اجرای کناف و نورپردازی در تهران

اجرای کناف و نورپردازی در تهران

نورپردازی در سقف‌های کاذب کناف

نورپردازی از عناصر مهم در معماری و طراحی دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شود که موجب می شود، اجزای معماری ساختمان جلوه بهتری بگیرد. معمولا به‌صورت مصنوعی و طبیعی انجام می‌گیرد که البته کاربرد و ویژگی هر کدام منحصربه‌فرد است. در این مطلب به اجرای کناف و نورپردازی در این سازه‌ها می‌پردازیم که زیبایی و طراوت به این محیط‌ها می‌دهد.

روش نورپردازی با سقف کناف

امروزه در ساخت‌وساز و حتی بازسازی‌های خانه نورپردازی را فقط برای رفع نیاز روشنایی انجام نمی‌دهند و جنبه دکوری و تزیینی هم دارد. از به‌روزترین و جدیدترین روش‌های نورپردازی در سقف اجرای کناف و نورپردازی در آن است که از فضاهای خالی در بین سقف کاذب و اصلی می‌توان بیشترین استفاده را انجام داد و می‌توان در بین کناف‌ها باکس‌هایی از نورهای مخفی که دارای رنگ‌های بسیار زیبا و متنوعی است را جاگذاری می‌کنند.

اصول طراحی سقف کناف و نورپردازی

اگر طراحی و اجرای نورپردازی بر اساس اصول و توجه زیاد صورت بگیرد، می‌توان سبک لوکس و مدرن در محیط ایجاد کرد. البته در زمان اجرای کناف و نورپردازی باید نکاتی را مدنظر قرارداد. ابتدا باید میزان نور و روشنایی در مکان موردنظر را دانست؛ زیرا اگر نور طبیعی مناسبی وارد منزل می‌شود می‌توان از لامپ‌هایی با نور ملایم در آن مکان استفاده کرد. زیرا رنگ روشن نور را هم منعکس می‌کند و روشنایی هم بیشتر می‌شود که باعث آزار چشم می‌شود.

از محیط‌ها و مکان‌هایی که به رنگ تیره هستند نور کمتری جذب و یا منعکس می‌شود. پس باید از نورهای سفید در این مکان‌ها استفاده کرد. حضور در مکانی که دارای نور کم و تاریک است انسان را افسرده و کسل می‌کند. سقف کاذب در زیر سقف اصلی قرار می‌گیرد و ارتفاع سقف کمتر می‌شود پس استفاده از سقف کاذب و نورپردازی در مکان‌هایی با ارتفاع کم مناسب نیست و ارتفاع را کمتر جلوه می‌دهد.

مراحل اجرای کناف و نورپردازی

مراحل اجرای کناف و نورپردازی

اجرای کناف در سقف‌های مکان‌های مختلف بسیار گسترده و کاربردی شده و با اجرای کناف و نورپردازی در آن سقف‌ها مکان‌های جذاب و زیبایی را فراهم می‌کنند. مراحل اجرای نورپردازی و کناف شامل موارد زیر می‌شوند:

ابعاد اتاق ترسیم شود

برای تشخیص اندازه دقیق ابعاد اتاق باید آن را روی کاغذ رسم کنید و از یک پترن ۲×۲ یا ۴×۲ استفاده کنید و الگویی فراهم شده اندازه مواد مورد احتیاج را مشخص می‌کنند. البته هر نقشه  الگوی متفاوتی دارد.

جای‌گذاری مکان لامپ‌ها را تعیین کنید

اگر سقف فرورفته است لامپ‌ها داخل سقف نصب می‌شود پس باید مکان پنل‌های نوری دقیق مشخص شود فاصله بین سقف کاذب و اصلی باید حداقل ۳ تا ۴ اینچ باشد.

زاویه‌های دیوار را نصب کنید

بعد از مشخص‌کردن مکان دقیق لامپ در سقف برای کشیدن خط دورتادور اتاق از تراز استفاده کنید و تمام زاویه‌های دیوار باید محکم شود و برای این کار از میخ یا پرچ‌های پیچ‌دار و یا دیگر اتصالات استفاده کنید.

سیم‌کشی  برق اجرا شود

اگر از لامپ‌های فرورفته استفاده می‌کنید باید سیم‌کشی آن را هم اجرا کنید.

پایه‌های اصلی متصل شود

باید مراقبت کرد تا اتصالات به‌درستی انجام شود و محل اتصال آسیب نبیند تا زحمات بیهوده نشود. برای نصب پایه‌ها از ترازهای بلند استفاده کنید.

نورپردازی عضوی پایدار در اجرای کناف

از مهم‌ترین فرایندهایی که در اجرای کناف نباید فراموش شود اجرای نورپردازی در آن است. کناف نور را به‌خوبی منتشر می‌کند و با اجرای کناف و نورپردازی در سقف‌های پذیرایی و تمرکز نور روی آنها طراحی منزل شما خاص می‌شود و می‌توان یک سیستم نورپردازی را در منزل و مکان موردنظر به‌راحتی اجرا کرد تا فضای زیبا باحال و هوای مدرن را به وجود آورد.

در اجرای کناف از نورهای مخفی استفاده می‌شود و به‌صورت رشته‌های باریک و از چراغ‌های ال‌ای‌دی و هالوژن‌های کوچک با فاصله‌های مشخص در زیر سقف کاذب کناف اجرا می‌شود. این نورهای مخفی در زیبایی و طراحی کناف‌ها موثر هستند. استفاده از نورهای مخفی در کناف دارای مزایای زیادی مانند تنوع طراحی در سقف، بزرگ‌تر نشان‌دادن فضا و مدرن‌تر شدن مکان موردنظر را می‌توان نام برد.

کلام آخر

برای اجرای کناف و نورپردازی در تهران به دکوراسیون برتری مانند زنبق مراجعه کنید تا بتوانید از طرح‌ها و ایده‌های جدید و به‌روز بهره‌مند شده و کار رضایت‌بخش و مقرون به صرفه‌ای را دریافت کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button