نحوه استفاده از گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

نحوه استفاده از گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

وجود گیاه در خانه

 از گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی می‌توان استفاده کرد یا نه؟ این سوالی است که بیشتر افراد از خود می‌پرسند. بهتر است برای جواب سوال با یک طراح داخلی مشورت کنید یا نظریات طراحان را در این موردمطالعه کنید. اگر هم به صحبت‌های طراحان اعتماد نمی‌کنید با یک پزشک و روانپزشک در این مورد صحبت کنید تا بتوانید این کار را با موفقیت انجام دهید.

گیاهان نه‌تنها خانه را تزئین می‌کنند بلکه فضای خالی خانه را با حرکت و حس زندگی کامل می‌کنند. افراد با نگهداری گیاهان در خانه هوای تازه تنفس می‌کنند و در تمرکز بهتر کمک زیادی می‌کند. در این مقاله چند دلیل ضروری بودن گیاه در خانه را برای شما بیان می‌کنیم.

مراقبت از گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

بیشتر مردم از فایده‌های وجود گیاه در خانه باخبر هستند اما فکر می‌کنند که با این‌همه مشغله کاری و سختی زندگی نمی‌توانند ریسک نگهداری از گیاه را قبول کنند و به نظر آن‌ها کار دشواری می‌آید. بااین‌حال باید گفت که نگهداری از گیاهان نیاز به یک علم بزرگ و عجیبی ندارد. افراد فقط با کمی مطالعه می‌توانند روش آسان نگهداری از این موجودات زیبا را یاد بگیرند.

با بررسی کوتاه می‌توانند، گیاهانی پیدا کنند که در خانه راحت رشد کرده و نیاز به نگهداری زیادی ندارند. فقط یک گلدان با زهکشی مناسب که با خاکی مفید برای گیاه پر شده باشد نیاز است. بعدازاین مرحله وظیفه فرد رساندن آب و نور کافی به این گیاه است و باتوجه‌به اطلاعاتی به دست آمده، این کار هیچ سختی ندارد. در این مقاله برای شما ترفندها و نقش گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی و ضروری بودن گیاه سبز در خانه برای زیباتر شدن دکوراسیون و داشتن احساس زندگی بیان می‌کنیم.

نقش گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

اتاق و خانه خود را بشناسید

در خانه به اطراف خود نگاه کنید و نکات منفی و مثبت آن را بررسی کنید که مشخص کنید کدام قسمت نیاز به یک قطعه یا شئ تزئینی دارد و یا برعکس کدام قسمت با فضای خالی مناسب‌تر است. پس در گذاشتن یک گیاه زیبا تردید نکنید.

به یک سبک متعهد شوید

بیشتر از هر چیز دیگری اتاق یا خانه به یک ایده روشن نیاز دارد به یک سبک که ظاهری منسجم و باکلاس به فضای داخلی شما بدهد که راحت می‌شود با گیاهان این سبک را تنظیم کرد. بهترین پوشش برای طراحی داخلی که کاملا متعادل هم باشد.

گیاه را در کانون توجه قرار دهید

در هر خانه یا اتاق شخصی یک مکان معمولا موردتوجه قرار می‌گیرد. پس بیاید با یک گیاه موردعلاقه خود آنجا را کانون توجه قرار دهید و حتما لازم نیست این کانون وسط خانه باشد. نقطه توجه را با گیاهان پربرگ در گوشه خانه قرار دهید.

اندازه گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

فضا را شلوغ نکنید

سعی کنید برای جلب‌توجه بیشتر گیاهان را با انبوهی از وسایل زائد به رقابت نکشید و کنار این وسایل از گیاهان هم استفاده نکنید تا باعث شلوغی بیشتر شود تا کانون توجه قرار گیرد.

اندازه گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی

گیاهان بزرگ به‌عنوان یک‌چشم انداز عالی مخصوصا با آن طرح‌های تمیز و پراکنده عمل می‌کنند. استفاده از گیاهان کوچک در فضاهای خالی که کمی هم شلوغ است مشکلی ندارد و بهترین استفاده را می‌توان کرد. استفاده از گیاهان بزرگ و کوچک در طراحی دکوراسیون که به‌صورت عمدی اجرا می‌شود نتیجه خوبی دارد و ظاهری زیبا به فضای ما می‌دهد.

در گوشه خالی گیاه قرار دهید

وقتی یک گوشه اتاق یا خانه خالی مانده و نمی توانید از یک مبل و یا چیز دیگر استفاده کنید بهترین راه‌حل استفاده از گیاهان زیبا است که این فضا را پر کند. می‌توانید از گیاه بزرگ با برگ‌های پهن استفاده کنید تاچشم اطرافیان را از فضای خالی دور کند و دیگر فضای خالی به چشم نیاید.

استفاده از گیاهانی که راحت نگهداری می‌شوند

اگر می‌خواهید دچار اشتباه نشده و گل‌ها را به نابودی نکشید از گیاهان ضعیف که نگهداری آن‌ها مشکل است دوری کنید. در بازار گیاهانی وجود دارند که بسیار زیبا و درعین‌حال نگهداری آسانی دارند را پیدا و استفاده کنید.

خلاصه کلام

استفاده از گیاهان در طراحی و دکوراسیون داخلی می‌تواند فضای یک‌خانه را تغییر مثبتی بدهد. حتی می‌توان از خلاقیت و ذوق خود برای نمایش بهتر این گیاهان در خانه استفاده کنید. تاثیرات مثبتی که گیاهان به فضای خانه می‌بخشند باعث می‌شود اعضای خانه هرکدام برای هدف خاصی از این موجودات زیبا استفاده و نگهداری کنند. برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان محموعه دکوراسیون داخلی زنبق تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button