اجاق گاز دیواری برای آشپزخانه

اجاق‌گاز دیواری برای آشپزخانه

نحوه انتخاب اجاق‌گاز دیواری

ستون و بنای اصلی هر آشپزخانه اجاق‌گاز آن خانه است. چرا که اصلی‌ترین کار و کاربردی‌ترین کار را انجام می‌دهد. این وسیله کار شما را به‌مراتب خیلی راحت کرده و دارای ویژگی‌ها و کاربرد‌های زیادی است که انتخاب شما را برای یک اجاق‌گاز دیواری عالی به چالش می‌کشد. انتخاب و خرید یک اجاق‌گاز خوب یک سرمایه‌گذاری واقعی محسوب می‌شود که ظاهری زیبا با کمی تجمل به خانه شما می‌بخشد.

بنابراین برای اینکه بدانید چه اجاق گازی مناسب خانه شما است، باید نکاتی را در نظر بگیرید. ازجمله نکات بودجه، اندازه و استاندارد بودن اجاق‌گاز دیواری  و ملاحظه ویژگی‌هایی است که انواع مختلف این اجاق‌ها دارند.

قبل از تعویض اجاق‌گاز دیواری

اجاق‌های دیواری جدا از نحوه نگهداری و استفاده‌ای که از آن می‌کنیمف بین 13 تا 20 سال می‌تواند دوام بیاورد و نیاز ما را برطرف کند. اگر اجاق دیواری در کارکردن مشکلی داشته باشد و کارش را درست انجام ندهد، شما به این فکر می‌کنید که باید آن را عوض کرده و یک اجاق جدید تهیه کنید. ولی اگر اجاق ظاهری تمیز و سلامت دارد و هنوز آن‌قدر قدیمی نشده بهتر است قبل از تعویض آن از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا بدانید مشکل چیست.

شاید هزینه تعمیر آن از تهیه یک اجاق جدید کمتر باشد و بهترین کار انتخاب یک راه مناسب برای حل مشکل باشد. گاهی هم پیش میاید که عوض کردن اجاق گاز کار عاقلانه ای باشد. چرا که شاید عمر کاری آن تمام شده و هم خیلی قدیمی شده و از نظر ظاهری هم جالب نباشد. تعمیر کردن آن نیز هزینه بالایی داشته باشد پس به فکر تهیه یک اجاق گاز دیواری جدید می‌افتید.

نکاتی که قبل از خرید باید بدانیم

هر فردی برای تهیه وسیله موردنیاز خود باید به نکات و ملاحظاتی توجه کند. برای خرید اجاق‌گاز باید بدانید که اندازه این اجاق باید چقدر باشد و یا فضایی که برای انتقال اجاق داریم چه مقدار است که دچار دردسر نشوید. اگر امکان افزایش فضا دارید که مشکل حل می‌شود. اندازه اجاق‌گازها معمولا از 60 سانتی‌متر تا 76 سانتی‌متر هستند که مناسب بیشتر مکان‌ها است. ولی اگر امکان اضافه‌کردن فضای بیشتری برای اجاق‌گاز هستید و نیاز به اجاق بزرگ‌تر دارید، باید از اندازه 91 سانتی‌متری آن استفاده کنید تا نیاز خود را برطرف کنید.

اجاق‌گاز دیواری برای آشپزخانه

معمولا در فضای آشپزخانه فضای اجاق‌گاز دیواری 45 سانتی‌متر کوچک‌تر از استاندارد واقعی است که هنگام خرید باید به این مسئله توجه کنید. به نکته دیگری که باید توجه کنید سبک باز شدن درب اجاق‌گاز است. درب‌های اجاق‌گازها معمولا به سه روش باز می‌شوند: لولای استاندارد که به سبک چرخشی در پایین باز می‌شوند. لولای سبک چرخی در کناره یا درهای دوتایی فرانسوی که لولاهای جانبی دارند. نکته دیگر که باید به آن توجه کنید امکاناتی است که این اجاق‌گاز دیواری دارد.

امکانات اجاق‌گاز دیواری

اگر زمان آن رسیده که اجاق‌گاز قدیمی خود را تعویض کنید باید دقت کنید که مدل‌ها و سبک‌های زیادی برای انتخاب دارید. باید بدانید که می‌خواهید این اجاق چه امکاناتی داشته باشد که برای شما لازم است. اگر فقط یک اجاق معمولی می‌خواهید که هیچ و اگر خواهان اجاقی هستید که همه زنگ‌ها و سوت‌های هشدار را هم داشته باشد باید به نکاتی توجه شود:

همرفت یا استاندارد

اجاق‌های همرفت باعث می‌شوند هوای گرم داخل اجاق به گردش در بیاید. دمای موردنیاز تامین و به پخت سریع کمک می‌کند و این مدل اجاق دارای قیمت زیادی است. اگر نیاز به این ویژگی ندارید پس نیازی به خرج اضافه ندارید.

گازی یا برقی

بیشتر اجاق‌های گازی برقی هستند البته نوع گازی آن هم موجود است که نسبت به مدل‌های برقی از کیفیت و ویژگی در سطح پایینی قرار دارند.

اجاق‌های گازی دستی یا خود تمیز شونده

اجاق‌های گازی که طبق ویژگی‌هایی که دارند خود تمیز می‌شوند نسبت به اجاق‌هایی که توسط خودمان تمیز می‌شوند گران‌تر هستند. اگر همیشه آشپزی نمی‌کنید پس نیاز به خرج اضافه ندارید چون نیاز نیست هر دفعه آن را تمیز کنید.

ویژگی‌های فانتزی

هرچقدر اجاق‌گازهای دیواری قیمت بالایی داشته باشد، حتما ویژگی‌های منحصربه‌فردی هم دارد. مثلا دارای زنگ یا دکمه هشدار است که به شما اطلاع می‌دهد غذای شما پخته و آماده است.

پس اگر خواهان تهیه یک اجاق‌گاز دیواری جدید هستید به نکاتی که گفته شده باید توجه کنید. به دنبال یک اجاق استاندارد که تمام نیازهای فرد را برآورده کند باشید و حتما از یک مرکز معتبر تهیه شود تا دچار مشکلات بعد از نصب نباشید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button