کابینت ‌های گلاس و پلی گلاس

اجرای کابینت های گلاس و پلی گلاس

اجرای کابینت ‌های گلاس و پلی گلاس

وقتی حرف از طراحی و دکوراسیون داخلی می‌شود، کابینت‌های آشپزخانه در صدر اول قرار می‌گیرد و خانم‌ها در ابتدا به فکر تهیه بهترین و مدرن‌ترین کابینت برای آشپزخانه خود هستند. با وجود طراحی و سبک‌های متنوع دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم تنوع بسیاری پیدا کرده است. هرکدام طبق سلیقه و علاقه خانم‌ها است. امروزه کابینت ‌های گلاس و پلی گلاس یا همان درخشنده انتخاب بیشتر خانم‌ها است که در آشپزخانه‌های مدرن استفاده می‌شود. به‌خاطر همین دوست دارند بیشتر در مورد این کابینت‌های مدرن زیبا بدانند.

کابینت ‌های گلاس

این کابینت‌ها بسیار مقاوم که از چوب ام‌دی‌اف تولید می‌شوند و روکش آن‌ها از پلاستیک، شیشه‌ای و براق است. همین روکش‌ها فرق بین کابینت‌های دیگر و قسمت اصلی کابینت‌ها محسوب می‌شوند که موجب شده این نوع کابینت متنوع و منحصربه‌فرد و زیبا باشند. این مدل کابینت از زیرمجموعه کابینت‌های مدرن محسوب می‌شوند و دارای انواع مختلفی از این کابینت‌های گلاس و پلی گلاس  وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود.

کابینت‌ های گلاس، کابینت‌ های گلاس مات، کابینت ‌های گلاس براق، کابینت ‌های گلاس اکلیلی، طرح‌دار و ساده می‌توان نام برد. های گلاس یک نوع روکش محسوب می‌شود که به روی چوب ام‌دی‌اف کشیده می‌شود که این روکش یک‌لایه نازک پلی گلاس سطح آن را تشکیل می‌دهد. پلی گلاس‌ها نوعی پلاستیک هستند که در ظاهر شیشه‌ای و بسیار شفاف هستند و جنس آن‌ها هم طوری نشان می‌دهد که انگار از شیشه سبک‌تر ولی مقاوم‌تر از شیشه است.

کابینت‌ها دارای رنگ و طرح بسیار متنوع هستند که امروزه در دنیا تولید و عرضه می‌شود و دارای مدل‌های مختلف است که جنس داخلی بیشتر آن‌ها ام‌دی‌اف است. روکش‌های متنوع روی آن‌ها کشیده می‌شود.

مزایای کابینت ام‌دی‌اف های گلاس

این نوع کابینت‌ها از بهترین نوع و مدرن‌ترین‌ها محسوب می‌شوند که به‌خاطر شفاف بودن و زیبایی دارای محبوبیت شده‌اند. این کابینت‌ها روکش‌های متنوعی دارند که همان موجب تفاوت کابینت ‌های گلاس و پلی گلاس شده است که دارای مزایایی است که برای شما نام می‌بریم:

در برابر رطوبت مقاوم‌اند

ام‌دی‌اف به‌تنهایی و بدون روکش اصلا مقاومتی نداشته و در برابر رطوبت هم هیچ دوامی ندارد. یکی از مزایای این کابینت‌ها روکش‌هایی از جنس پلی گلاس است که مقاوم در برابر رطوبت هستند.

طرح‌های متنوع

از مزیت‌های دیگر این نوع کابینت داشتن تنوع زیاد است که هم در طرح و رنگ این کابینت‌ها وجود دارد و می‌توان انواع رنگ و طرح را در این نوع کابینت‌ها دید.

دوام بسیار زیاد

برای اینکه از محصولات چوبی مانند پلای وود، ام‌دی‌اف، تخته‌سه‌لایی استفاده کنید. نکته مهم دوام بالایی است که ام‌دی‌اف دارد و به مدت زیاد می‌توانید از این نوع چوب استفاده کنید.

درخشندگی

بهترین و مهم‌ترین مزیت کابینت‌ های گلاس و پلی گلاس به‌خاطر درخشندگی آن است که باعث انتخاب آن توسط مشتری‌ها می‌شود. البته باید دقت شود در کنار زیبا بودن احتمال اینکه دچار خش و لک شود هم وجود دارد.

ام‌دی‌اف های گلاس قابل تعمیر است

از مزایای دیگر این کابینت‌ها این است که اگر ام‌دی‌اف های گلاس صدمه ببیند و حتی اگر رنگ و طرح آن قدیمی و دل‌زده شود می‌توان آن را تعویض و یا تعمیر کرد.

مزایای کابینت پلی گلاس

مزایای کابینت پلی گلاس

همان‌طور که در مورد مزیت‌های کابینت‌ های های گلاس با روکش‌های متنوع گفته می‌شود که نوع مقاوم و بهتر این کابینت‌های نوع پلی گلاس است که دارای مزایای زیر است:

  • تمیزکردن آن بسیار راحت است.
  • مناسب آشپزخانه‌های کوچک که تمام نور اطراف را منعکس می‌کند.
  • در برابر پوسیدگی و خط‌وخش مقاوم است.
  • بسیار شفاف و درخشنده است.
  • ظاهری شبیه شیشه ولی از لحاظ وزن سبک‌تر است.
  • چربی و گردوغبار و ذرات غذا روی آن نمی‌نشیند؛ چون سطح صافی دارد.
  • در مکان‌های دارای رطوبت مقاوم بوده و در برابر آب نفوذناپذیر است.
  • از لحاظ قیمت کمی گران‌تر از ام‌دی‌اف است.
  • انعطاف‌پذیر بالا دارد، در برابر دما و حرارت مقاوم و رنگ آن در مدت‌زمان تغییر نمی‌کند.

توصیه آخر

باتوجه‌به توضیحات مختصری که در مورد انواع کابینت‌ها ذکر کردیم اگر به دنبال تعویضکابینت‌های آشپزخانه با کابینت ‌های گلاس و پلی گلاس و یا طراحی جدید هستید، ابتدا باید درباره انواع کابینت‌های ذکر تحقیق و اطلاعات خود را تهیه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button