی را رنگ‌های درجه دو می‌گویند که معمولا از ترکیب یک یا دورنگ اصلی به وجود می‌آید. در بیرونی‌ترین بخش دایره رنگ‌های درجه 3 قرار دارد که این رنگ‌ها هم از ترکیب رنگ‌های اصلی و رنگ‌های درجه دو به دست می‌آیند.

نحوه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

این دایره از ترکیب و تغییر 12 رنگ حاصل می‌شود اگر به هر یک از رنگ‌ها کمی رنگ سفید اضافه کنید رنگ‌های روشنی به دست می‌آید که ته رنگ گفته می‌شود. اگر به رنگ‌های این دایره رنگ سیاه اضافه کنید رنگی تیره‌تر از قبلی به دست می‌آید که به آن سایه گفته می‌شود. اگر هم رنگ خاکستری به رنگ‌های دایره اضافه کنید تناژ رنگی زیادی ایجاد می‌شود.

شما می‌توانید از ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی در زیبایی و آرامش خانه استفاده کنید. برای آشنایی با رنگ‌ها و ترکیب کردن آن‌ها ما به شما آموزشگاه بزرگ آوای چکاوک را معرفی می‌کنیم تا با این هنر زیبا آشنا شده و در  زیبایی خانه‌های خود استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button