آشنایی با سقف کاذب لاکر

آشنایی با سقف کاذب لاکر

انواع سقف‌های کاذب

امروزه در صنعت ساخت‌وساز استفاده‌کردن از مواد و مصالح پیش‌ساخته مانند دیوارهای کناف، انواع سقف‌های کاذب بیشتر شده است. زیرا کاربردهای زیادی دارند و دارای انواع مختلفی برای هر سلیقه هستند. یکی از این مصالح اجرای سقف کاذب لاکر است.

این سقف با توانایی انعکاس نور و جلوه زیبا دادن به فضا را دارد و از طرف‌داران زیادی هم برخوردار است. زیرا موجب زیبایی و جذابیت در دکوراسیون‌های داخلی محل کار یا خانه‌ها می‌شوند.

سقف لاکر چیست؟

انواع مختلفی از سقف‌های کاذب تولید می‌شوند که دارای جنس و طرح‌های مختلفی هستند و کاربردهای خاصی را هم دارند. سقف کاذب لاکر از نوعی پارچه کشسان که بیشتر از جنس pvc است، تولید می‌شود. این سقف توانایی و خاصیت بازتابش نور را دارد و از لحاظ جلوه‌دادن به ظاهر بصری فضا بسیار طرف‌دار پیدا کرده است.

این سقف به دلیل خاصیتی که دارد فضای موجود را بزرگ‌تر از چیزی که هست جلوه می‌دهد و حتی می‌توان از رنگ‌های مختلف در آن استفاده کرد. این سقف کاذب به علت جلوه زیبا و رویایی که به فضا و مکان‌ها می‌دهد در طراحی‌های مدرن و دکوراسیون‌های داخلی بسیار کاربرد دارد. این سقف نیاز به مراقبت و حتی تعمیر خاصی ندارد و ضد الکتریسیته ساکن است. این سقف با محیط زیست‌سازگاری دارد و آنتی‌باکتریال است.

ویژگی‌های سقف کشسان لاکر چیست؟

استفاده از سقف کاذب لاکر در دکوراسیون‌های منزل زیبایی بیشتری به خانه‌ها می‌دهد. برای افرادی که به دنبال بازسازی منزل هستند انتخاب عالی است. این سقف کاذب دارای ویژگی‌های زیادی است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

ساختار فیزیکی متنوع

این سقف کاذب از پی‌وی‌سی تولید می‌شود که در شکل‌های متنوع مانند: حجمی، ستونی، گنبدی و… می‌توان آن را اجرا کرد. سقف کاذب لاکر دارای انعطاف زیادی بوده و طرح‌های بسیار زیاد و زیبایی را می‌توان با آن اجرا کرد.

کاربرد انواع کناف در معماری

خاصیت ضد آب

این سقف کاذب در مقابل رطوبت مقاوم است و برای استفاده در فضاهای رطوبت دار مانعی ایجاد نمی‌کند. مانند سقف کاذب استخرها که با خیس شدن هم تغییر شکل نمی‌دهند. به‌راحتی می‌توان با آب و شوینده‌ها آن را تمیز کرد.

جابه‌جایی راحت

این سقف را به هر علتی پیش بیاید؛ مانند اسباب‌کشی، ترکیدن لوله و… می‌توان به‌راحتی جابه‌جا کرد و نباید نگران خراب‌شدن و مشکلاتی در سقف باشید. زیرا با صرف هزینه خیلی کم می‌توان آن را رفع کرد.

خاصیت ضد باکتریال

به دلیل خاصیت ضد باکتریالی این سقف کاذب در درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، کلینیک‌های پزشکی مورداستفاده قرار گرفته است. این سقف از ایجاد آلودگی، باکتری و قارچ و نفوذ آن در این سقف‌ها جلوگیری می‌کند بهترین انتخاب برای مراکز پزشکی، انبارهای غذایی، داروخانه‌ها و… است.

تنوع رنگ و طرح

برای انتخاب سقف کاذب لاکر محدودیتی در انواع طرح و رنگ وجود ندارد. هر فردی می‌تواند با علاقه و سلیقه خود و متناسب با دکوراسیون‌های داخلی نوعی از آن را انتخاب کند.

اهمیت استفاده از سقف لاکر

این سقف‌های لاکچری دارای طرح‌های زیبا با رنگ‌های متنوعی هستند که هر فردی می‌تواند طرح موردنظر خود را انتخاب کند. نصب سقف کاذب لاکر بسیار ساده و سریع انجام می‌شود که به دلیل ایجاد طراحی‌های زیبا و متنوع در این نوع سقف‌ها بسیار محبوبیت پیدا کرده‌اند. در فضاهایی که گیرایی خاصی ندارند می‌توان با استفاده‌کردن از سقف‌های کشسان زیبایی آن مکان‌ها را دوچندان کرد و حتی با نصب یک لوستر مدرن و زیبا جلوه این سقف‌ها را بیشتر کرد.

این سقف‌های کاذب به دلیل نصب راحتی که دارند در زمان هم صرفه‌جویی می‌شود. قیمت آن نسبت به دیگر سقف‌های کاذب بسیار اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است و به همین دلیل طرف‌داران زیادی دارد. برای نصب و اجرای این سقف کاذب لاکر هیچ نوع کثیفی، گردوغبار در محیط به وجود نمی‌آید. این سقف همان‌طور که گفته شد ضد الکتریسیته ساکن بوده و نیاز به نگهداری و تعمیر خاصی ندارد و هیچ‌گونه ماده مضر و سمی را به محیط‌زیست انتقال نمی‌دهد.

کلام آخر

اسم دیگر سقف کاذب لاکر، سقف باریسول آینه‌ای است که توانایی انعکاس نور را دارد و به دلیل همین ویژگی موجب روشن‌تر شدن فضای منزل می‌شود. حتی آن را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. با نصب و اجرای سقف کاذب لاکر می‌توان نورپردازی‌های زیبا و دلنشین مانند نورپردازی سقف کناف را ایجاد کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button