اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران

اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران

با استفاده از کناف می‌توان دیوارها را به طرز باورنکردنی دکور نمود. با این روش می‌توانید عیب‌های ساختاری دیوار را پوشش دهید و همچنین در روی دیوار نورپردازی انجام دهید و زیبایی دکوراسیون خانه را چندبرابر نمایید. در ادامه مقاله اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران به نحوه ساخت کناف و تمیزکردن آن می‌پردازیم.

باکس کناف روی دیوار چیست؟

دیوار کناف در حقیقت همان دیوار کاذبی است که از آن برای ایجاد جذابیت و زیبایی در محیط استفاده می‌شود. با استفاده از باکس دیوار کناف می‌توانید نقاط آسیب‌دیده دیوار همچون ضرب‌دیدگی، کنده‌کاری و… را بپوشانید.

باکس کناف روی دیوار، از صفحات گچی تشکیل شده است. این سازه بر روی دیوارهای داخلی خانه یا محل کار نصب می‌شود و باعث جذابیت دکوراسیون داخلی می‌گردد. برای ساخت باکس کناف نیاز به مواد همچون  ورق‌های کناف، پانچ، پین‌ها، پودر چسب، تیغه و نگهدارنده‌ها دارید.

بعد ار تهیه مواد لازم باید اقدام به طراحی و برنامه‌ریزی دقیق نمایید. بدین صورت که ابتدا اندازه و شکل موردنظر خودتان را مشخص کنید. سپس با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی داخلی، طرح دقیقی از باکس را بر اساس ابعاد دیوار تهیه نمایید. در این طرح باید طول، عرض، ارتفاع و عمق کار به طور دقیق مشخص شود.

انواع باکس دیوار کناف

در حال حاضر استفاده از باکس دیوار کناف محبوبیت بسیار زیادی در بین طراحان دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. برای اجرای دیوار کناف هیچ‌گونه محدودیتی از نظر طرح وجود ندارد و می‌توان آن را در بخش‌های مختلف منزل اجرا نمود. انواع دیوار کناف عبارت است از:

دیوار کناف راهرو

شما می‌توانید برای زیباتر کردن ورودی منزل انواع طرح‌های دکوراتیو و یا ساده را بر روی دیوار راهرو اجرا نمایید. برای افزودن به زیبای باکس دیوار کناف می‌توانید رنگ آن را با رنگ کناف سقف و یا دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ نمایید. اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران را به یک شرکت ماهر و خلاق بسپارید تا نتیجه نهایی کار بی‌نظیر و حیرت‌آور شود.

کناف دیوار پذیرایی

پذیرایی خانه یکی از بخش‌های مهم در دکوراسیون داخلی به‌حساب می‌آید. برای زیباتر جلوه‌دادن پذیرایی می‌توانید در بخشی از دیوار آن از کناف استفاده کنید. این کناف باید مطابق با دکوراسیون داخلی خانه باشد. بهترین دیوار برای ایجاد کناف و نورپردازی در آن دیوار پشت تلویزیون است.

دیوار کناف اتاق‌خواب

برای ایجاد فضایی راحت، زیبا و رؤیایی در اتاق‌خواب می‌توانید از کناف دیواری استفاده کنید. این کناف در زمان کوتاه و با بودجه کمی اجرا می‌شود، اما فضای اتاق را بسیار جذاب و مدرن نشان می‌دهد. مثلاً می‌توانید با یک طرح مناسب در دیوار، جایگاهی برای نصب عکس‌های خانوادگی ایجاد نمایید.

مراحل نصب باکس کناف

باکس کناف روی دیوار
باکس کناف روی دیوار

بعد از مشخص‌کردن طرح بر اساس ابعاد دیوار و تهیه لوازم و ابزارهای موردنیاز، حالا نوبت به نصب باکس بر روی دیوار رسیده است. با انجام مراحل زیر می‌توانید یک باکس کناف زیبا بر روی دیوار ایجاد نمایید.

  1. مشخص‌کردن مکان مناسب برای نصب کناف
  2. پاکسازی دیوار و برطرف کردن خرابی و عیوب روی سطح آن
  3. با استفاده از خط کش و متر اندازه و طرح باکس را بر روی دیوار علامت بزنید.
  4. ورق‌های کناف را مطابق با ابعاد موردنیاز برای باکس برش داده و با پین و پانج آنها را به دیوار بچسبانید.
  5. پروفیل‌های فلزی را که به شکل U و یا L هستند، به‌اندازه باکس برش دهید و به دیوار متصل نمایید.
  6. پانل‌های کناف را مطابق با طرح موردنظر درون چهارچوب باکس با پیچ‌های مخصوص به پروفیل نصب کنید.
  7. پوشش داخل باکس را نصب کنید. برای اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران از متخصصان زنبق کمک بگیرید.
  8. از تراز بودن باکس مطمئن شوید و همه پانل‌ها را به‌درستی درون چهارچوب قرار دهید.
  9. باکس کناف را با رنگ‌های مناسب رنگ‌آمیزی نمایید.
  10. مکان‌های لازم برای نورپردازی را برای نصب لوستر مشخص کنید تا باکس کناف برجسته به نظر برسد.

روش تمیزکردن باکس کناف روی دیوار

برای نظافت و زدودن گردوغبار باکس دیوار، هرگز آن را با مواد شیمیایی و یا آب نشویید؛ زیرا رطوبت باعث پوسیدگی آن می‌شود. بهترین روش استفاده از دستمال نمدار است. همچنین برای پاک‌کردن لکه‌ها و چربی‌ها از روی سطح آن از آمونیاک و یا اسپری لکه بر چربی استفاده کنید. اما قبل از این کارها، گردوغبار باکس را به‌وسیله جاروبرقی تمیز کنید.

اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران

باکس کناف یک فرایند خلاقانه و جذاب است که باعث می‌شود دیوارهای داخلی جذاب و زیبا به نظر برسند. اگر در پایتخت زندگی می‌کنید می‌توانید برای اجرای باکس کناف روی دیوار در تهران، آن را به شرکت دکوراسیون داخلی زنبق بسپارید. این شرکت با داشتن نیروی ماهر و خلاق می‌تواند به شما در طراحی، نصب و اجرای باکس کناف دیوار کمک  نماید. برای دیدن نمونه کارهای اجرا شده توسط مجموعه زنبق به سایت این شرکت مراجعه کنید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button