اجرای انواع سقف کاذب کناف با نور مخفی

اجرای انواع سقف کاذب کناف با نور مخفی

اجرای سقف‌های کاذب

یکی از متریال‌هایی که امروزه در برخی از منازل و ساختمان‌ها مورداستفاده زیادی قرار می‌گیرد و به دلیل توانایی در تنوع دکوراتیو و نورپردازی، جلوه زیبا و نما دادن به سقف خانه‌ها مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، سقف کاذب کناف با نور مخفی است. این سقف‌ها فقط برای سقف منازل مسکونی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و می‌توان آن را به‌راحتی در دکوراسیون‌های دفاتر اداری، سالن‌های اجتماعات و… مورداستفاده قرارداد.

نور مخفی کناف چیست؟

از دلایل مهم زیبایی و محبوبیت سقف‌های کاذب کناف اجرای نور مخفی کناف است که با تکنیک‌های متنوع قابل‌اجرا است. افراد می‌توانند طبق نوع طراحی سقف کاذب و مدلی را که انتخاب کرده‌اند، از انواع طراحی دکوراسیون داخلی و رنگ‌بندی قسمت‌های مختلف از انواع مدل‌های نورپردازی کناف در سقف استفاده کرده و فضا را زیبا و دلچسب‌تر کنند.

سقف کاذب کناف یکی از مدرن‌ترین و جدیدترین نوع سقف‌های کاذب به شمار می‌رود که بسیار کاربرد دارد. کناف هم یک صفحه روکش‌دار از جنس گچ است که جدیدترین مواد گچ‌بری با متریال‌های جدید است. از این سقف کاذب کناف با نور مخفی می‌توان در انواع سقف‌های سالن‌های پذیرایی، سالن‌های همایش، اداره‌ها و … استفاده کرد.

مزایای استفاده از سقف کاذب کناف

به دلیل راحتی استفاده از این سقف‌های ثانویه در بیشتر سقف‌های مکان‌های مختلف  مشخص شد این سقف‌ها دارای مزایای زیادی هستند. این مزایا عبارت‌اند از:

  • کناف‌ها دارای توانایی طراحی و حتی ایجاد انواع مدل و طرح در رنگ‌های مختلف هستند.
  • کناف‌ها دارای امنیت بسیار زیادی در مقابل زلزله‌ها هستند.
  • از هدررفتن انرژی به مقدار زیاد جلوگیری می‌کند.
  • سقف کاذب کناف با نور مخفی و ایجاد نورپردازی‌های مختلف را دارا است.
  • به دلیل کاربرد ساده استفاده از کناف از استفاده زیاد نیروی کار جلوگیری کرده و مقرون‌به‌صرفه است.
  • به دلیل قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه که دارد به‌غیراز سقف برای ایجاد دیوارهای کناف هم داخل ساختمان استفاده می‌شود.

اجرای سقف کاذب کناف با نورهای مخفی

اجرای سقف کاذب کناف با نورهای مخفی

از ابزارها و المان‌هایی که باعث زیباسازی و نورپردازی‌های ساختمان‌های مدرن می‌شود، سقف کاذب کناف با نور مخفی است که دارای مزایای زیادی هم بوده و امروزه از قسمت‌های مهم در طراحی سقف در دکوراسیون‌های مدرن محسوب می‌شود. با اجرای نورهای مخفی در این سقف نور ملایم و یکنواختی به محیط منتشر می‌شود و موجب زیباتر شدن سقف‌های کاذب هم می‌شود. از نورهای مخفی می‌توان برای تمرکز روی ابزار و تجهیزات خاص یا قسمت‌های خاصی از خانه استفاده کرد.

با استفاده‌کردن از نور مخفی در آپارتمان‌ها و فضاهای کوچک کمک بسیار خوبی به نورپردازی این فضاها می‌کنید و آن مکان‌ها را دلبازتر و بزرگ‌تر جلوه می‌دهید. باتوجه‌به تمام مزیت‌هایی که نور مخفی دارد، برای اینکه انواع سقف کاذب کناف با نور مخفی را به شکل درست و استاندارد اجرا کنید. باید در انتخاب اجراکنندگان کناف برای اجرای این سقف‌ها اطلاعات لازم را پیدا کنید تا بتوانید افراد متخصص و ماهر را برای این کار انتخاب کنید.

انواع نور مخفی در اجرای سقف کناف

برای اجرای سقف‌های کاذب کناف و استفاده از نور مخفی می‌توان به سه روش آن را انجام داد. این سه روش شامل این مراحل است که عبارت‌اند از:

استفاده از لوستر

از لوستر در کناف سقف‌های کاذب که معمولا از لوسترها در طراحی سقف‌های کاذب که دکوراسیون سنتی و کلاسیک دارند استفاده می‌شود.

استفاده از نور مخفی انبه‌ای

در این مدل از انواع لامپ‌های ریسه‌ای اس ام دی و ال‌ای‌دی در کناف سقف‌ها استفاده می‌شود که اثری از لامپ‌ها در کناف دیده نمی‌شود.

استفاده از چراغ‌های هالوژنی

از چراغ‌های هالوژنی کوچک که به شکل خطی بافاصله‌های منظم هستند در این مدل استفاده می‌شود و در جاهایی که نیاز به تمرکز نور در نقطه خاص است بهره برده می‌شود.

کلام آخر

سال‌ها است که از سقف‌های کاذب کناف و تایل‌های گچی در طراحی دکوراسیون‌های داخلی مدرن خانه‌ها استفاده می‌شود و سقف کاذب کناف با نور مخفی با طراحی‌های زیبا و جدید باعث شده که دارای محبوبیت زیادی شود. افراد می‌توانند برای طراحی زیبا و جدید این نوع سقف‌ها با نور مخفی به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنند تا یک دکوراسیون زیبا داشته باشند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button