کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان

اجرای کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان مطابق با بولتن‌های روز دنیا

اجرای کابینت

یکی از کالاها و محصولاتی که در دکوراسیون‌های داخلی نقش مهم و اساسی را ایفا می‌کند، کابینت‌ها هستند. این کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم و در زیبایی و جلوه بیشتر خانه‌ها نقش اساسی دارند. این محصولات دارای انواع مختلفی از لحاظ جنس و رنگ دارند که دارای کیفیت و دوام متفاوت و کاربردی و مزایای مختلفی را هم دارا هستند که می‌توان در سبک‌های مختلف خانه از آن‌ها استفاده کرد. تعدادی از کابینت‌ها دارای جلوه و زیبایی خاصی هستند، مانند کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان که قیمت مناسب و دوام خوبی دارد.

مشخصات کابینت نئوکلاسیک

این کابینت طبق اسمی که دارد، کابینتی است که با ترکیب طراحی کلاسیک و مدرن ساخته شده است. سادگی در سبک مدرن در کنار تزیینات و جزئیات سبک و کلاسیک و دستگیره‌های مخصوص و ساده از نکات برجسته این نوع کابینت‌ها است. جزیره در سبک کابینت نئوکلاسیک بسیار اهمیت دارد که با طراحی‌ها و سبک‌های درست و زیبا جلوه زیباتری را به آشپزخانه‌ها می‌بخشد.

در این نوع کابینت‌ها استفاده از خط‌های صاف، گوشه‌های تیز برای تزیینات سبک کلاسیک در درب‌های کابینت موجب شده این کابینت‌ها طرف‌داران زیادی داشته باشند. البته امروز طراحان تغییراتی را در سبک نئوکلاسیک ایجاد کرده‌اند تا تبدیل به کابینت‌های امروزی شده است. با استفاده از تزیینات در طراحی این کابینت‌ها موجب شده از سبک ساده و مدرن فاصله بگیرد و با استفاده‌کردن از این نوع سبک کابینت افراد را خسته نمی‌کند؛ زیرا به سبک کابینت کلاسیک شباهت داشته و از مد نمی‌افتد.

کابینت با رنگ پلی‌اورتان

کابینت پلی‌اورتان نئوکلاسیک از جمله کابینت‌های مدرن و کلاسیک محسوب می‌شود که بدنه و جنس مغزی آن از ام‌دی‌اف با روکش (های گلاس و پلی گلاس و ملامینه) تولید می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل پوششی که از رنگ پلی‌اورتان دارند، بسیار باکیفیت و زیبا هستند که موجب شده طرف‌داران کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان بیشتر شود.

کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر در رنگ‌های سرد و ملایم مانند: طوسی، شیری، کرم، سفید و… هستند که انتخاب هر رنگ به عوامل زیادی بستگی دارد عواملی مانند: نور، دکور خانه، متراژ، وسایل آشپزخانه و … تاثیرگذار است. اگر خانه کوچکی دارید از رنگ‌های روشن استفاده کنید و در متراژهای زیاد از هر طیف رنگی می‌توان استفاده کرد. زیرا در انتخاب رنگ محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید طبق دکوراسیون خانه از رنگ‌بندی این کابینت‌ها استفاده کنید.

کابینت با رنگ پلی‌اورتان

مزایای کابینت نئوکلاسیک با رنگ‌های پلی‌اورتان

همان‌طور که قبلا در مورد رنگ پلی‌اورتان توضیح داده شد، مواد اولیه این رنگ‌ها از رزین و هاردنر (سخت‌کننده مانند رنگ اتومبیل) است به دلیل موادی که در تولید این رنگ به کار می‌رود، کیفیت آن بیشتر شده و مقاومت کابینت با رنگ پلی‌اورتان در مقابل رطوبت، اشعه خورشید و مواد شوینده هم بیشتر می‌شود. ویژگی دیگر این کابینت‌ها این است که در مقابل خط‌ و خش و ضربه بسیار مقاوم بوده و فقط مشکل اصلی آن رنگ‌کاری چوب است. پس به طور خلاصه می‌توان گفت مزایای اجرای کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان شامل موارد زیر می‌شوند:

  • پایداری مناسب و عالی در مقابل رطوبت و اشعه UV دارد.
  • خشک‌شدن در دمای پایین و گچی و پوست پرتقالی نشدن آن است.
  • برای تولید انواع کابینت و درب لابی چوبی هم بسیار مناسب است.
  • دارای عمر طولانی و مقاومت و دوام بسیار زیادی است.
  • دارای رنگ‌های براق در سبک نئوکلاسیک و کابینت پولیشی است.
  • لک و خط‌وخش روی آن دیده نمی‌شود.
  • در برابر رطوبت نسبت به دیگر انواع کابینت‌ها بسیار مقاوم است.

معایب کابینت‌های نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان

البته هر کالا و محصول با کیفیتی هم دارای یک‌سری معایب است. معایب این نوع کابینت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • در مقابل ابزار و وسایل برنده و تیز بسیار حساس هستند.
  • اگر از رنگ نامرغوب استفاده شود کدر شده و موجب لب پرشدن کابینت‌ها می‌شود.
  • نصب و اجرای کابینت به افراد متخصص نیاز است.

کلام پایانی

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان از نوع بهترین طرح‌هایی است که بافرهنگ و سلیقه ایرانی هماهنگی دارد. روش اجرای روکش از نکته‌های مهم در این نوع کابینت‌ها است و البته اجرای کابینت نئوکلاسیک به افراد باتجربه و ماهر نیاز دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button