اجرای دیوارپوش با چوب طبیعی

اجرای دیوارپوش با چوب طبیعی

انواع دیوارپوش‌های چوبی

عنصر چوب امروزه بین معمارها و حتی طراحان داخلی دارای محبوبیت خاصی شده است. زیرا دیوارپوش با چوب طبیعی کاربردهای زیادی در طراحی‌های داخلی دارد و موجب ایجاد یک محیط زیبا و صمیمی می‌شود. از چوب که یک ماده همه‌کاره است با تکنیک‌های متنوع می‌توان سبک‌ها و طرح‌های مختلفی در دکوراسیون‌های داخلی ایجاد کرد که نسبت به مصالح دیگر مزایای زیادی را دارا است و به‌عنوان یک عایق طبیعی برای دیوارپوش‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

دیوارپوش چوبی

از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در هر ساختمان به چشم می‌خورد و از اولین قسمت‌هایی که دیده می‌شود، دیوارها و پوشش‌های آنها است که درگذشته از پوشش‌هایی مانند: رنگ، پوستر دیواری، سرامیک، پتینه، کاغذدیواری و… برای پوشش‌دادن دیوار استفاده می‌شد. ولی با پیشرفت‌های زیادی که صورت می‌گیرد و زندگی‌ها به روش مدرن انجام می‌شود. این متریال‌ها کمی قدیمی شده‌اند و به‌جای آنها از انواع دیوارپوش با چوب طبیعی به‌عنوان پوشش دیوار در دکوراسیون‌های داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از چوب‌ها وجود دارد که البته انتخاب آنها برای بیشتر افراد کار سختی است.

زیرا این پوشش‌ها هم باید دارای ظاهری زیبا باشند و هم استحکام و مقاومت بالایی را دارا باشند. نصب این دیوارپوش‌های چوبی امروزه بسیار رایج شده و حتی در ساختمان‌های غیرمسکونی هم اجرا می‌شود که بسیار نصب و اجرای سریعی دارد. برای نصب این دیوارپوش‌ها دردسری ایجاد نمی‌شود. از این دیوارپوش‌ها در بیشتر مکان‌ها و مناطقی که آب‌وهوای متنوع دارد هم استفاده می‌شود و کمی نسبت به دیوارپوش‌های دیگر قیمت بالاتری دارد.

مزایای استفاده از دیوارپوش چوبی

مزایای استفاده از دیوارپوش با چوب طبیعی

دیوارپوش با چوب طبیعی یکی از نمونه‌های متنوع دیوارپوش‌ها به شمار می‌رود که دارای ظاهری زیبا بوده و صمیمیت و گرما را به محیط می‌بخشد و بسیار پرطرف‌دار و محبوب است. از مزایای استفاده از این دیوارپوش‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

عایق حرارتی

همان‌طور که می‌دانید چوب از نوع عایق‌های حرارتی مناسب و خوب است و با استفاده‌کردن از آن به‌عنوان دیوارپوش موجب می‌شود، دمای اتاق در روزهای سرد کنترل شود و در روزهای گرم موجب خنک‌شدن اتاق شود.

ماندگاری بالای دیوارپوش با چوب طبیعی

این دیوارپوش به دلیل چوبی بودن از مقاومت زیادی برخوردار است و می‌تواند مدت‌ها ماندگار بماند.

ظاهری زیبا

دیوارپوش با چوب طبیعی دارای طرح و ظاهر زیبایی است که به اتاق‌ها و منازل شما دکوراسیون‌های خاصی را هدیه می‌دهد و موجب دلنشین‌تر و جذاب‌تر شدن آن مکان‌ها می‌شود.

راحتی نصب دیوارپوش با چوب طبیعی

نصب این نوع دیوارپوش‌ها نسبت به نصب و اجرای دیگر دیوارپوش‌های مختلف بسیار ساده‌تر و راحت‌تر است.

مقاومت در برابر خشکی

عناصر چوب در مقابل خشکی بسیار مقاوم هستند و از رطوبت در دیوارها هم جلوگیری می‌کنند.

سازگار بودن دیوارپوش با چوب طبیعی با دیگر مواد استفاده شده در دکوراسیون داخلی

می‌توان این دیوارپوش چوبی را با دیگر مواد استفاده شده در دکوراسیون داخلی سازگار کرد و زیبایی و هارمونی جذاب‌تری را به وجود آورد.

انواع دیوارپوش‌های چوبی

می‌توان دیوارپوش‌های چوبی را با انواع مختلف چوب‌ها تهیه کرد. امروزه نوعی چوب بسیار زیبا و مستحکم در بازار به نام ترموود وجود دارد که بسیار مقاوم و ماندگاری بالایی دارد و مکان مورد نظر شما را زیباتر می‌کند. سه مدل دیوارپوش زیبا وجود دارد که بسیار در دکوراسیون‌های داخلی محبوبیت دارد که شامل :

چوب ترمو وال

این نوع دیوارپوش چوبی بیشتر از جنس پی‌وی‌سی تولید می‌شود که در دکوراسیون داخلی دارای تنوع رنگی، ظاهری زیبا، طرح‌های جذابی بوده و کاربرد زیادی هم دارد و بیشتر موردپسند هم واقع می‌شود. البته این مواد به چوب از لحاظ ظاهری شبیه هستند و حس و حال واقعی چوب را منتقل می‌کنند.

به دلیل مقاومت بسیار آن نسبت دیوارپوش با چوب طبیعی بیشتر موردپسند واقع می‌شود. زیرا قابل شستشو و تمیزکردن است؛ یعنی ضد آب است. این دیوارپوش چوبی کاربردهای زیادی در دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان‌ها، فضای سبز و محوطه‌سازی، صنایع تجاری، ساختمان‌سازی و… دارد.

چوب ترمووود

یکی از بهترین متریال به‌عنوان دیوارپوش‌های چوبی معرفی شده است. این چوب با نوعی تحریکات حرارتی فشارهای رطوبتی که دارد را از بین می‌برد و به یک ماده مقاوم و سخت تبدیل می‌شود و دارای ویژگی ضد رطوبت و مقاومت را دارد که به‌عنوان دیوارپوش ماندگار در دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود که دارای ظاهری زیبا و طبیعی و بسیار چشمگیر است. این ترمووود دیوارپوشی است که با چوب طبیعی ساخته شده و با هر سبک دکوراسیون هم ترکیب می‌شود.

تایل ترمووود

یکی از روش‌های جدید و بسیار جذاب برای دیوارپوش و تزیین‌کردن دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان به شمار می‌رود و از چوب ترمووود ساخته می‌شود و مزایای زیادی دارد. تایل دارای رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی است که به‌سادگی با عناصر دیگر در دکوراسیون‌های داخلی ترکیب می‌شود و در مقابل تغییرات دما و رطوبت بسیار مقاوم است. دارای نصبی ساده و راحت است و از نوع محبوب‌ترین دیوارپوش با چوب طبیعی محسوب می‌شود.

کلام پایانی

نصب و اجرای دیوارپوش با چوب طبیعی معمولا از چوب‌های مختلفی مانند چوب درخت راش، کاج، بلوط و ملچ تهیه می‌شود و قیمت اجرای آن به جنس و نوع چوبی است که استفاده می‌شود. دکوراسیون زنبق با طراحی‌های خلاقانه بهترین متریال و دیوارپوش را برای مشتریان خود اجرا می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button