کف‌پوش‌های سرامیکی

آشنایی با کف‌پوش‌های سرامیکی

مصالح ساختمانی

بیشتر ساختمان‌های مختلف از کف‌پوش‌ها و مصالح ساختمانی متفاوتی در دیوار، کف، داخل و خارج ساختمان استفاده می‌کنند. هرکدام از این مصالح از نظر ظاهر، جنس و اندازه با هم فرق دارند و حتی از نظر قیمت و کیفیت هم متفاوت هستند. در بین این مصالح برخی از آن‌ها توانستند جایگاه مناسب و نقش خوبی را ایفا کنند و موردپسند و حتی استفاده بیشتری قرار بگیرند. یکی از این مصالح ساختمانی خوب که بسیار شناخته شده است، کف‌پوش‌های سرامیکی هستند.

 بیشتر این مصالح ساخت دست انسان است و مصنوعی محسوب می‌شوند. ولی از لحاظ زیبایی مقاومت و استحکام روی آن‌ها بسیار کار شده است. این کف‌پوش‌ها را بیشتر تولیدکنندگان تولید می‌کنند و دارای نمونه‌های بسیار زیادی هستند که از لحاظ کیفیت با هم فرق دارند. برای انتخاب بهترین کف‌پوش‌های سرامیکی باید وقت و توجه کافی داشت. می‌توان از مراکز معتبر این کالاها را تهیه کرد.

کف‌پوش سرامیکی

در سال‌های قبل برای انتخاب کف‌پوش سرامیکی گزینه‌های کمتری برای انتخاب وجود داشت. زیرا تنوع این محصول بسیار کم بود و بیشتر تولیدکنندگان از موارد و طرح‌های مشابه استفاده می‌کردند. با مرور زمان و پیشرفت‌هایی که در امر تکنولوژی صورت گرفت، مدل‌های بسیار زیباتر و تنوع بیشتر در زمینه کف‌پوش سرامیکی هم ایجاد شد. کف‌پوش‌های سرامیکی به دلیل قیمت و هزینه کمتری که دارند، یک برتری ویژه نسبت به سایر کف‌پوش‌ها را دارا هستند.

 بهترین کف‌پوش سرامیکی امروزه طوری طراحی می‌شوند که بتوان در بیشتر قسمت‌های منزل از آن‌ها استفاده کرد و فقط در آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی قابل‌استفاده نباشد. امروزه طرح‌های بسیار شیکی از این کف‌پوش‌ها وجود دارد که دارای رنگ‌های خیلی متنوع که هر سلیقه‌ای را پاسخگو خواهد بود.

انواع کف‌پوش‌های سرامیکی

رنگ خنثی، سفید و خاکستری را برای اتاق نشیمن استفاده کنید تا لوکس و شیک به نظر بیاید. امروزه کف‌پوش سرامیکی طرح پارکت هم در بازار وجود دارد که دارای کیفیت و استحکام خوبی هستند و ضد آب هستند. سرامیک‌های طرح چوب از لحاظ زیبایی و جذابیت می‌تواند، بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن باشد.

انواع سرامیک‌های مورداستفاده در منزل

کف‌پوش‌های سرامیکی دارای انواع مختلفی در بازار هستند که این کف‌پوش‌ها از نظر اندازه، طرح و کیفیت بسیار متفاوت هستند. بهترین کف‌پوش‌های  از نظر قیمت، مقاومتی در برابر آب، قابلیت شست‌وشو، تنوع زیاد در بین مردم از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در حال حاضر سرامیک‌ها دارای مدل‌های گرانیتی، موزاییکی و پر سلان هستند که از این طرح‌ها برای دکوراسیون داخلی و کف پذیرایی در منزل بسیار مناسب هستند. در این مقاله توضیح مختصری در مورد هرکدام بیان می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

سرامیک پرسلانی

برای تهیه این سرامیک‌ها از دمای بسیار بالا برای پخت استفاده می‌شود. این سرامیک‌ها شیشه‌ای هستند و نسبت به سرامیک‌های دیگر ضخامت دارند و آب کمتری را هم جذب می‌کنند. همین دلایل موجب شده از نوع بهترین کف‌پوش‌های سرامیکی محسوب شود. این کف‌پوش‌ها دودسته هستند که شامل: لعاب‌دار و بدون لعاب باشند.

کف‌پوش سرامیکی گرانیتی

این کف‌پوش‌ها هم از خاک رس و بدون کربنات تشکیل و ساخته می‌شوند. در زمان پخت این کف‌پوش رنگ‌دانه‌هایی را به آن اضافه می‌کنند تا آن را طرح‌دار کنند. از سنگ‌ساب پولیشی هم برای براق کردن این سرامیک‌ها استفاده می‌شود. کف‌پوش‌های گرانیتی در دکوراسیون داخلی به نام‌های قالب‌های رستیک، فلفل نمکی ورگه‌ای هم معروف هستند.

سرامیک موزاییکی

مدل موزاییکی نوعی دیگر از کف‌پوش‌های سرامیکی است که از قطعه‌های ریز لعاب‌دار یا بدون لعاب هستند. مدل سرامیکی امروزه در رنگ‌ها، نقش‌ها، مدل و ضخامت‌های متنوعی در بازار وجود دارند. سرامیک‌های موزاییکی معمولا به شکل مستطیل، لوزی، مربع، هشت‌گوش و یا شش‌گوش در بازار عرضه می‌شوند و در ضخامتی چندمیلی‌متری تولید می‌شوند.

طرح و رنگ‌های متفاوت کف‌پوش سرامیکی

گفته شد که این کف‌پوش‌های سرامیکی دارای انواع مختلفی هستند. افراد می‌توانند به‌راحتی طبق دکوراسیون منزل خود از طرح‌ها، رنگ‌ها، و مدل‌های متنوع این سرامیک‌ها استفاده کنند. رنگ‌های متنوع این کف‌پوش سرامیکی رنگ‌های کرم، قهوه‌ای، خاکستری، سیاه‌وسفید در بازار ارائه می‌شوند.

همین‌طور از تنوع طرح‌های مختلف می‌توان به طرح سنگ برجسته، طرح چوب و طرح پارکت این کف‌پوش‌ها اشاره کرد. البته طرح‌های ساده و طرح‌دار این سرامیک‌ها هم بسیار تنوع دارند که می‌توان طبق سلیقه از آن‌ها استفاده کرد.

سخن آخر

برای تغییر و یا ایجاد یک دکوراسیون شیک و به‌روز که دارای ایده‌های جدیدی باشد به دکوراسیون زنبق مراجعه کنید تا بهترین ایده‌ها و طراحی‌ها را به‌صورت اختصاصی درباره انواع کف‌پوش‌ها از جمله کف‌پوش‌های سرامیکی برای فضای شما انجام دهند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button