آشنایی با کاربرد کف‌پوش چوب پنبه‌ای

آشنایی با کاربرد کف‌پوش چوب پنبه‌ای

کف‌پوش‌ها

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون‌های داخلی بسیار پراهمیت است، کف‌پوش‌ها هستند. این کف‌پوش‌ها امروزه دارای تنوع طرح و رنگ جنس هستند که هر فردی طبق سلیقه و کاربرد آن می‌تواند، بهترین گزینه را انتخاب کند. کف‌پوش‌های مختلف از متریال‌های متنوع ساخته می‌شوند که می‌توان از کف‌پوش‌های سه‌بعدی، اپوکسی، چوبی، لمینت و کف‌پوش چوب پنبه‌ای نام برد. هرکدام از این کف‌پوش‌ها برای مکان‌های خاص استفاده می‌شوند و ویژگی و کاربردهای منحصربه‌فردی هم دارند.

ویژگی کف‌پوش‌های چوب پنبه‌ای

یکی از وسایل و صنعتی که در طراحی داخلی و سبک دکوراسیون خانه اهمیت دارد، کف‌پوش‌ها هستند. کف‌پوش چوب پنبه‌ای هم نمونه از این کف‌پوش‌های باکیفیت است که از مواد طبیعی که با محیط‌ زیست هم سازگار است تهیه شده و بسیار کاربردی و گزینه عالی است. این کف‌پوش دارای سطحی نرم و زیبا و دارای رنگ‌بندی‌های متنوع است که برای مکان‌های مختلف قابل‌استفاده است. مکان‌هایی مانند: فضاهای ورزشی، تجاری و فضاهایی که برای پیاده‌روی و ایستادن از این کف‌پوش استفاده می‌کنند.

این کف‌پوش ضدحریق بوده و در زمان بروز آتش‌سوزی هیچ گاز شیمیایی و سرطان‌زا تولید نمی‌کند. این کف‌پوش‌ها بسیار مقاوم و در مدت‌زمان‌های طولانی هم استحکام خود را حفظ می‌کنند. ماده‌ای در این کف‌پوش‌ها وجود دارد که نوعی عایق طبیعی هم محسوب می‌شود، هزینه گرمایی را هم کاهش می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم این کف‌پوش قیمت مناسب آن ضد صوت و عایق بودن آن است.

مزایای استفاده از کف‌پوش چوب پنبه‌ای

اگر به دنبال یک کف‌پوش خوب و مطمئن هستید، می‌توانید از این نوع کف‌پوش‌ها استفاده کنید. فقط باید از مکان‌هایی که با آب تماس دارد دور نصب شوند. از جمله مزایای این کف‌پوش‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قابل‌نصب در هر سطح ناهمواری ا.ست
 • استخراج‌کردن چوب پنبه هیچ آسیبی به درختان می‌زند.
 • طرز نصب این کف‌پوش‌ها مانند کف‌پوش‌های سرامیکی، موزاییکی و کاشی است.
 • می‌توان بر روی کف‌پوش‌های دیگری مانند. چوبی لینولئوم هم نصب کرد.
 • در مقابل خط و خراش بسیار مقاوم است.
 • با نصب این کف‌پوش یک سطح گرم برای راه‌رفتن می‌توان ایجاد کرد.
 • دارای بافت محکم فشردگی بالایی از که در برابر قرارگرفتن وسایلی مانند مبل آسیب نمی‌بیند.
 • به دلیل عایق بودن کف‌پوش چوب پنبه‌ای می‌توان از این ماده برای کف‌پوش‌های چوبی، سرامیکی و سنگ هم استفاده کرد.

معایب استفاده از کف‌پوش چوب‌پنبه‌ای

معایب استفاده از کف‌پوش چوب‌پنبه‌ای

این کف‌پوش‌های مقاوم و کاربردی مانند محصولات دیگر دارای معایب خاص خود است که این معایب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کف‌پوش چوب پنبه‌ای تنوع رنگی زیادی ندارد.
 • هزینه این کف‌پوش نسبت به دیگر کف‌پوش‌های سنتی بالاتر است.
 • سطح این کف‌پوش با روغن و گردوغبار سریع آلوده می‌شود و گزینه مناسبی برای کف آشپزخانه‌ها نیست.
 • چوب پنبه دوستدار محیط‌زیست بوده که با اضافه‌کردن ماده‌های مخصوص برای تولید موجب کم‌شدن این ویژگی‌ها می‌شود.
 • برای اینکه ویژگی ضد آب بودن آن حفظ شود هرچند سال یکبار باید حتما آب‌بندی شوند.

مشخصات کف‌پوش چوب پنبه‌ای

جالب است بدانید که چوب‌پنبه‌ها معمولا از پوست‌های مرده درختان بلوط تهیه می‌شوند و نیازی به قطع‌کردن درختان نیست. این چوب‌پنبه‌ها را بدون استفاده از دستگاه یا ماشین با دست از درختان مادر جدا می‌کنند. به‌این‌ترتیب در ساخت این چوب‌پنبه‌ها درختی قطع نمی‌شود و آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود. از  این محصول به‌دست‌آمده در ساخت لوازم چوبی و دیزاین داخلی استفاده می‌شود.

اگر بتوان چوب پنبه را به‌جای پلاستیک استفاده کرد، می‌توان جامعه و طبیعتی سالم‌تر داشت. چوب‌پنبه‌ها تواناییبرگشت‌پذیری به محیط‌زیست را دارند و یکی از عالی‌ترین مواد برای تهیه کف‌پوش‌های ساختمان هستند‌

نکاتی که در زمان نصب باید توجه کرد

برای نصب هر کف‌پوش باید برای مقاومت و استحکام بیشتر نکاتی را در نظر گرفت. محل موردنظر برای نصب صاف بوده و در صورت ناهمواری آن را رفع کرد. در زمان نصب کف‌پوش به‌اندازه۱/۲ اینچ از اطراف کف‌پوش باید خالی باشد؛ زیرا این کف‌پوش‌ها با دمای هوا منقبض و منبسط می‌شوند که وجود این فاصله ضروری است.

برای اینکه در زمان نصب به تخته‌های چوب پنبه صدمه وارد نشود، بهتر است از ابزاری که کارخانه برای محکم‌کاری به شما ارائه کرده استفاده کنید. رنگ تمام قسمت‌های این تخته‌های کف‌پوش یکسان نیست. پس می‌شود کف‌پوش‌ها را طبق رنگشان به چرخ متصل کرد. بهتر است تخته‌های چوب پنبه در مکانی که قرار است نصب شود، باز کرده و با رطوبت آن مکان سازگاری پیدا کند.

کلام پایانی

باتوجه‌به تنوع زیاد کف‌پوش‌ها و کاربردهای مختلفی که برای مکان‌های مختلف دارند. افراد می‌توانند با مطالعه و آشنایی با پارکت‌های مختلف از نوع بهتر آن استفاده کنید. کف‌پوش چوب پنبه‌ای یکی از موارد این پارکت لمینت‌ها است. برای اجرای این کف‌پوش‌ها می‌توانید از مجموعه بزرگ دکوراسیون زنبق کمک بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button