اجرای کابینت سوپر مات های گلاس ضد خش

اجرای کابینت سوپر مات های گلاس ضد خش

ام‌دی‌اف سوپر مات

این نوع ام‌دی‌اف که سوپر مات ‌های گلاس هم به آن گفته می‌شود یک نوع محصول جدید است که امروزه طرف‌داران زیادی پیدا کرده است. این نوع ام‌دی‌اف در ساخت کابینت‌های خیلی زیبا هستند و هیچ‌گونه بازتاب نوری از سطح آن دیده نمی‌شود و کاملا تیره است. این ام‌دی‌اف ها سطح صاف و یک دستی دارند. در ابتدا رنگ پلی‌اورتان مات در کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود که این رنگ را روی سطح چوب وام دی اف خام می‌زدند تا بیشتر شبیه کابینت‌ سوپر مات ‌های گلاس شود.

افراد زیادی عاشق این رنگ و سبک شدند که همین باعث شد تولیدکننده‌های چوب ام‌دی‌اف رنگ‌های پرطرف‌دار را تولید کنند. در نهایت ام‌دی‌اف سوپرمات تولید و ساخته شد که دیگر نیاز به رنگ زدن روی سطح چوب را نداشت. رنگ‌های کابینت سوپر مات ‌های گلاس محدود و کم است و اگر رنگ خاصی موردنظر مشتری باشد نیاز به رنگرزی است.

کابینت‌های گلس براق

به کابینت‌های ام‌دی‌اف که روکش‌های براق دارند، های گلس گفته می‌شود که نوعی پلاستیک مقاوم و شفاف است و ظاهری شبیه شیشه دارد. این نوع کابینت‌ها براق نام دارند و از مشخصات اصلی این نوع کابینت‌ها زیبایی و بازتاب نور آن است. افرادی که طرف‌دار این نوع کابینت هستند به‌خاطر درخشان بودن و زیبایی این نوع کابینت است که هم ظاهری شیک وهم سبکی مدرن دارند.

این نوع کابینت‌ها به‌خاطر انعکاس نوری که دارد برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است و این که این کابینت‌ها خیلی زیبا و جذاب هستند؛ ولی نگه‌داری از آن‌ها بسیار باید بادقت و حوصله انجام شود. باید مراقب بود که اشیا تیز به آن‌ها برخورد نکرده و حتی تمیزکردن این کابینت‌ها خیلی راحت است.

کابینت مات بهتر است یا براق

یکی از کالاهای گران‌قیمت در دکوراسیون داخلی کابینت‌های آشپزخانه است که در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. انتخاب کابینت یکی از تصمیم‌هایی است که بسیار حیاتی و حساس در دکوراسیون داخلی است و نکاتی که باید در انتخاب این کابینت‌ها باید در نظر گرفت مانند:

 • متراژ و اندازه آشپزخانه
 • بودجه اختصاصی به کابینت
 • شرایط آب‌وهوای محل سکونت
 • سلیقه و زیبایی دید
 • میزان رطوبت آشپزخانه
 • میزان تابش آفتاب به آشپزخانه در طول روز

کابینت مات

این کابینت‌ها از دسته کابینت‌های های گلاس هستند. بدون دستگیره و یا دارای دستگیره مخفی بوده و از کارهای زیبا و شبیه مجموعه کابینت‌های مدرن هستند. هود در کابینت‌ سوپر مات ‌های گلاس به‌صورت مخفی نصب می‌شود؛ یعنی زیر کابینتی هست. این کابینت‌های های گلاس مات مانند دیگر نمونه کابینت‌های مدرن ابزار خوردگی و تاج ندارند که از ویژگی‌های سبک کابینت مدرن است.

این کابینت‌ها از کابینت‌های ملامینه وام دی اف معمولی براق‌تر هستند و دارای سطح صاف و شفاف بوده و اثر انگشت روی آن‌ها نمی‌ماند. جنس بدنه داخل این کابینت‌ها ام‌دی‌اف سفید است و جنس درب آن‌ها از گلاس ترک ساخته می‌شود.

مزایا و معایب کابینت‌های گلس مات

مزایا و معایب کابینت‌های گلس مات

با توضیحاتی که در مورد خصوصیات کابینت‌ مات های گلاس و براق گفته شد می‌توان در انتخاب بهترین کابینت برای آشپزخانه دقت بیشتری کرد و در این جا با مزایا و معایب این کابینت‌ها هم آشنا می‌شوید تا در انتخاب بهتر به شما یاری برساند که این خصوصیات عبارت‌اند از:

 • کابینت مات در هر آشپزخانه کوچک و بزرگ قابل‌اجرا است و کابینت براق به‌خاطر انعکاس بالای نور موجب زیبایی آشپزخانه می‌شود.
 • افرادی که زود از مدل و دکوراسیون داخلی آشپزخانه خسته می‌شوند بعد از مدتی دل‌زده می‌شوند. کابینت مات بهترین گزینه است؛ چرا که باعث خستگی چشم و دل‌زدگی نمی‌شود.
 • استقامت و دوام روکش کابینت مات خیلی بالا است که باعث طول عمر بیشتر این کابینت‌ها می‌شود.
 • در کابینت با روکش مات معمولا لکه و اثر انگشت خیلی کم دیده می‌شود؛ ولی در کابینت‌های گلاس به‌وضوح اثر لکه و انگشت دیده می‌شود.
 • خط‌وخش در کابینت‌ سوپر مات ‌های گلاس خیلی کمتر دیده می‌شود و اگر خراش عمیق نباشد، می‌توان با خش‌گیر کابینت آن را بازسازی کرد.
 • تمیزکردن کابینت مات خیلی راحت است؛ زیرا اثر انگشت و چربی کمتر دیده می‌شود و برای خانه‌هایی که بچه‌های کوچک دارند مناسب است.
 • اگر سلیقه افراد کابینت‌های بدون دسته و مگنت دار باشد، بهترین گزینه کابینت مات است.

کلام آخر

در دکوراسیون داخلی برای اجرای کابینت‌های آشپزخانه نمونه‌های زیبا و مقاوم وجود دارند که در هر سبکی که افراد علاقه دارند وجود دارد و نمونه‌های جدید و زیبا که بسیار هم طرف‌دار دارد کابینت‌  های گلاس ضدخش هستند که امروزه در بیشتر دنیا استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button