اجرای سقف کناف در منطقه پیروزی

اجرای سقف کناف در منطقه پیروزی

کناف کاری

صفحاتی دارای روکش گچی هستند که توسط برش‌ها و فرایندهایی به همدیگر متصل می‌شوند و سقف کناف را تشکیل می‌دهند. اگر مایل به اجرای سقف کناف در منطقه پیروزی یا مناطق دیگر هستید، باید بدانید که یکی از مصالح ساختمانی است که در دکوراسیون داخلی از آن استفاده‌های زیادی می‌شود. البته در مقاوم کردن ساختمان تاثیری ندارد؛ ولی در دکوراسیون داخلی اگر از کناف استفاده شود، می‌توان طرح‌های متنوعی را روی سقف ایجاد کرد. در زمان‌های قدیم روی گچ برش‌هایی می‌دادند که در زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش مهمی داشت. این برش‌های گچ دارای وزن زیادی بودند؛ اما کناف بسیار سبک بوده و حتی در مقابل زلزله و فشار هم مقاوم است.

کاربرد کناف در دکوراسیون داخلی

همان‌طور که می‌دانید کناف‌ها در زیباسازی دکوراسیون داخلی بسیار موثر هستند. کناف برای ایجاد سقف کناف کاذب می‌تواند استفاده شود؛ به دلیل سبکی وزن و جنس مخصوصی که دارد، حتی برای دیوارها هم مناسب است. اگر خواهان اجرای سقف کناف در منطقه پیروزی هستید، می‌توانید برای دیوارهای ضدحریق از آن بهره ببرید. زیرا این دیوارهای ضدحریق در مقابل آتش مانند یک سپر عمل می‌کند. اگر احیانا در سمتی از دیوار آتش‌سوزی رخ دهد، دما در سمت دیگر دیوار زیاد بالا نرفته و در حد معقول می‌ماند. پس با اجرای سقف کناف در دیوار می‌توان ازاین‌گونه حوادث جلوگیری کرد. همین دلیل اجرای سقف کناف در طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار مناسب است.

معایب سقف کناف

برای این که سقف کناف را در مکانی نصب کرد، ساختارهای متنوع و متفاوتی وجود دارد که طبق نظر، سلیقه و نوع کار درخواست‌کننده اجرا می‌شود. سقف‌های کناف علاوه بر مزایایی که دارند، معایب زیادی هم دارند که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم:

 • اجرای لبه کارخانه‌ای پانل در کنار لبه کناف برش خورده
 • استفاده‌نکردن از نوارهای درزگیر در زمان بتونه‌کاری
 • استفاده‌نکردن از ابزارهای مناسب
 • رعایت‌نکردن پهنای مناسب لایه بتونه‌کاری شده
 • استفاده‌نکردن از نصاب کناف آموزش‌دیده که دارای صلاحیت است
 • اجرا نکردن پانل کناف عمود بر جهت سازه‌های پانل خور
 • عدم وجود زیرسازی درست و تراز که در یک ارتفاع باشد در سقف کاذب اجرا شده
 • دقت نکردن در برش پانل‌ها
 • مخلوط نادرست بتونه کناف یا پودر ماستیک
 • رعایت‌نکردن ساختار با کاربرد و شرایط بهره‌برداری

طراحی سقف کناف در منطقه پیروزی چگونه است؟

به گفته طراحان حرفه‌ای کناف کاری، باید بدانید که طراحی سقف‌های اتاق و پذیرایی و… تمام محیطی که افراد در آن زندگی می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. همه می‌دانند که سقف‌های کنافی موجب زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی افراد می‌شود و حتی باعث جذب صاحبان ملک‌های دیگر را  به خود می‌کند. البته در این طراحی باید به نکاتی توجه شود. مثلا بیشتر طراح‌های کناف از طرح‌های کناف شلوغ و برجسته استفاده می‌کنند و برای خانه‌ها و مکان‌های کوچک زیاد مناسب نیستند.

پس برای این فضاها باید از طرح‌های مدرن و ساده بیشتر استفاده شود. البته باید به سلیقه و علاقه مشتری هم توجه کرد. طراح باید کار خود را حرفه‌ای انجام دهد. مسئله بعدی که در اجرای کناف باید به آن توجه نشان داد، ارتفاع ساختمان است. اگر در خانه‌ای با ارتفاع کم سقف آن را کناف کاری کنند، باعث کوچک و کمتر دیده‌شدن فضا و محیط می‌شود. البته باید طراح حرفه‌ای با طرحی ساده که فضای کمتری را اشغال کند کناف را اجرا کند تا هم زیبایی محیط حفظ شود و هم چشمگیر دیده شود.

انواع ساختارها در اجرای کناف

انواع ساختارها در اجرای کناف

برای اجرای سقف کناف در منطقه پیروزی اجرا شود باید بدانید که ساختارهای متفاوتی وجود دارد که هرکدام مناسب مکان و فضای خاص است. زیبایی مخصوص به خود راهم دارد که البته این هم‌بستگی به نوع کار و مدلی که مشتری درخواست می‌کند اجرا می‌شود. این ساختارها انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از:

 • اجرای کناف دیوار کاذب جداکننده
 • اجرای سقف کناف یک‌پارچه
 • اجرای کناف دیوار کاذب به‌صورت پوششی
 • طراحی و اجرای سقف کناف به‌صورت مشبک

سخن آخر

دکوراسیون زنبق یکی از برترین و بهترین نوع دکوراسیون داخلی را از طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان محترم خود می‌گذارد. در این کار از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها برای ایده‌های خود استفاده می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button