آشنایی با کف‌پوش چینی

آشنایی با کف‌پوش چینی

کف‌پوش‌ها

برای اینکه یک کف زیبا و کاربردی در خانه داشته باشیم نیاز به اجرای کف‌پوش از مدل و طرح‌های متنوع داریم. تغییر دکوراسیون شیوه‌ای است که می‌توان از طریق آن در همه قسمت‌های خانه تغییرات چشمگیری را ایجاد کرد. به یک کف‌پوش جدید می‌توان این تغییر را چشمگیرتر کرد. استفاده از پارکت لمینت‌های کیفیت و مرغوب می‌تواند تا چندین سال خیال شما را از کف خانه راحت کند. یکی از انواع کف‌پوش‌ها کف‌پوش چینی است که از به‌روزترین فناوری‌ها برای تولید آن استفاده می‌شود.

ویژگی کف‌پوش چینی

امروزه و سال‌های گذشته ماشین کالاهای چینی در کشور ما مصرف‌کنندگان زیادی داشته و دارد و همیشه کالاهای چینی مورداستفاده قرار می‌گرفتند. کف‌پوش‌ چینی از طریق دستگاه‌هایی به‌روز و پیشرفته تولید می‌شود و شرکت‌های زیادی در تولید این محصول مشغول هستند. در کشور چین در زمینه تولید محصولاتی مانند کاغذدیواری  و پارکت لمینت دارای سابقه و مهارت‌های زیادی است و طبق  تجربه‌های زیادی که کسب کرده محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه می‌کند.

کشور چین از تجربیات و دستگاه‌های اروپایی بهره برده و پارکت لمینت‌های خود را تحت نظارت و لیسانس این کشورها معتبر کرده است و یک بازار رقابتی با امتیازات خوب به خود اختصاص داده است. چینی دارای زیبایی‌های خاصی هستند و دارای تنوع قیمتی مناسب و متفاوتی هم هستند که یکی از حسن‌های این کالاهای چینی محسوب می‌شود.

کاربرد پارکت لمینت‌های چینی

کاربرد کف‌پوش چینی

پارکت لمینت‌ها از جمله کالاهایی هستند که پرطرف‌دار بوده از محبوب‌ترین کف‌پوش‌های است که در بیشتر مکان‌ها از آن استفاده می‌کنند. پارکت لمینت‌های چینی در اندازه‌های مختلف در قطعه‌های یک‌شکل تولید می‌شوند که به این قطعه‌ها تایل گفته می‌شود. این تایل‌ها هم چندلایه تولید شده و کل مکان موردنظر را می‌پوشاند.

محدودیتی برای استفاده از آنها وجود ندارد و به دلیل زیبایی خاصی که این کف‌پوش‌های چینی دارند، در محیط‌های اداری هم کاربرد داشته و از آن استفاده می‌کنند. اما باید در نظر داشت که در مکان‌هایی که رفت آمد زیاد دارد و شلوغ است، باید از یک کف‌پوش مقاوم استفاده شود. پارکت لمینت‌های چینی دارای چهار قسمت اصلی هستند که این قسمت‌ها عبارت‌اند از:

  • لایه پوششی _ این لایه از محصول در مقابل آب و ضربه حفاظت می‌کند.
  • کلیک _ تایل‌های روی این کف‌پوش چینی از طریق کلیک پارکت به هم و متصل می‌شوند.
  • لایه طرح _ این قسمت از لایه با دستگاه‌های حرفه‌ای چاپ شده و به مغزی hdf لمینت‌ها می‌شوند.
  • مغز ‌hdf _ این اصلی‌ترین لایه کف‌پوش است و از موادی به نام hdf ساخته و تولید می‌شود.

جنس پارکت لمینت‌های چینی

پارکت لمینت‌های چینی دارای تنوع بسیاری هستند که نسبت به دیگر کالاهای چینی در بازار از کیفیت خوبی برخوردار هستند. پارکت لمینت‌های چینی از لحاظ جنس تولیدی دارای تنوع زیادی هستند. از چوب‌های مختلف که دارای شکل و طرح‌های متنوع هستند که در بازار به فروش می‌رسند. یکی از جنس‌های پارکت لمینت‌ها، چوب درخت بامبو است که دارای طرف‌داران زیادی بوده و دارای ظاهری زیبا و خاص بود وزن نظر قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

چوب درخت بامبو در کشور چین بسیار زیاد است و مرغوب‌ترین  چوب بامبو معمولا از کشور چین وارد کشور ما می‌شود. پس پارکت لمینت‌هایی که از جنس چوب بامبو هستند، می‌توانند بهترین انتخاب و گزینه خوبی برای مکان‌های شما باشند. زیرا این پارکت‌ها دارای سختی و کیفیت خوبی بوده و قابل‌اطمینان هستند.

مزایای استفاده از پارکت لمینت‌های چینی

استفاده از پارکت لمینت‌ها برای کف‌پوش مزایای زیادی دارد و برای چسباندن آن‌ها به کف نیاز به چسب و کثیف‌کاری نیست و از کلیک‌ها برای اتصال پارکت‌ها استفاده می‌شود. لمینت‌هایی که در هم قفل می‌شوند، باعث شده برای نگهداری این محصول روی کف چسب احتیاجی نداشته باشد. مزایای استفاده از پارکت لمینت‌های چوبی هم شامل موارد زیر می‌شود:

  • این کف‌پوش‌ها دارای فومی هستند که در زیر قرار دارد و مانع انتقال صدا به طبقه‌های پایین می‌شود.
  • این پارکت لمینت‌ها در مقابل جسم تیز بسیار مقاوم هستند.
  • این محصول مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت دارد.
  • سرعت نصب این کف‌پوش‌ها بسیار بالا است.
  • این کف‌پوش‌های چینی تیغه حرارتی و برودتی و صدا هستند.

کلام پایانی

کف‌پوش چینی pvc در مدل‌های تایل و رول تولید می‌شود و تنوع کمپانی pvc بسیار بالا است. باتوجه‌به کیفیت خوبی که این محصول دارند تا چند سال گذشته از جمله کالاهای وارداتی بسیار زیاد به کشور بوده است. امروز محدودیت در واردات شامل این محصول هم شده است و به دلیل کمبود واردات این محصول با کمبود آن در کشور روبرو هستیم و تنها کف‌پوش مدا تولید کشور چین در بازار ایران وجود دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button