اجرای سقف شبکه‌ای و cnc

اجرای سقف شبکه‌ای و cnc

اجرای سقف‌های کاذب

یکی از اجزایی که می‌تواند دکوراسیون داخلی را تکمیل کند و مانند دیگر اجزای موجود در دکوراسیون ها و در زیبایی و جلوه ساختمان‌ها نقش داشته باشد، انواع سقف‌های کاذب هستند. با گچ‌بری‌های نازکی که می‌توان در سقف‌ها ایجاد کرد، یک نمای جذاب و منحصربه‌فرد را به مکان و منزل خود می‌دهید. حتی می‌توان از این روش برای زیبایی و بازسازی خانه‌های قدیمی هم استفاده کرد. سقف‌های کاذب دارای انواع مختلف و متنوعی هستند که زیبایی و جلوه خاص خود را دارند که در این مقاله اجرای سقف شبکه‌ای و cnc را برای شما توضیح می‌دهیم.

سقف کاذب شبکه ای یا معرق (cnc)

از انواع مختلف سقف‌های کاذب به یک نمونه زیبای آن که سقف شبکه‌ای و cnc انام دارد، می‌توان اشاره کرد که یک زیبایی و جلوه بی‌نظیری را به مکان‌های مورداستفاده می‌دهد. برای اجرای سقف شبکه‌ای و cncهای متنوع روی پانل‌هایی که از برش cnc استفاده می‌شود، سقف کاذبcnc گفته می‌شود.

این سقف مزایای زیادی در ساختمان‌ها دارند به همین دلیل دارای محبوبیت و طرف‌داران زیادی است. در اجرای سقف شبکه‌ای و cnc از تایل‌های مختلف مانند MDF ،PVC و hdf استفاده می‌کنند که در اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند از رایج‌ترین آن در اندازه ۶۰  ×۶۰ سانتی‌متری وجود دارد.

سقف کاذب cnc چیست؟

همان‌طور که گفته شد سقف‌های کاذب دارای انواع مختلفی است که نوعی از آن‌ها سقف کاذب cnc است که به نام سقف معرق هم نامیده می‌شود. معمولا از تایل‌هایی که دارای نقش‌ونگارهای زیبا و جذاب هستند، ساخته می‌شوند.

این تایل‌ها هم در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و بیشتر در اندازه ۶۰ در ۶۰ مورداستفاده قرار می‌گیرند. معمولا در مکان‌ها و محیط‌های که خشک هستند، از جنس mdf و در محیط‌هایی که مرطوب هستند، از hdf استفاده می‌کنند. اجرای سقف شبکه‌ای و cnc در دکوراسیون داخلی مزایای زیادی دارد و از سقف‌هایی که ام‌دی‌اف هستند بسیار رایج‌تر هستند.

کاربرد سقف cnc

کاربرد سقف cnc

اجرای سقف کاذب از هر نوع در تزیین و زیبایی دکوراسیون‌های داخلی کاربردهای بسیاری دارد و زیبایی در خانه‌ها و مکان‌هایی که استفاده می‌شود، دوچندان می‌شود. این سقف‌ها را می‌توان در محیط‌ها و مکان‌های مختلف طبق کاربردهایی که دارد، استفاده کرد. صفای کاذبی که از جنس cnc و pvc هستند، معمولا ضدآب بوده و می‌توان در سقف‌های آشپزخانه، حمام، سرویس‌های بهداشتی و استخر از نوع cnc استفاده کرد. می‌توان این سقف‌ها را با دیگر سقف‌ها مانند کناف cnc هم ترکیب کرده و اجرا کرد که بسیار چشمگیرتر می‌شود.

اجرای سقف شبکه‌ای cnc در سالن‌های پذیرایی منازل با طرح‌های cnc یا معرق و استفاده‌کردن از نورپردازی‌ها می‌تواند، چشم‌نواز باشد. برای اجرای این سقف‌های cnc از هر جنس و رنگ باید به دکوراسیون محیط توجه کرد. امروزه از سقف‌های cnc در راهرو های ورودی خانه‌ها هم استفاده می‌شود که به روش کناف cnc اجرا می‌شود. در اجرای این سقف‌های cnc یا معرق از مهم‌ترین نکات موردتوجه نورپردازی‌های درست این سقف‌ها است وگرنه زیبایی و جلوه چندانی پیدا نمی‌کنند.

ویژگی تایل‌های cnc ضد آب

سقف‌های کاذب دارای جنس‌های مختلفی است که هرکدام در مکان‌های خاصی کاربرد دارند. سقف‌های کاذب cnc دارای قابلیت ضد آب هست. سقف‌های کاذب چوبی که رطوبت‌گیری بالایی دارند. بعد از مدتی تغییر شکل داده و باد می‌کنند و این سقف‌های cnc را می‌توان جایگزین سقف‌های چوبی کرد. سقف‌های کاذب cnc دارای ویژگی‌ها و خصوصیات زیادی است که می‌توان از جمله مزایای آن موارد زیر را نام برد:

  • دارای رنگ‌بندی‌های متفاوتی است.
  • در برابر آتش‌سوزی‌ها مقاوم هستند.
  • ضد آب و قابل شستشو هستند.
  • دارای قیمت مقرون‌به‌صرفه هستند.
  • توانایی ایجاد نورپردازی‌های جذاب و زیبایی را دارند.
  • دارای وزن سبک و بسیار مقاوم هستند.
  • کارهای شگفت‌انگیز و جذابی هستند.
  • در برابر نفوذ حشرات به منزل مقاوم هستند.

سخن پایانی

در اجرای سقف شبکه‌ای و cnc مواردی که روی هزینه این سقف‌ها اثر می‌کند، قیمت تایل cnc است. قیمت آن بستگی به جنس، طرح و رنگ، درجه کیفیت آن‌ دارد. اگر هر کدام از این موارد تغییر کند، قیمت این تایل cnc تغییر می‌کند. بعدازاین که سقف‌های چوبی ازرده‌ خارج شدند، سقف‌های cnc به دلیل مزایای زیادی که دارند، وارد بازار شدند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button