اجرای کمد دیواری درب ریلی

اجرای کمد دیواری درب ریلی

کمد دیواری

طراحی و ساخت کمد دیواری درب ریلی در هر خانه لازم و ضروری است و برای ایجاد نظم و زیبایی دادن به دکوراسیون داخلی خانه اهمیت دارد. با داشتن کمد دیواری وسایلی را که برای آن‌ها جایی ندارید را می‌توان در کمد دیواری‌های طبقه‌بندی‌شده قرار داد. مدل‌های متنوع و به روزی از کمدهای دیواری وجود دارد که طبق معماری خانه و سبکی که وجود دارد (مدرن باشد یا کلاسیک و … ) می‌توان سفارش داد.

کمد دیواری ریلی

این نوع کمد‌های دیواری با نصب ریل در درب آن ساختار باز و بسته شدن آن راحت می شود و می توان به صورت کشویی ان را باز یا بسته کرد. در بیشتر خانه های سبک مدرن از این مدل کمد دیواری که درب آن ها مکانیزم ریلی دارد استفاده می شود. این نوع کمدها در انواع و شکل های مختلف طراحی و ساخته می شود و هر فردی طبق سلیقه و نیاز خود می‌تواند خیلی راحت از این کمد دیواری درب ریلی برای خانه خود نصب کند.

امروزه با ساختار خانه‌ها و کوچک بودن آپارتمان‌ها معمولا افراد نمی‌توانند بعضی از وسایل را در خانه‌ها جا بدهند و از به‌هم‌ریختگی و نامنظم بودن خانه شکایت می‌کنند. با اینکه در دنیای امروزی خانه‌ها و حتی اتاق‌های کوچکی وجود دارد، کمدهای دیواری یک عنصر مهم و یکی از بهترین روش‌هایی است که نظم‌دهی درست به خانه‌ها می‌بخشد و کمترین میزان فضا را هم اشغال می‌کنند.

انواع مدل های کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی شیشه‌ای

این نوع کمد دیواری باعث می‌شود اتاق فرد روشن به نظر بیاید. اما اگر از مرتب بودن داخل کمد خود مطمئن هستید بهتر است از این درب‌های شیشه‌ای استفاده کنید. می‌توان از اکسسوری‌های نظم‌دهنده هم استفاده کرد. اگر به هر دلیل نخواستید داخل کمد دیواری دیده شود، از نوع شیشه‌های مات می‌توانید استفاده کنید و معمولا می‌توان از روش شیشه‌ای برای اینکه با بعضی از وسایل اتاق هماهنگ شود، بهره برد. برای اتاق‌خواب روش خوبی است.

کمد دیواری ریلی با آینه

روش کمد دیواری درب ریلی همراه آینه را در سبک دکوراسیون اتاق‌خواب‌های مدرن بیشتر استفاده می‌کنند که از آینه برای درب کمد دیواری استفاده می‌شود. این کار موجب می‌شود اتاق بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده شود. برای اتاق‌خواب‌های کوچک بسیار کاربردی است. البته فقط برای اتاق‌خواب مناسب نیست. برای کمد دیواری‌های موجود در راهرو های خانه هم می‌توان استفاده کرد و فضا را از حالت کمد بودن خارج کرد. چرا که ترکیب چوب و آینه از سادگی آن محل کم کرده و جذاب‌تر می‌شود.

کمد دیواری ریلی چوبی

کمد دیواری ریلی چوبی

کمد دیواری‌های درب چوبی از نوع رایج  که تنوع زیادی هم دارد که با باز شدن درب ریلی فضای کمتری راهم اشغال می‌کند و هم سریع‌تر درب‌ها باز و بسته می شوند. در این نوع کمدها می توان از مدل ها و رنگ های مختلف استفاده کرد و حتی از طرح‌های یراق و صیقلی هم میتوان بهره برد.

کمد دیواری لوکس

این مدل کمد دیواری به خاطر ریلی بودن درب‌های آن خاص‌تر شده‌ و اکثرا با درب‌های آینه دار هم همراه می‌شود. این نوع کمدها برای اتاق‌هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند، مناسب است چرا که می‌توان از آینه کاری، چوب و پارچه در طرح‌ها و نقش‌های متنوع استفاده کرد. از این کمدها برای اتاق خواب‌های ساده نیز می‌توان بهره برد.

نصب اسان کمد دیواری های ریلی

گاهی اوقات افراد تصمیم می‌گیرند که خود در خانه کمد دیواری‌ها را نصب یا تعویض کنند و از دست کمدهای قدیمی خلاص شوند. پس برای اجرا و نصب این کمدهای دیواری باید نکاتی را مورد توجه قرار دهند:

  • اندازه گیری و تهیه وسایل لازم – در نصب این کمد دیواری درب ریلی ابتدا باید چارچوب کمد را درست اندازه گیری کرده و اندازه ریل‌ها و درب‌های کمد را دانست. با دانستن اندازه دقیق می‌توان فهمید که چه نوع کمد دیواری برای نصب مناسب است و چه وسایلی لازم به تهیه می باشد.
  • آماده سازی کمد و نصب ریل – معمولا کمدهای دیواری ریلی را روی کمدهایی که چارچوب دارند، نصب می کنند. بهتر است اگر چارچوب فلزی بود از نوارهای ام دی اف برای آماده سازی کمد استفاده کرد. در آخر ریل مناسب را در بالا و پایین چارچوب نصب کرد.
  • نصب قرقره و یراق آلات – بعد از نصب ریل‌ها باید درب کمد به قرقره و یراق آلات مناسب وصل کرد تا بتواند روی ریل‌ها نصب شود. نوع ریل به درب کمد نیز بستگی دارد.
  • سوار کردن درب و گلاژ – بعد از اتصال قرقره و دیگر یراق آلات باید درب را روی ریل سوار کرد. با وصل کردن رگلاژ مخصوص، افراد می توانند درب را راحت تر و نرم‌تر باز و بسته کنند.
  • نصب دستگیره و اتمام کار- در نصب کمد دیواری ارتفاع مهم نیست و تا سه متر می‌توان درب را وصل کرد. فقط در نصب دستگیره باید دقت شود که از نوع قدی باشد که برای اندازه 2 تا 3 متر مناسب هستند. می‌توان بعد از اندازه‌گیری درب کمد دستگیره را هم خریداری کرد.

کلام آخر

کمد دیواری‌ها هم یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی هستند که هم به زیبایی و هم نظم دهی خانه کمک می‌کنند. افراد می‌توانند از انواع کمد دیواری‌ها که به چند نمونه آن اشاره کردیم در خانه‌های خود استفاده کنند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button