اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی توکار

اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی توکار

کاربرد نورهای مخفی توکار

یکی از روش‌های زیبای پوشش‌دادن سقف‌ها استفاده‌کردن از روش کناف کاری است که می‌توان در این روش برای اجرای تزیینات و نورپردازی‌های متنوع انعطاف بیشتری را داشته باشید. یکی از روش‌های جدید که از تکنولوژی‌های نورپردازی جدید برای ساختمان‌ها استفاده می‌کند اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی است که با روش توکار و روکار صورت می‌گیرد.

چراغ‌های مگنتی

یکی از انتخاب‌های مناسب برای اجرای نورپردازی است. این روش نورپردازی به دلیل نوع قرارگیری، نصب و حرکتی که ماژول‌های نور دارند بسیار کاربردی و هوشمندانه اجرا می‌شوند و سیستم ولتاژ در این چراغ‌های مگنتی ۴۸ ولت است که هیچ خطری برای انسان ندارد و با تمام زیبایی که دارد، بسیار امن و بی‌عیب است. این چراغ‌های مگنتی را به روش‌های آویز، توکار و روکار می‌توان استفاده کرد.

 می‌توان با اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی خلاقیت‌های زیادی با این نورپردازی‌ها انجام داد. این نورهای مگنتی توکار را داخل سقف‌های کاذب و حتی دیوارها نصب و اجرا می‌کنند طوری که مشخص‌کردن منبع آن مشکل خواهد بود.

نور مخفی و کاربرد آن

نورپردازی مخفی یا نور مخفی امروزه در دکوراسیون‌های داخلی دارای طرف‌داران زیادی است که در این روش نورپردازی چراغ و یا منبع نوردیده نمی‌شود و تنها بازتاب نور و روشنایی مشخص است و از انواع مختلف چراغ‌های نور مخفی می‌توان استفاده کرد. نور مخفی دارای کاربردهای زیادی است در گچ‌بری‌های سقف، دیوارهای ساختمان، سقف‌های کاذب، سازه‌های سقفی، راه‌پله و … به کار برده می‌شود و مزیتی که این روش نورپردازی دارد این است که محل موردنظر ما را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

باید از روش و تکنیک‌های درست و مناسب برای نصب این نورهای مخفی استفاده کرد و به افراد متخصص و ماهر این کار نیاز است. زیرا این روش نورپردازی و استفاده درست در درخشانی و ظاهر مکان موردنظر شما موثر خواهد بود. یکی از این روش‌های استفاده اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی است که جلوه بسیار زیبایی به مکان‌های موردنظر می‌دهد.

نور مخفی و کاربرد آن

مزایای استفاده از نور خطی در کناف

به دلیل مزایای زیادی که استفاده از این لاین نوری کناف دارد در بین افراد و حتی طراحان دارای محبوبیت زیادی است که به چند نمونه از مزیت‌های استفاده و تهیه این نوع نورهای مخفی می‌پردازیم. از جمله مزیت‌های آن عبارت‌اند از:

 • توانایی اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی با روش‌های توکار، روکار و آویز است.
 • مصرف کم‌انرژی کناف خطی سقف نسبت به دیگر روش‌های رایج
 • سازگار بودن لاین نوری در کناف‌ها با انواع مختلف سبک‌های طراحی
 • امکان به‌کارگیری از کناف خطی سقف در مکان‌های درمانی، اداری و…
 • عدم به‌وجودآوردن خیرگی توسط کناف نور مخفی و خطی سقف و دارابودن روشنایی یکدست
 • امکان تغییر و تعویض لامپ‌های مخفی و خطی کناف در هر زمان
 • اتصال کردن لاین نور خطی کناف به سیستم‌های هوشمند
 • ایجاد جذابیت‌های بصری و اجرا به‌عنوان دکوراتیو
 • دارابودن وزن پایین کناف نور مخفی و خطی سقف

نکات مهم در خرید لاین نوری کناف‌ها

روش‌های نورپردازی خطی و مخفی دارای تنوع زیادی است که طبق توجه به قیمت‌های این نورهای خطی کناف و ارزیابی مکان و دیگر نکات قبل از خرید این لاین‌های نوری کناف باید بررسی شود و خرید آنها باید طبق موقعیت دیوار، سقف، کف و… انجام شود. زیرا برای مکان‌هایی که ارتفاع سقف کمتری دارند باید از اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی توکار بهره برد و برای مکان‌هایی مانند کانتر پذیرش یا آشپزخانه‌ها اجرای نور مخفی مدل توکار کناف انتخاب درستی نیست.

از دیگر موارد و نکاتی که در زمان تهیه این لاین نوری کناف باید توجه کرد اندازه روشنایی و نورپردازی آن در فضا است که طبق کاربردها و استانداردهای فضا و رنگ نور و حتی نوع لامپ‌های خطی کناف مشخص می‌شود. برای تهیه می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

 • از چراغ‌های LED در لامپ نور خطی کناف به کارببرید زیر لامپ‌های فلورسنت به محیط‌زیست آسیب‌زده و طول عمر کمتری دارند و مصرف انرژی آنها هم زیاد است.
 • در زمان تهیه و خرید لاین نوری کناف باید به ماندگاری لامپ‌ها هم توجه کرد وام و طول عمر لامپ‌ها روی بسته‌بندی آنها مشخص است.
 • خرید و تهیه این لامپ‌ها را از فروشنده‌ها و مراکز معتبر انجام دهید و از نظر خدمات پس از فروش و کیفیت آن آسوده باشید.

کلام پایانی باتوجه‌به اهمیت نورپردازی در دکوراسیون‌های داخلی می‌توان در کنار انواع روشنایی‌های دیگر از اجرای کناف سقف با نور مخفی مگنتی با روش‌های مختلف هم استفاده کرد و برای نصب و اجرای این روش‌های نورپردازی می‌توانید به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنید و با روش‌های خلاقانه نورپردازی کناف بهره‌مند شوید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button