آشنایی با کاغذدیواری متالیک

آشنایی با کاغذدیواری متالیک

انواع کاغذدیواری‌ها

کاغذدیواری در دکوراسیون‌های داخلی دارای اهمیت بوده و استفاده از آنها سابقه طولانی‌مدت دارد. زیرا در زمان‌های گذشته که در خانه‌های حیاط‌دار زندگی می‌کردیم و پنجره‌ها رو به حیاط و منظره‌های زیبا باز می‌شدT همیشه بین انتخاب کاغذدیواری و رنگ چالش وجود داشت و بیشتر اوقات رنگ برنده می‌شد. اما با پیشرفت زندگی‌ها و کوچک‌شدن خانه‌ها و نبود مناظر پشت پنجره باز بین کاغذدیواری و رنگ چالش وجود داشت که این بار کاغذدیواری‌ها برنده شدند. انتخاب اول و آخر بیشتر افراد انتخاب کاغذدیواری‌های متنوع و زیبا بوده است. آشنایی با کاغذدیواری متالیک می‌تواند در انتخاب یک کاغذدیواری مناسب و زیبا کمک زیادی به افراد بکند.

کاغذدیواری متالیک چیست؟

از محبوب ترین ابزار و وسایل در دکوراسیون‌های داخلی کاغذ دیواری‌های هستند که با ظهور دوباره خود در فضاهای ما به نمای خانه‌ها و زیبایی منازل بسیار تاثیر گذاشتند. متالیک از نوع کاغذدیواری‌های طرح‌دار، گران‌قیمت و نادر است و در خط تولید این پوشش دیوار از مواد لمینتی، آلومینیوم استفاده شده که باعث زیبایی دوچندان آنها شده است. البته این کاغذدیواری‌ها بسیار کمیاب هستند. کاغذدیواری رنگ متالیک  براق است که با تغییر روشنایی و نور در طول روز رنگ این کاغذدیواری‌ها هم تغییر می‌کند.

از پرطرف‌دارترین رنگ‌های مورداستفاده در این کاغذدیواری‌ها، رنگ‌های رز گلد، برنز، نقره‌ای و رنگ‌های طلایی که از رنگ‌های خنثی به شمار می‌روند، است که دارای درخشندگی و زیبایی بیشتری هستند و با هر مبلمان می‌توان آنها را ست کرد. این کاغذدیواری‌ها فلزی هم نامیده می‌شوند که دارای یک‌لایه از مواد غیر بافته است و روی آنها فویل فلزی نازک کشیده شده است. این کاغذدیواری‌ها پوشش‌های خاصی دارند و جذابیت و رنگ‌های زیبای آنها به دلیل لعاب‌ها و لاک‌ها و لایه‌های سطحی خاصی است که دارند.

کاربردهای کاغذدیواری‌های متالیک چیست؟

کاغذدیواری‌ها دارای جنس و طرح‌های مختلفی هستند که برای مکان‌های خاص از آنها استفاده می‌شود. در بعضی از مواقع نمی‌توان از یک نوع کاغذدیواری برای تمام قسمت‌های خانه استفاده کرد. کاغذدیواری متالیک دارای نکات مثبت و منفی است که به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم. نکات مثبت شامل موارد زیر می‌شوند:

زرق‌وبرق رنگی دارند

این نوع کاغذدیواری‌ها موجب ایجاد ظاهری لوکس و جذاب در اتاق‌ها می‌شوند. مخصوصا در زمانی که با دیگر المان‌های فلزی در اتاق ترکیب می‌شوند.

تمیزکردن راحت کاغذدیواری متالیک

این نوع کاغذدیواری تمیز و نگهداری آن بسیار راحت است و می توان با یک اسفنج و پارچه مرطوب به‌راحتی آن را تمیز کرد.

نور را منعکس می‌کنند

این کاغذدیواری متالیک با وجود روکش فلزی که دارد یک سطح بازتابنده به وجود می‌آورد که جاذب نور بوده و به اتاق‌ها بافت و عمق خاصی می‌دهد.

کاربردهای کاغذدیواری‌های متالیک

همه‌کاره و بادوام

از کاغذدیواری متالیک در انواع سبک‌های طراحی یعنی از مدرن و امروزی تا رسمی و سنتی می‌توان از  بهره برد. این نوع کاغذدیواری فلزی بسیار بادوام و ماندگار است. البته درصورتی‌که از متریال‌های مرغوب تولید شده باشد.

نکات منفی کاغذدیواری متالیک

باتوجه‌به نکات مثبتی که برای این کاغذدیواری‌ها بیان شد به نکات منفی استفاده از این کاغذدیواری‌ها می‌پردازیم. از نکات منفی کاغذدیواری متالیک شامل موارد زیر است که عبارت‌اند از:

پررنگ بوده و جلب‌توجه زیاد دارد

به دلیل سطح براقی که دارد بازتاب نور زیاد ایجاد می‌کند و کاملا پررنگ جلوه کرده و ممکن است برای استفاده در همه سبک‌ها مناسب نباشد.

قیمت گران‌تر کاغذدیواری متالیک

ممکن است این کاغذدیواری فلزی نسبت به دیگر مدل‌ها گران‌تر باشد. البته اگر از مواد مرغوب در ساخت آن استفاده شده باشد.

برای همه اتاق‌ها مناسب نیستند

در بعضی از مواقع این کاغذدیواری‌های فلزی مناسب نصب در همه اتاق‌ها نیست به‌خصوص اگر فرد به دنبال طرح‌های مینیمالیستی و طرح‌های محدودتر باشد. این کاغذدیواری در برابر اثر لک و انگشت مقاوم نیست و ممکن است نیاز به تمیزکردن مداوم داشته باشد.

انتخاب طراحی کمتر

کاغذدیواری متالیک احتمال دارد برای طراحی گزینه‌های کمتر و محدودتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارا باشد. به‌خصوص اگر فرد به دنبال گزینه‌ها و طرح‌های خاصی باشد.

کلام پایانی

در زمان انتخاب و تهیه هر یک از انواع کاغذدیواری متالیک باید به سبک طراحی دکوراسیون محل موردنظر، رنگ، طرح و دیگر المان‌های تزیینی در آن منطقه توجه کرد تا مطمئن شوید که این نوع کاغذدیواری مکمل ظاهر و احساسی باشد که در آن فضا وجود دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button