طراحی و اجرای دکوراتیو دیوار با کناف کی پلاس

طراحی و اجرای دکوراتیو دیوار با کناف کی پلاس

کناف کی پلاس چیست؟

کی پلاس یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده محصولات متنوع از قبیل دیوار کناف کی پلاس، سقف کاذب، پروفیل‌های  سبک فلزی گالوانیزه، تخته گچ، سیستم‌های پارتیشن و سقفی و سایر لوازم جانبی گچ است. برند کی پلاس انواع گچ، مانند گچ معمولی، گچ پلیمریزه، چسب کاشی و پوشش‌های مقاوم در برابر آتش را هم ارائه می‌دهد.

کی پلاس بزرگ‌ترین تولیدکننده دیوار خشک در ایران است و با نوآوری، پرورش ذهن‌های خلاق، سرمایه‌گذاری و پرورش تخصص‌های موردنیاز، توانسته است با ارائه خدمات فنی گسترده و نوآورانه، محصولات باکیفیت بالا و  متنوعی را تولید کند. خصوصیات بالا و رعایت استانداردهای روز دنیا، این شرکت را در جایگاه یکی از اصلی‌ترین شرکت‌ها در صنعت ساختمان قرار داده است.

دیوارهای جداکننده کناف کی پلاس

دیوار کناف یا همان کی پلاس، دیواری ساده، خشک و آماده است که در کارخانه با تکنولوژی بالا، با رعایت استانداردهای روز دنیا در تعداد زیاد و در انواع مختلف تولید شده است. بهترین و بیشترین کاربرد را در تقسیم فضای داخل ساختمان دارد و در جایگاه‌های مختلف، انواع مختلف آن کاربرد دارد.

انواع کناف کی‌ پلاس

انواع دیوار کناف کی پلاس

دیوار W111

به دلیل ساده بودن و داشتن کمترین ضخامت ممکن، بیشترین کاربرد را در تقسیمات داخلی ساختمان دارد. سرعت بالا در اجرای کار، اشغال فضای کمتر و مصرف کمتر مصالح از مزایای اصلی این نوع دیوار است. این نوع دیوار در یک‌لایه و در سریع‌ترین زمان ممکن قابلیت اجرا دارد.

دیوار W112

تفاوت این نوع دیوار در دولایه اجرا می‌شود. در مکان‌هایی که در معرض ضربه و زیر بار است، مثل راهروها، دیوارهای لابی، راه‌پله، آشپزخانه و دیوارهای لابی اجرا می‌شود. این دیوار در جاهایی که نیاز به اجرای دیوار بلند باشد کاربرد دارد. در این نوع دیوار به دلیل استفاده از پنل دولایه نیازی به اجرای پشت‌بند نیست.

دیوار W115

دیوار W115 با خاصیت عایق صوتی با برای جداکردن واحدهای ساختمانی و همچنین دوارهایی در نمای جلو و پشت سازه کار می‌شوند، بیشترین کاربرد را دارند. این نوع دیوار شامل دولایه پنل و دو ردیف سازه  است که بین سازه‌ها در دو ردیف جدا پشم سنگ یا پشم معدنی پر می‌شود. استفاده از دو ردیف عایق بهترین بازدهی در جلوگیری از رد شدن صوت، گرما و سرما دارد.

دیوار W116

در قسمت‌هایی از ساختمان که محل عبور تاسیسات آب، برق و گاز است و نیاز به طراحی و اجرای داکت است، از این نوع دیوار استفاده می‌شود. این نوع دیوار شبیه داکت اجرا می‌شود و فاصله پنل‌ها  بسته به مقدار تاسیساتی که قرار است از فضای موردنظر عبور کند، اندازه‌گیری شده، طراحی و نصب می‌شود.

در قسمت‌های از ساختمان که بادبند نصب شده است از دیوار W116 برای پوشش باد بندها استفاده می‌شود. در نمای ساختمان در لایه بیرونی از آکوپنل و در سمت داخل از پنل‌های گچی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده ازکناف کی پلاس

افزایش سرعت کار و کاهش محسوس مدت‌زمان اجرای کار

باتوجه‌به آماده و خشک بودن قطعات و قابلیت نصب سریع، زمان اجرای ساختمان به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

حمل‌ونقل آسان کناف کی پلاس

قطعات خشک و بسته‌بندی‌شده با حجم کم و وزن سبک باعث می‌شود، حمل با نیروی کار بسیار کمتر به‌آسانی انجام شود.

اجرای آسان و راحت

کی پلاس با استفاده از تکنولوژی بالا و استفاده از فناوری‌های نوین و استفاده کمتر از مصالح باعث کاهش محسوس وزن قطعات شده است. به همین دلیل هزینه‌ها در قیمت مصالح و اجرای کار کاهش پیدا کرده است.

عایق مناسب صوتی و حرارتی کناف کی پلاس

استفاده از فناوری‌های نوین باعث شده در صورت نصب اصولی و درست، سازه عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت باشد. به همین دلیل در مکان‌هایی که رطوبت بالا دارند و یا احتمال آتش‌سوزی زیاد است کاربرد زیادی دارد.

دردسترس‌بودن تاسیسات ساختمانی

به دلیل استفاده از اتصالات خشک، پیچ‌ومهره به هنگام بروز مشکل تاسیسات به‌آسانی در دسترس بوده و با کمترین هزینه وزمان مشکل مرتع می‌شود.

کلام آخر

دیوارهای کناف کی پلاس با رنگ‌پذیری بالا وبا استفاده از رنگ‌های متنوع و قیمت مناسب به‌آسانی با سایر مبلمان منزل است می‌شود. باتوجه‌به قابلیت اجرای دیوار کی پلاس از روی کف تمام شده و تنوع بسیار بالای رنگ‌های مورداستفاده، دیوار دکوراتیو به زیبایی و در مدل‌های دلخواه قابلیت اجرا دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button