اجرای تخت تاشو و کمجا

اجرای تخت تاشو و کمجا

تخت تاشو و کم جا

در همه جای دنیا، شهرسازی موجب شده که افراد به آپارتمان‌های کوچک توجه نشان دهند. طراحان دکوراسیون داخلی هم به دنبال روش‌هایی هستند که زندگی را برای افراد در این خانه‌ها راحت و کاربردی‌تر کنند. یکی از این روش‌ها استفاده از مبل‌های کم جا و چندکاره است که بسیار کاربردی است. حتی اگر اتاق کوچک و مینیمال است، تنها راه دیزاین این اتاق استفاده از روش‌های کاربردی مانند تخت تاشو دیواری و یا تخت تاشو و کمجا جا چندمنظوره، برقی، مبلی و دوطبقه است که مدل‌های تک‌نفره و دونفره هم دارند.

مزایا و معایب تخت‌های تاشو کم جا

امروزه تخت‌های تاشو در مدل‌ها و طرح‌های متنوعی در حال طراحی و ساخت هستند که برای هر خانه و آپارتمان کوچکی مناسب است. در هنگام دکوراسیون داخلی باید دیواری را برای نصب این تخت‌ها تاشو در نظر بگیرید. برای این کار حتما باید ارتفاع دیوارها و فضای اتاق را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید. این تخت‌های تاشو کم جا دارای معایب و مزایایی است که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم:

مزایای تخت تاشو و کمجا

یکی از مزایای استفاده از این تخت‌ها در آپارتمان‌های کوچک این است که موجب می‌شود که فضای بیشتری را در اختیار افراد باشد. یعنی فضای کمتری را اشغال می‌کنید و در داشتن فضای بیشتر صرفه‌جویی می‌کنید. استفاده از این تخت‌های تاشو موجب می‌شود که محیط اتاق به فضای چندمنظوره و چندکاره تبدیل شده و بهترین کاربرد را داشته باشد.

این تخت‌های تاشو و مبلمان‌های کم جا برای همه افراد با صرفه و کاربردی بوده و برای آپارتمان‌های کوچک کاربردی‌تر محسوب می‌شود. می‌توان این وسایل کم جا را با وسایل دیگری مانند قفسه‌ها و شلف و مبل‌های دیگر ترکیب کرد. در ساخت این تخت تاشو و کمجا از جک‌های گازی در ساخت و طراحی آن استفاده شده تا راحت باز و بسته شوند.

معایب تخت تاشو و کمجا

این تخت‌ها علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است دارای اشکالاتی هم باشد که کمتر از مزایای آن است. البته با طراحی و روش‌هایی می‌توان آن را رفع کرد و قابل اغماض است. شبکه‌های سیمی که در این تخت‌ها استفاده شده موجب می‌شود، این تخت‌ها راحت و نرم نباشند و می‌توان با تشک‌های مناسب این مشکل را رفع کرد. چون این تخت‌ها باید به دیوار تکیه داده شوند زیاد در طراحی و زیبایی دکوراسیون مهم نیستند. مشکل دیگر این تخت‌ها این است که قابل‌جابه‌جایی هم نیستند و نمی‌توان تغییر مکان داد.

تخت تاشو و کمجا

نحوه نصب تخت‌های تاشو کم جا

برای اینکه بتوانیم از این وسایل و ابزار چندمنظوره و چندکاره برای بهتر زندگی‌کردن در فضای کوچک آپارتمان‌ها درست استفاده کنیم باید بدانیم که چطور این وسایل را در خانه طراحی و نصب کنید. ابتدا فرد باید مکانی را که می‌خواهد این سرویس تختخواب‌ها را نصب کند را مشخص کرده و طبق اندازه و ابعاد فضایی که دارد مبلمان یا تخت تاشو و کمجا را تهیه کند. چون اندازه و ارتفاع فضا در انتخاب این وسایل می‌تواند موثر باشد. فضایی حدود 180 تا 200 سانتی‌متر برای نصب این تخت‌ها لازم بوده و فضایی هم برای رفت‌وآمد با عرض 110 سانتی‌متری باید در نظر بگیرید.

این تخت‌ها به دیوار تکیه داده می‌شوند پس باید محیط لازم را برای جانمایی و اندازه دیوار را هنگام نصب باید بدانید. در نصب این سرویس‌ها باید به اتصالات، ابزار و حتی یراق‌ها هم باید توجه کرد؛ چون که در کیفیت ساخت و نصب بسیار موثر است. مثلا برای تخت‌های تاشو عمودی ارتفاع اتاق باید 220 سانتی‌متر باشد. اگر کمتر از این باشد مشکل در نصب دارید و اگر ارتفاع کمتر از این  مقدار گفته شده باشد تخت تاشو و کم جای افقی مناسب همچنین فضای کمی است.

سخن پایانی

امروزه به‌خاطر مشکلات و گرانی و اینکه تهیه مسکن مناسب و بزرگ مشکل است افراد به‌اجبار در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند. برای تهیه وسایل مناسب برای این خانه‌ها، افراد باید به دنبال وسایلی باشد که هم فضای کمتری اشغال کند و هم رفع نیاز افراد هم باشد. پس با بررسی این وسایل کاربردی مانند تخت تاشو و کمجا می‌توان بهترین را برای زندگی انتخاب کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button