اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار در تهران

اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار در تهران

مواد و مصالح ساختمانی

از رایج‌ترین تکنیک‌های پوشش‌دهی دیوار و کف در اجرای خدمات ساختمانی، سرامیک کاری و کاشی‌کاری است که انجام‌دادن ظریف آن در زیبایی فضاهای ساختمان بسیار اهمیت دارد. در زمان تعمیر و بازسازی ظاهر ساختمان اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار توسط استادان متخصص انجام می‌گیرد.

کاشی و سرامیک کاری ساختمان

یکی از مراحل نازک‌کاری در ساختمان است که در برخی از دیوارها و کف ساختمان‌ها با سرامیک و کاشی صورت می‌گیرد. در بخشی از ساختمان مانند حمام، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها این خدمات از جنس سرامیک و کاشی انجام می‌گیرد. زیرا این مصالح مناسب مکان‌های خیس و رطوبت دار است و اینکه به‌راحتی قابل شستشو و تمیزکردن هستند. این مصالح دارای تنوع زیادی بوده و اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار در تهران توسط افراد باتجربه و ماهر انجام می‌شود.

انواع سرامیک و کاشی‌ها

این مصالح ساختمانی طبق سلیقه و نیاز افراد در رنگ و طرح‌های بسیار متنوع تولید شده است که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارا هستند. از جمله رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع سرامیک و کاشی‌های عبارت‌اند از:

 • سرامیک
 • گرانیت
 • موزاییک
 • پرسلان و …

مزایای استفاده از کاشی و سرامیک در ساختمان‌ها

مزایای استفاده از کاشی و سرامیک در ساختمان‌ها

در نازک‌کاری ساختمان استفاده از انواع مختلف کاشی و سرامیک بسیار رایج است و مزایای زیادی برای استفاده دارد که از جمله مزایای این مصالح موارد زیر را می‌توان نام برد:

تنوع کاشی

به دلیل تنوعی که این محصول دارد، انتخاب آن بسیار راحت است و در بیشتر خانه‌های مدرن از این محصول استفاده می‌شود در اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد که طبق نیازهای خاص کاربردهای خاصی دارند و در هر جایی مانند کف‌ها، سقف‌ها و حتی دیوارها مورداستفاده قرار می‌گیرند. کاشی‌ها برای بخش‌های مختلف ساختمان طبق ویژگی‌هایی که دارند مناسب هستند و سرامیک‌ها هم در برابر مواد شیمیایی، حرارتی و مکانیکی از مقاومت زیادی برخوردار هستند که به دلیل نفوذناپذیری و عدم لغزش کاشی‌ها برای حمام و توالت بسیار مناسب هستند.

بهداشت

اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار موجب می‌شود در کیفیت هوا هم تأثیر بگذارد. زیرا کاشی در دمای بسیار بالا تولید می‌شود و مواد شیمیایی در آن وجود ندارد که به انسان صدمه وارد کند. کاشی‌ها  با بهداشت محیط سازگار هستند و تمیزکردن سطح کاشی‌کاری شده خیلی راحت انجام می‌شود و مواد شوینده عاری از باکتری و ویروس می‌شود.

نگهداری راحت

اگر سطح‌های مختلف در هر ساختمان مثل حمام، آشپزخانه و یا کف اتاق با سرامیک یا کاشی پوشیده شوند به‌راحتی می‌توان از آنها نگهداری کرد. کاشی‌ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و اگر هر ماده‌ای روی آنها ریخته شود به‌شرط اینکه آب‌بندی درستی شده باشد غیرقابل‌نفوذ است و به‌راحتی انواع آلودگی و کثیفی از روی آنها پاک می‌شود. به دلیل دوام بالا و نگهداری آسان و حتی زیبایی اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار ساختمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

کاربرد سرامیک و کاشی در ساختمان چیست؟

در ساخت‌وسازهای امروزی در ساختمان‌ها سرامیک و کاشی در تزیین و آبریزی بیشتر فضاها مانند استخر، حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود. البته با تغییراتی که در ساختارهای سرامیک ایجاد شده می‌توان آنها را در نماهای ساختمان هم استفاده کرد. عمده‌ترین کاربرد سرامیک و کاشی در ساختمان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دارای تنوع طرح و رنگ و ابعاد است که از این مصالح در مکان و ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود.
 • به دلیل ابعاد منظم و صاف بسیار بالا دارای سرعت اجرا و دقت زیادی هستند.
 • دارای خاصیت آب‌گریزی و مقاومت در مقابل مواد اسیدی و شوینده هستند که روی آن‌ها لعاب به کار برده می‌شود.
 • به دلیل وجود مواد اولیه آن در ایران تولید کاشی و سرامیک ارزان‌تر از مصالح دیگر است و مقرون به صرفه نیز است.

کلام پایانی

برای اینکه کیفیت اجرای کاشی و سرامیک کف و دیوار بالا برود و از رعایت استانداردهای اجرایی آن مطمئن شوید باید با متخصصین این کار تماس بگیرید. می‌توان برای اجرای بهتر این کار که طبق اصول و قواعد درست است از دکوراسیون برتر زنبق مشاوره گرفته و کار را به متخصصان باتجربه این مجموعه بسپارید.

Samaneh Davoudi

دیدگاه (1)

 1. mazaher
  23 آگوست 2023

  سلام. من کاشیکار هستم ساکن نجف ابا اصفهان و از دوستان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button