اجرای کاغذ دیواری قابل شستشو و پوستر

اجرای کاغذ دیواری قابل شستشو و پوستر

کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری‌ها نوعی پوشش برای دیوار هستند که دارای بافت، الگو و رنگ های‌مختلف هستند. امروزه حتی کاغذ دیواری قابل شستشو نیز برای راحتی بیشتر ساخته شده است. کاغذ دیواری یا وال پیپر (wall paper) که به‌عنوان یک روکش برای پوشش دیوارهای استفاده می‌شود و در طرح و اندازه و مدل‌های متنوعی طراحی و ساخته می‌شوند. این کاغذ دیواری‌ها در ابتدا در چین ساخته و توسعه پیدا کرد. بیان شده است که یک زندانی چینی در قرن 8 میلادی راز درست‌کردن کاغذ دیواری را برای مردم عرب برملا کرد.

همین باعث شد که طرز ساخت کاغذ دیواری یا کاغذسازی به اروپا هم برسد. یکی از کشورهایی که در صنعت تولید کاغذ دیواری پیشرفت کرده و از همه کشورها پیشرو بوده انگلستان است که قدیمی‌ترین اثر کاغذ دیواری در لندن چاپ شده که در سال 1509 میلادی است. کاغذ دیواری‌ها پوششی از ونیل که بر روی آنها را پوشانده و در برابر شستشو و آب مقاوم هستند که البته به‌خاطر حفظ محیط‌زیست در بیشتر کشورها تولید نمی‌شوند و نصب و اجرای این کاغذ دیواری قابل شستشو دارای اصول و آموزش لازم است که باید بدانید.

پوسترها

نتیجه چاپ دیجیتال بسیار دلپذیر هستند و دارای یک بافت بسیار دقیق منظم و کاملا جذاب است. این پوسترها نوعی پوشش دیواری هستند که هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی بیشتر شده است که از طریق عکاسی می‌توان آن را باکیفیت بالا تصویرسازی کرد و در اندازه‌های مختلف تولید و هر فردی برای نیاز خود سفارش  دهد. دارای طرح و رنگ‌های متنوع و مختلفی است و برای هر سلیقه و عقیده‌ای هم تولید می‌شود و باتوجه‌به ابعاد موردنظر مشتری به‌صورت پنل‌هایی ارائه می‌گردد.

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر

در دکوراسیون داخلی طرح دیوارها یا هر محیطی که در آن قرار دارید، یکی از عواملی است که موجب زیبا به‌نظررسیدن محیط می‌شود. اینکه افراد بدانند چه پوششی برای دیوار مناسب است سوالی است برای بیشتر افراد ایجاد می‌شود در این مقاله تفاوت این دو را بیان می‌کنیم تا در انتخاب مناسب به افراد کنیم. تفاوت کاغذ دیواری و پوستر شامل موارد زیر می‌شود:

قیمت

وقتی به دنبال تغییر دکوراسیون هستید، راهی برای صرفه‌جویی در هزینه هم هست و ازاین‌رو پوسترها گزینه مناسبی هستند تا در تغییر محل کار، اداره، شرکت و حتی خانه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

طرح

پوسترهای دیواری دارای رنگ‌بندی و تنوع بسیار زیادی هستند. پوستر دیواری معمولا در یک دیوار و محیط خاصی نصب می‌شود. کاغذ دیواری قابل شستشو معمولا روی همه دیوارها نصب می‌شوند و حتی می‌توان کل فضای خانه یا محل کار را کاغذ دیواری انجام داد. حتی برای سقف محیط‌ها هم این کار را انجام می‌دهند.

اندازه

معمولا کاغذهای دیواری را به‌صورت رول و یک اندازه مشخص می‌توان تهیه کرد. ولی پوسترها را می‌توان طبق اندازه و ابعاد محیط موردنظر به‌صورت پنل تهیه کرد. پوسترها قابل سفارش دادن هستند در هراندازه که فرد بخواهد.

نقش کاغذ دیواری قابل شستشو

در پوسترهای دیواری بیشتر از یک تصویر یا عکس متحد و یک‌شکل را می‌توان دید. اما کاغذ دیواری قابل شستشو از نقش‌های تکراری مشخص تولید می‌شود. پنل‌ها مانند پازل از چپ به راست کنار هم چیده می‌شوند تا تصویر موردنظر شکل بگیرد.

نحوه نصب و اجرای کاغذ دیواری قابل شستشو

برای نصب کاغذ دیواری قابل شستشو باید نکاتی را در نظر گرفت تا این کاغذها دوام بیشتری روی دیوار داشته باشند. ابتدا باید دیوار را تمیز و خشک و سطح آن را صاف کرد که این کار توسط سمباده زن، شستشو و بتونه‌کاری و … انجام می‌شود. هرگونه ترک و سوراخی باید پوشانده شود که بعدها مشکلی پیش نیاید. استفاده از چسبی که در مدت کوتاه و بلندمدت چسبندگی خود را حفظ کرده و از کپک و قارچ زدن دیوار هم جلوگیری کند.

برش کاغذ که باید از ارتفاع سقف 10 سانتی‌متر بزرگ‌تر برش زده که اگر طرح داشت این کار باید بادقت بیشتری انجام شود. نصب که قبل از این کار ارتفاع و عرض دیوار را باید بدانید و طبق آن کاغذ را برش بزنید و مانند الگو کنار هم قرار دهید. برای نصب هم باید 5 سانت از بالا و پایین اضافه برش بزنید و رول‌ها را آرام بچسبانید. با کاردک روی آن را از بالابه‌پایین فشار دهید تا کاملا صاف و منظم بچسبد. دور لبه‌های اطراف قرنیز و کانال کولر و… را با کاتر کاغذ دیواری برش بزنید.

کلام آخر

دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد و اینکه افراد می‌خواهند این دیوارها ساده باشد یا پوششی از کاغذ دیواری یا پوستر روی آن را بپوشاند. این سلیقه‌ای است و در زیباتر کردن محیط نقش زیادی دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button