آشنایی با سیستم‌های آلوود

آشنایی با سیستم‌های آلوود

متریالی از ترکیب چوب و آلومینیوم

در زمان‌های خیلی دور چوب‌ها به دلیل مصارف و خاصیت فیزیکی که داشتند یکی از متریال‌های اصلی در تولید و ساخت درب‌ها و پنجره‌ها بودند که با طرح‌های متنوع به‌آسانی تولید می‌شدند و کم‌کم با تغییر زندگی و پیشرفت صنعت ساخت‌وساز پنجره‌های چوبی به فلزی تبدیل شدند که از چوب مقاوم‌تر بودند و باز طبق نیاز و رشد، متریال‌های جدید و نیاز دوباره به استفاده از چوب باعث شد در طراحی‌های داخلی پنجره‌ها و درب‌ها از سیستم‌های آلوود استفاده شود که این مواد ترکیبی از پروفیل آلومینیوم و چوب است که توضیحاتی را در مورد آن ارائه می‌دهیم.

آلوود چیست؟

این واژه و اصطلاح را برای استفاده‌کردن از پنجره‌های آلومینیومی که دارای پوشش محافظتی است و بیشتر به اسم آلومینیوم چوب معروف است به کار می‌برند. این سیستم‌های آلوود الهام گرفته از طراحی‌های پنجره‌های سنتی و چوبی است.

آلوود متریالی است که از ترکیب آلومینیوم و چوب تولید می‌شود و دارای زیبایی خارق‌العاده‌ای است؛ زیرا با وجود دانه‌های چوب در پنجره‌ها یک جذابیت طبیعی و کلاسیک به وجود می‌آید و آلومینیوم هم دارای مقاومت و استقامت زیادی است. این پنجره‌ها از جنس آلوود در اندازه‌ها و شکل و طرح‌های متنوع تولید می‌شود و برای ساخت‌وسازهای جدید و نوسازی‌ها می‌تواند انتخاب‌های خوبی باشد.

آلوود چیست؟

مزایای استفاده از سیستم‌های آلوود

امروزه از بهترین متریال‌هایی که بسیار پرطرف‌دار شده است و برای ساخت پنجره‌ها در پروژه‌های ساختمان‌های صنعتی، تجاری و مسکونی به کار می‌رود سیستم‌های آلوود هستند. این پنجره‌ها از جنس آلوود بسیار بادوام و موجب حفظ حرارت و کاهش صدا می‌شوند که بسیار جذاب و زیبا هستند. از مزایای عمده این آلوودها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که شامل:

عایق حرارتی

از مهم‌ترین مزیت‌های سیستم‌های آلوود خاصیت عایق بودن آن است. این پنجره‌ها از جنس آلوود یک عایق دقیق و درست در هر شرایط آب‌وهوایی بوده؛ زیرا فلز رسانای گرما است و بر اساس فعالیت شکست حرارتی توسط پروفیل آلومینیومی هدایت حرارت را کمتر می‌کند.

استحکام سیستم‌های آلوود

با ترکیب آلومینیوم و چوب در سیستم‌های آلوود پنجره‌ها مانند یک مانع و سد عمل می‌کنند که نسبت به پنجره‌های چوبی دارای مزیت است و دچار خوردگی، پوسیدگی و ترک نمی‌شوند. این پنجره‌ها در مقابل آسیب‌ها مقاوم هستند و موجب محبوبیت صاحبخانه در هر منطقه آب‌وهوایی می‌شود.

مقرون‌به‌صرفه

به جز عایق بودن و استحکام زیاد دارای مزیت‌های اقتصادی برای صاحبخانه‌ها و پیمانکاران است. زیرا به دلیل ترکیبی‌بودن آلومینیوم و چوب در نصب و ساخت پنجره‌ها هزینه کمتری صرف می‌شود و همان جذابیت و زیبایی چوب را هم دارد و نسبت به پنجره‌های چوبی از نگهداری کمی هم برخوردار است و در تعمیر و تعویض هم صرفه‌جویی می‌شود.

سیستم‌های آلوود با محیط‌ زیست سازگار هستند؟

پنجره‌های چوبی برای خانه‌های افرادی مناسب است که می‌خواهند میزان کربن را کاهش دهند و با محیط‌زیست هم سازگار باشند. آلومینیوم قابل‌بازیافت است و زمانی که با روکش چوبی ترکیب شده و از آن پنجره‌هایی تولید می‌شود که بسیار بادوام بوده و دارای ضایعات کمی است.

ویژگی‌های پنجره‌های آلوود چیست؟

این پنجره‌های ساخته شده با سیستم‌های آلوود مزایای زیادی دارد و در دو نوع کشویی و لولایی ساخته می‌شود که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • آلوودها دارای تنوع رنگ و طرح هستند.
  • می‌توان در این سیستم از انواع شیشه‌ها را روی پنجره‌ها نصب‌کرده که وزن بالای ۱۰۰۰ کیلوگرم داشته باشد.
  • دارای کیفیت و زیبایی بالایی هم در داخل هم بیرون پنجره‌ها هستند.
  • توانایی بازشدن را بدون کتیبه دارند تا ارتفاع ۳ متر دارند.
  • دارای مقاومت و دوام زیاد در مقابل نور، آب، گرما و رطوبت هستند.
  • زیبایی و جلوه دکوراسیون داخلی خانه بر اساس مواد چوبی که در پنجره‌ها وجود دارد افزایش پیدا می‌کند.
  • می‌توان پنجره‌هایی که از این متریال ساخته شده را به انواع یراق‌آلات اتوماتیک و حتی نیم اتوماتیک مجهز کرد.

کلام پایانی

کاربرد و عملکردهای چوب در زمانی که با آلومینیوم ترکیب می‌شود بهتر و بیشتر می‌شود. متریال چوب خصوصیات خوبی دارد به همین دلیل سیستم‌های آلوود مورد محبوبیت زیاد در طراحی‌های داخلی قرار گرفته است. افراد زیادی در ساخت وساز وبازسازی های خود از این متریال استفاده می‌کنند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button