اجرای کابینت جنس چوب در تهران

اجرای کابینت جنس چوب در تهران

مزیت کابینت‌های چوبی

در تمام دنیا افراد به دکوراسیون‌های داخلی اهمیت زیادی می‌دهند، مخصوصا به کابینت‌های آشپزخانه که دارای تنوع بسیار زیادی از لحاظ طرح، مدل، سبک و رنگ دارند که هر نوع سلیقه‌ای را امروزه پاسخگو هستند. به دلیل همین سلیقه و علاقه مدل‌های طراحی کابینت‌ها روبه‌رشد و پیشرفت است و نوع و سبک‌های جدید کابینت‌ها به بازار وارد می‌شود. اجرای کابینت جنس چوب از جذاب‌ترین و به‌نوعی مدرن‌ترین طراحی‌های کابینت‌های آشپزخانه است که باگذشت سال‌ها هنوز هم مورد محبوبیت بیشتر افراد است.

کابینت جنس چوب

نوعی از کابینت‌های پرطرف‌دار در آشپزخانه‌ها هستند که بسیار زیبا و لاکچری بوده که البته به دلیل عواملی مانند استفاده از چوب‌های طبیعی و هزینه‌های بالای تولید و حتی نصب این کابینت‌ها موجب شده افراد زیادی نتوانند از اجرای کابینت جنس چوب بهره‌مند شوند.

کابینت‌های چوبی از چوب درختانی مانند گردو، راش و … تولید می‌شوند و به دلیل متریال طبیعی بودن دارای قیمت بالایی هستند. در مکان‌هایی که دارای طراحی دکوراسیون کلاسیک هستند بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. در دکوراسیون‌های مینیمال و مدرن کمتر مورداستفاده هستند.

ویژگی کابینت چوبی کلاسیک

اجرای کابینت جنس چوبی دارای طرف‌داران زیادی است؛ ولی به دلیل هزینه زیاد ساخت و نصب همه افراد نمی‌توانند از این نوع کابینت‌ها استفاده کنند. از جمله ویژگی‌های کابینت جنس چوب داشتن طرح‌هایی است که در طراحی و ساخت آن به کار برده می‌شود.

البته از این سبک کابینت چوبی در ساخت جزیره هم استفاده بیشتری می‌شود. افرادی که به اجرای کابینت جنس چوبی در منازل و مکان‌های دیگر علاقه‌مند هستند باید از کف‌پوش‌های چوبی هم در کنار این کابینت‌ها استفاده کنند تا آشپزخانه لوکس و جذاب را داشته باشند.

مزایای کابینت چوبی

اجرای کابینت جنس چوب در آشپزخانه‌ها بسیار چشم‌نواز و جذاب است و به دلیل تنوع زیادی که دارد هر سلیقه‌ای با آن سازگار و هماهنگ می‌شود. کابینت چوبی نسبت به دیگر کابینت‌ها بسیار محکم و ماندگارتر است و در مقابل ضربه مقاومت دارد و یکی از انتخاب‌های افراد سخت‌پسند محسوب می‌شود. از مهم‌ترین مزایای کابینت‌های چوبی می‌توان موارد زیر را نام برد:

دوام بالا

متریال چوب بسیار مقاوم و ماندگار است و نسبت به آسیب و ضربه مقاوم‌تر است.

توانایی بازسازی

اگر کابینت‌های چوبی دچار صدمه و آسیب شوند می‌توان قسمت‌های آسیب‌دیده را تعویض و مانند روز اول ایجاد کرد و از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه است.

ظاهر و شکل زیبا

از مزیت‌های واضح اجرای کابینت جنس چوب داشتن زیبایی است که به دکوراسیون‌ها می‌دهد و صمیمیت و حس گرما در محیط افزایش پیدا می‌کند.

مزایای کابینت چوبی

انعطاف‌پذیری

متریال چوب دارای انعطاف زیادی است و به‌سادگی به اشکال مختلف طراحی می‌شود. به همین دلیل کابینت‌های چوبی از شکل‌های مختلف مانند منحنی، مستقیم و یا آجری طراحی می‌شود.

کالایی منحصربه‌فرد

هر قطعه از چوب دارای ساختار و فرم مختلفی است که موجب می‌شود، اجرای کابینت جنس چوب هم متفاوت و منحصربه‌فرد باشد که در دکوراسیون‌های روستایی و سنتی دارای اهمیت است.

تطبیق با دیگر اجزای دکوراسیون

استفاده‌کردن از متریال چوب می‌تواند به‌راحتی با دیگر عناصر مانند: شیشه، سنگ، فلز به‌سادگی ترکیب و هماهنگ شود؛ مانند کابینت جنس چوب با درب‌های شیشه‌ای که دکوراسیون مدرن یا کلاسیک را ایجاد می‌کند.

معایب کابینت جنس چوب

با اینکه اجرای کابینت جنس چوب بسیار زیبا است و از استحکام بالایی برخوردار است. ولی دارای معایبی هم هست که از جمله آنها این موارد را ذکر کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

آسیب‌پذیربودن نسبت به حشرات

متریال چوب احتمال دارد توسط بعضی از حشرات دچار آسیب شود اگر چوب کیفیت مناسبی نداشته باشد.

آسیب‌پذیرشدن توسط رطوبت

چوب‌ها ویژگی‌ جذب آب را دارند و نسبت به رطوبت آسیب‌پذیر هستند و ممکن است با بیشترشدن رطوبت و انقباض و انبساط دچار خرابی شوند.

نیاز به مراقبت منظم

چوب‌ها احتمال دارد با گذشت زمان خشک و ترک بخورند پس به نگهداری نیاز دارند و نگهداری آن مانند تعویض و قراردادن لایه‌ای محافظ مانند روغن و واکس در این متریال است.

هزینه نصب

نصب و اجرای کابینت جنس چوب به‌دقت و مهارت زیادی نیاز دارد به همین دلیل ممکن است هزینه‌های نصب آن کمی بالا باشد.

کلام پایانی

اگر علاقه‌مند به اجرای کابینت جنس چوب در دکوراسیون‌های منزل و آشپزخانه خود هستید، می‌توانید از تیم قدرتمند و ماهر دکوراسیون برتر زنبق کمک گرفته و صفر تا صد ساخت و اجرای کابینت‌های چوبی را به بهترین تیم در این دکوراسیون بسپارید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button