آشنایی با کاغذدیواری طرح آبرنگی

آشنایی با کاغذدیواری طرح آبرنگی

کاغذدیواری

کاغذدیواری‌ها معمولا دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی هستند و زیبایی خاص خود را دارند. امروزه با دانستن سبک دکوراسیون‌های داخلی متنوع، گزینه‌های انتخاب کاغذ دیواری‌ها بیشتر شده و انتخاب آن طبق سلیقه، نوع سبک و دکوراسیون صورت می‌گیرد.

کاغذ دیواری‌های ساده و طرح‌دار دارای تنوع رنگی و طرحی بسیار زیادی است. یکی از آنها کاغذدیواری طرح آبرنگی است که از محبوب‌ترین و زیباترین نوع کاغذدیواری‌ها محسوب می‌شود. با استفاده از این نوع کاغذدیواری احساس آرامش و لطافت و آسایش در فضا ایجاد می‌شود. برای انتخاب کاغذ دیواری حتی می‌توان از افراد متخصص نیز مشورت گرفت تا بتوان بهترین مورد را انتخاب کرد.

کاغذدیواری آبرنگی

این نوع کاغذدیواری از مدرن‌ترین و جدیدترین طرح کاغذدیواری‌ها محسوب می‌شود که برای فضاهایی با سبک اسپرت و مدرن و سبک‌های شبیه به این‌ها طراحی شده و دارای کاربرد زیادی است. بهترین گزینه برای افرادی که روحیه شاد و فعالی دارند. زیرا این نوع کاغذدیواری حس سرزندگی و طراوت و تازگی به محیط می‌بخشد.

نقش‌های روی این کاغذها تقریبا شبیه به نقاشی کشیده شده و با آبرنگ رنگ‌آمیزی شده است و از نمونه طرح‌های پرطرف‌دار جوانان محسوب می‌شود. طرح گل‌دار آن از طرح‌های شاد محسوب شده که علاوه بر گل گاهی هم از طرح‌های شبیه به نقاشی‌های طرح کوبیسم استفاده می‌شود و طرف‌داران خاص خود را دارند. این نمونه‌ها بیشتر برای اتاق‌خواب‌ها و دیوارهایی که توجه را به خود جلب نمی‌کنند، استفاده می‌شود.

ویژگی‌های کاغذدیواری‌های طرح آبرنگی

ویژگی‌های کاغذدیواری‌های طرح آبرنگی

هرکدام از کاغذ دیواری‌های موجود در بازار دارای سبک و طرح و رنگ خاصی هستند و جنس‌های متفاوتی را هم دارند. کاغذدیواری طرح آبرنگی از جنس pvc (وینیل) تولید می‌شوند. ویژگی این نوع کاغذها دوام بسیار بالای آن‌ها است. این کاغذدیواری‌ها دارای یک‌لایه زیرین، لایه فیبر در میان و در آخر لایه پوشش نهایی است که موجب دوام بیشتر این کالا می‌شود.

کاغذدیواری طرح آبرنگی در برابر نور مقاوم بوده و حتی می‌توان آن را شستشو داد. این کاغذدیواری در برابر خراش و پاره شدن و ساییدگی هم بسیار مقاوم است. قابلیت بسیار مهمی که این کاغذدیواری‌ها دارند این است که دوده، گردوخاک و چربی را به خود جذب نمی‌کنند. به همین دلیل بسیار پرطرف‌دار و مورداستفاده قرار می‌گیرند.

از انواع کاغذدیواری طرح آبرنگی در کدام قسمت از منزل می‌توان استفاده کرد؟

گفته شد که این مدل کاغذدیواری دارای طرح‌ها و رنگ‌هایی است که برای چشمان افراد تکراری نمی‌شود و دارای جذابیت همیشگی است. اگر می‌خواهید اتاق‌خواب را با طرح‌هایی از گل‌های شاد تزیین کنید و فضای رمانتیک را ایجاد کنید باید فضای اتاق‌خواب با رنگ‌های شاد و آرامش‌بخش پوشیده شود. البته به متراژ اتاق هم باید توجه کرد؛ زیرا باید از رنگ‌های روشن در فضاهای کوچک استفاده کنید. اتاق‌خواب کودک و نوجوان را با طرح‌های فانتزی بپوشانید؛ زیرا طرح و رنگ این کاغذها بسیار و حتی می‌توانید طرح‌های خاص خود را سفارش دهید.

چطور محیطی مدرن با کاغذدیواری طرح آبرنگ ایجاد کنیم؟

این نوع کاغذدیواری متنوع محیط را بسیار فانتزی می‌کنند. بعضی از طرح‌های این کاغذ دیواری‌ها شبیه طرح‌های کوبیسم هستند که بسیار طرح‌های جذاب و زیبایی است. البته کاغذدیواری آبرنگی دارای رنگ‌های درهمی هستند و طرف‌داران خاص خود را دارد. کسانی که به سبک‌های هنری و یا مینیمال علاقه دارند این نوع کاغذدیواری‌ها را می‌پسندند و دارای ظاهری ملیح و تمیز است. دکوراسیون مدرن به رنگ سفید تعلق خاطره زیادی دارد.

پس از کاغذدیواری طرح آبرنگی یک انتخاب مناسب برای فضاهای دکوراسیون سفید محسوب می‌شوند. می‌توان با استفاده از این کاغذدیواری در پذیرایی و اتاق نشیمن و حتی اتاق‌های دیگر یکی از شادترین و جذاب‌ترین هارمونی ترکیب رنگی با وسایل سفید ایجاد کرد. زیرا کف و دیواره را می‌توان سفید کرد و یک دیوار را به انتخاب از این نوع کاغذدیواری استفاده کرد. این کاغذدیواری به کاغذدیواری‌های سه‌بعدی هم شباهت خاصی دارد.

سخن پایانی

استفاده از کاغذدیواری طرح آبرنگی فضای ما را دوستانه از رسمی شدن دور می‌کند. پس اگر دکوراسیون سالن پذیرایی و نشیمن دارای چیدمان کلاسیک و سنتی است این کاغذدیواری‌ها را از یاد نبرید. انتخاب یک کاغذدیواری مناسب سبک دکوراسیون محیط می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی فضا و جلوه بیشتر وسایل دیگر داشته باشد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button