اجرای سقف کاذب آرمسترانگ

اجرای سقف کاذب آرمسترانگ

سقف کاذب

نوعی سقف هستند که در زیر سقف‌های اصلی نصب می‌شوند و دارای تنوع زیادی هستند. سقف‌ کاذب آرمسترانگ معمولا دارای انواع مختلفی مانند کناف، آرمسترانگ، رابیتس، چوبی، گلریم، پارسیول و … است که استفاده از هرکدام معایب و مزایای خاص خود را دارد. قابلیت سقف‌های کاذب این است که در آن می‌توان نورپردازی‌های زیبا و جذابی را اجرا کرد و یک فضای دکوراتیو و دلنشینی را ایجاد کرد.

بعضی مواقع برای تاکید کردن روی یک نقطه مثلا میزناهارخوری، این سقف‌ها اجرا می‌شوند که می‌تواند ایده بسیار جذابی باشد. با استفاده‌ از این سقف‌ها می‌توان از یکنواختی فضا کم کرد و آن را موردتوجه قرارداد.

سقف کاذب آرمسترانگ

طراحی‌ سقف‌های کاذب آرمسترانگ یکی از زیباترین و جذاب‌ترین ایده‌ها در معماری محسوب می‌شود که می‌تواند در دکوراسیون‌های داخلی یک تغییر خارق‌العاده‌ای را ایجاد کند. طراحی سقف کاذب آرمسترانگ موجب منحصربه‌فرد شدن زیبایی دکوراسیون‌ فضاهای مختلف نیز می‌شود و جلوه‌های متفاوت را ایجاد می‌کند. از این سقف‌ها هم برای پوشش سقف‌های اتاق و هم سرویس‌های بهداشتی و حمام بهره می‌برند. سقف‌های کاذبی که در خانه‌ها نصب می‌شوند، ضد آب بوده و در برابر رطوبت و آب مقاوم هستند.

ویژگی سقف‌های آرمسترانگ

سقف‌های کاذبی که برای مکان‌های مرطوبی مانند حمام و … استفاده می‌شود، از جنس pvc و آرمسترانگ بوده و به طریق شبکه‌بندی و در ابعاد ۶۰ در ۶۰ اجرا می‌شود. امروزه بیشتر افراد به استفاده از این نوع سقف‌ها تمایل پیدا کرده‌اند؛ زیرا جایگزین بسیار خوبی برای گچ‌کاری محسوب می‌شود. سازه‌های این سقف‌ها به‌صورت پیش‌ساخته تولید می‌شوند. این نوع سقف‌ها را با مواد و مصالح سبکی تولید می‌کنند و فریم آن را به دیوار کناری وصل می‌کنند تا در زمان زلزله یا تکان‌های شدید خراب نشود.

جنس این نوع سقف‌ها از pvc، گچ، آهن، فلز، طلق، آلومینیوم، کامپوزیت است و صفحه‌های روکش‌دار فلزی و ترکیبی از این مواد ساخته می‌شوند. سقف‌های آرمسترانگ از وصل‌شدن تایل‌های یکپارچه گچی به سقف ایجاد می‌شوند و بیشتر جنس آن‌ها از آلومینیوم و گالوانیزه است. از این سقف‌ها در سرویس‌های بهداشتی، اداره‌ها و گاهی در منازل استفاده می‌کنند.

سقف کاذب آرمسترانگ

مکان‌های مورداستفاده از سقف‌های کامل کاذب آرمسترانگ

این سقف یک سقف کاذب جهانی محسوب می‌شود و معمولا در ساختمان‌های اداری و عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در بیشتر مراکز خرید، اداره‌ها، کلینیک‌ها و سوپرمارکت‌ها از این نوع سقف استفاده می‌کنند. نصب این سقف معمولا شامل ترکیب هماهنگ کالاهای طراحی داخلی به‌صورت ساده و دارای سبک اجرایی دقیق است کی می‌توان هر طرحی را در هر نهاد دولتی مورداستفاده قرارداد. برای اتاق‌های بزرگ تدوین این مدل سقف بسیار مناسب است. زیرا سقف کاذب آرمسترانگ دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که به علت طراحی زیبایی که دارد، تکرارنشدنی است. محبوبیت این سازه‌ها به دلیل سادگی و ایجاز است یک محصول مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود.

مزایای استفاده از سقف کاذب

باتوجه‌به کاربردهای زیادی که این سقف‌های کاذب دارند، بعضی از آن‌ها دارای لبه پله‌ای که پهنای زیادی ندارند هستند که 1.5 سانتی‌متر بوده و بیشتر در سازه‌های معلق از آن‌ها استفاده می‌شود. بعضی دیگر از صفحات سقف آرمسترانگ لبه‌های پلکانی پهن‌تری دارند که به 2.4 سانتی‌متر می‌رسد و معمولا در سیستم‌های تعلیق استفاده می‌شود. تعدادی دیگر لبه‌های یکنواخت دارند و در هر دو نوع سازه مورداستفاده قرار می‌گیرند. عرض اسلوب‌های این سقف کاذب آرمسترانگ 60 سانتی‌متر و طولی 60 تا 120 سانتی‌متری دارد.

 آرمسترانگ از چه موادی تشکیل شده است؟

این سقف‌های کاذب معمولا از پروفیل فلزی مخصوص و صفحه‌های معدنی ساخته می‌شوند. این تجهیزات را روی سیستم‌های تعلیق نصب می‌کنند. در سقف کاذب آرمسترانگ اسلوب‌های استفاده می‌شود که جنس آنها از الیاف‌های معدنی تولید شده است و از افزودنی‌هایی که از نشاسته، سلولز، گچ و لاتکس تشکیل شده در این افزودنی‌ها را هم به الیاف اضافه می‌کنند.

افراد می‌توانند با بودجه و هزینه‌های مناسب مواد اولیه را آماده کرده و موادی که دارای کیفیت بسیار خوبی است را با کمترین هزینه انرژی به دست آورد. زیرا تخته‌هایی که از نشاسته بیشتر برخوردار هستند دارای قیمت مناسبی هستند و تخته‌هایی که لاتکس بیشتری دارند از لحاظ قیمت گران‌تر محسوب می‌شوند.

کلام پایانی

سقف‌های کاذب دارای انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی است و طبق ویژگی‌هایی که هرکدام از این سقف‌ها دارند در جاهای مناسب نصب می‌شوند. سقف کاذب آرمسترانگ دارای صفحات رنگی بوده کسی که در بیشتر مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و دارای تنوع زیادی است امکان نصب در محل‌های متفاوت را دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button